شناسه خبر : 67785
یکشنبه 09 تير 1398 , 15:21
اشتراک گذاری در :
عکس روز

متحیرم چگونه زیستن بعد از تو را تاب آوردم

همسر شهید مدافع حرم مهدی ثامنی‌راد که به تازگی پیکرش پس از چهار سال از شهادت در جریان تفحص در سوریه کشف و شناسایی شد در یادداشتی از احساس خود به مناسبت بازگشت پیکر همسرش نوشت:

«مهدی جان

اینک که گوش تا گوش شهر پر شده از خبر آمدنت، دلم لرزیده و چشمانم اشکبار است، نمی دانم برایت از چه بنویسم.

از چهار سال دوری ات، روزهایی که به دید دیگران چهار سال بود و مرا هر روز هزار روز بی تو بودن بود. از بزرگ شدن فاطمه‌سلما که لحظه لحظه‌اش تصور کنار تو بودن بود. از روزی که یاد گرفت بابا بگوید و دلم لرزید و گونه‌‎هایم شوره‌زار باران شد.

از روزی که از تو نشان خواست و چمدانت را نشانش دادم، یا روزی که خواست قبر کوچکی داشته باشد که در خیال کودکی‌اش تو را آنجا بجوید.

یک‌ روز سر سفره بی هوا گفت برای بابا مهدی صلوات؛ و همه مات ماندیم و باریدیم. یک روز در خیابان عکست را دید و با افتخار نشانت داد و فریاد زد بابا مهدی من.

آن روز که چادر سر کرد چقدر جایت خالی بود تا دستان کوچکش را بگیری و به مسجد ببریش، مثل آرزویت. من با همه این‌ها چهار سال را چهار قرن گذراندم.

لحظه رفتن گفتی به حضرت زینب (س) می‌سپاریمان و من فهمیدم که باید صبرم زینبی شود، پس زخم‌زبان‌ها برایم عسل شد و صبوری پیرم کرد.

دنیا کنارم جمع شدند تا سارای شاد تو بازهم با طراوت باشد و من خندیدم تا در خلوتم با تو بگریم در آغوش عکس‌ها و خاطراتمان. به تو بالیدم، به شهادتت، به فدایی ولایت بودنت، به غیرت عباس گونه‌ات و چه عاشقانه در خود شکستم و آرزویت کردم.

در چهارمین سال رفتن بی بازگشتت، خبر از آمدنت آورده‌اند و من هنوز متحیرم که زیستن پس از تو را چگونه تاب آوردم. در روزهای تولد سلما آمدی، در روزهای بی قراریم در غم اغیار باز آمدی. این‌ها را چه بنامم که مگر نه آنکه آمدی تا بگویی کنارت هستم.

تویی که کنارم همیشه حاضر بودی، مرا ببخش برای بی قراری‌هایم که تو شاد بودنم را عشق می‌ورزیدی و تلاشت این بود که رضایتم را داشته باشی اما چه کنم با این دل بی قرار.

مهدی جان، دستت را روی قلبم بگذار.
تطمئن القلوبم باش تا بتوانم تابوتت را نظاره کنم.
دعا کن بتوانم صبوری را از مادر صبر وارث باشم تا شرمنده‌ات نشوم.
کنارم باش تا داغ شهادتت چونان که برای خودت شیرین بود برای من هم التیامی شود.
نگاهت را از من و سلمایت برندار که این روزها داغدار توییم.

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi