01 مرداد 1398/ ۲۱ ذو القعدة ۱۴۴۰
شناسه خبر : 67863
1398,یکشنبه 16 تير14:30
اشتراک گذاری در:
عکس روز
نماینده ایثارگر عضو کمیسیون انرژی مجلس:

فساد در سیستم اداری دولت مانع رسیدگی به مشکلات ایثارگران است


وزرا زورشان به پایین دست هایشان نمی رسد و به صراحت می بینیم که نیروهای تحت امر بعضی از وزرا با رشوه خواری، باند بازی و فساد نمی گذارند که قانون در کشور اجرایی شود تا مردم از آن بهره مند شوند.

فساد در سیستم اداری دولت مانع رسیدگی به مشکلات ایثارگران است

فاش نیوز -  با توجه به وضعیت معیشتی جامعه ایثارگری، ایثارگران برای دارو و درمان خود از جان مایه می گذارند و دولت هم پاسخگو نیست.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، عبدالله سامری، نماینده ایثارگر مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگویی اختصاصی، با انتقاد از نابسامانی های موجود در زمینه دارو و درمان ایثارگران و بی توجهی برخی از مسئولان متذکر شد: مجلس تمام قد از ایتارگران دفاع می کند و اگر چه ما بر روی آن چیزی که تصویب می شود هم نظارت می کنیم، اما متاسفانه فساد اداری مانع یزرگی در اجرای قانون به شمار می رود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: دولت در خیلی از کارها بی خیال است و بسیاری از آنها از دید و نظرش خارج شده است و هیچگونه نظارتی وجود ندارد و دولتمردان بر نیروهای تحت امر خود به هیچ عنوان نظارت نمی کنند.

 وی اضافه کرد: قوانینی که درهیئت دولت در جهت حل مسائل ایثارگران تصویب می شود، اگر چه در چارچوب قوانینی است که مجلس مصوب و تبدیل به آیین نامه و بخشنامه کرده است، اما متاسفانه به این امور هم پایبند نیستند.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان با اشاره به قانون منع بکارگیری بازنشستگان در ادارات و دستگاه های دولتی تاکید کرد: شما به یکی از مواردی که در رابطه با قانون بازنشستگی که مصوبه مجلس است و خود رییس جمهور هم آن را تایید کرده بود توجه کنید که اگر چه بر سر نیروهای تحت امر خود فریاد هایی کشید ولی می بینیم متاسفانه آنقدر فساد اداری در ادارات و وزارتخانه های دولت اصلاحات زیاد شده است که ما که مجلس هستیم نمی دانیم با آن چکار کنیم.

نماینده دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما تمام این فسادها را به اطلاع دولتمردان می رسانیم ولی گویا متاسفانه افرادی که در وزارتخانه ها به عنوان وزیر مشغول هستند زورشان به پایین دست هایشان  نمی رسد و به صراحت می بینیم که نیروهای تحت امر بعضی از وزرا با رشوه خواری، باند بازی و فساد نمی گذارند که قانون در کشور اجرایی شود تا مردم از آن بهره مند شوند.

وی تاکید کرد: در رابطه با آن مواردی که مربوط به ایثارگران است باید بگویم در شرایط  کنونی موضوع دارو و درمان جانیازان و ایثارگران بسیار نابسامان شده است. من خودم که جانباز هستم مسائل و مشکلاتی که برای این عزیزان وجود دارد را می بینم  و لمس می کنم که چگونه در این برهه از زمان که واقعا وضعیت اقتصادی بحران زده ای است برای دارو و درمان از جان و دل مایه می گذارند و به شدت درگیر مشکلات هستند و دولت هم پاسخگو نیست.

ناصری در پاسخ به این سوال که با وجود مشکلات  دارو و درمان و فساد اداری چه باید کرد اظهار داشت: مجلس تمام قد از ایتارگران دفاع می کند و ما چیزی را که تصویب می کنیم بر روی آن هم نظارت می کنیم. اما متاسفانه باز هم می بینیم که در این قضیه فساد اداری دولت به حدی است که هر چقدر هم برخی از نمایندگان(اگر چه برخی همراه دولت هستند) برای اصلاح امور تلاش می کنند اما باز هم بعضی از امور قابل اصلاح نیست.

نماینده ایثارگر مردم خرمشهر تصریح کرد: اگر چه  برخی از نمایندگان به شدت موضوع دارو و درمان ایثارگران را دنبال می کنند و حتی فساد و مشکلات جامعه ایثارگری را  به  دولت، مسئولان و حتی رییس جمهور و معاونان و بعضی از وزرا می رسانند اما متاسفانه اقدامی در این زمیته انجام نمی دهتد.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس دهم در پایان تاکید کرد: ما حتی بعضی از این موارد را به سازمان بازرسی و دیوان محاسبات و حتی به دادگاه ها اطلاع داده ایم اما متاسفانه مشاهده می کنیم که نتیجه ای در این قصه متصور نیست.


کد خبرنگار : 18


عبدالله سامری     جانبازان     مجلس شورای اسلامی                                
Reply
no
0
yes
5
1398/04/16 - 15:21
این دیگه دولت نیست دشمنه ، قربون هیکل ورزشکاریت !!!
به ریش رنگ شده حضرت کلید قسم عوام شب و روز در حال فحش دادن یا نفرینش هستند .
یه مشت... جمع شدن اسمشونو گذاشتن دولت . اینا در حدی نیستن. چه رسد تدبیر و امید و رونق اقتصادی و چه وچه .


Reply
no
0
yes
7
جانبازوبرادرشهید
1398/04/17 - 00:59
آیاچنین مشکلی فقط دردولت هست یادربرخی نمایندگان مجلس هم هست؟!درمقابل اینهمه مسایل وفسادووووکه شمانماینده مجلس فرمودیدتکلیف شمانمایندگان چیست سکوت؟!

Reply
no
0
yes
1
سنگرسازبی سنگر
1398/04/17 - 02:15
سلام...امیدواریم که سیدبزرگوارجناب آقای رئیسی عزیزبادرایتی که دارند،بداداین قشرایثارگران برسند..چون واقعأماایثارگران غیرشاغل بیشترموردکم لطفی وبی مهری قرارگرفتیم..امیدواریم شمابدادمان برسید..

Reply
no
0
yes
0
1398/04/17 - 12:39
سلام ، در حال حاضر همگان بخوبی مطلع هستند که فساد بیداد میکند اما راه مبارزه با فساد بسته مانده است.
1- مجلس شورای اسلامی از طریق دیوان محاسبات یکی از ارگانهای نظارتی میباشد که از طرف نمایندگان مجلس عهده دار رسیدگی به تفریغ بودجه و کنترل اسناد و مدارک بودجه است.
2- قوه قضاییه بوسیله سازمان بازرسی کل کشور مسئولیت پیگیری قضایی فساد است.
3- دیوان عدالت اداری سومین ارگان از مجموعه مبارزه با فساد است
سایر ارگانهای حکومتی همچون تعزیرات و اداره اطلاعات و اطلاعات سپاه و بازرسی دفتر رهبر معظم انقلاب همراه با ارگانهای مسئول به مبارزه با فساد اشتغال دارند اما چگونه با وجود ارگانهای قدرتمند در راستای مبارزه با فساد همچنان فساد در کشور بیداد میکند و تا اکنون حتی یک نفر از مسئولان بازخواست و محاکمه و محکوم نشده است بلکه عده ای خارج از حکومت محاکمه و محکوم شدند که بهیچوجه مبارزه با فساد نیست لذا برای مبارزه با فساد ابتدا میبایست ریشه فساد خشکانده شود تا بتدریج شاخه و برگ فساد نیز نابود و ریشه کن گردد.
در طول 40 سال حکومت اسلامی فساد و مبارزه با فساد کم و بیش وجود داشته اما از سال 92 با کمال تاسف فساد همه گیر شده و در تمام ارگانهای حکومتی بطور آشکار و علنی فعالیت میکند.
فساد آنقدر رشد کرده و قدرتمند شده که برخی مسئولان دلسوز اعتراف کردند قادر به مبارزه با باندهای فساد نیستند از سوی دیگر ارگانهای نظارتی اصلی که نمایندگان قوای سه گانه میباشند کاملا خاموش و تعطیل هستند و هیچگونه اقدام موثری در مبارزه با فساد وجود ندارد.
گسترش احزاب اصلاح طلب در حکومت که دارای رگه های خصومت و ضدیت با نظام اسلامی هستند و بارها علیه نظام اسلامی فعالیت مخرب داشتند علت گسترش فساد است زیرا آنها علیرغم دارا بودن ثروتهای نجومی بدلیل اشکال در انتقال قدرت در کشور که قدرت براساس میزان ثروت منتقل میشود دچار آسیب های فراوانی شده و کار به جایی رسیده که هیچ قدرتی توانایی مبارزه با احزاب زورمدار و فاسد را ندارد.
چنانچه حضرت آیت الله رییسی در اقدامی انقلابی نسبت به تغییر روسای سازمان بازرسی در کلیه استانها اقدام نماید و از افراد انقلابی استفاده کند میتواند قدرت مفسدان که براساس ثروتهای نجومی شکل گرفته متلاشی و نابود کند.
در حال حاضر احزاب اصلاح طلب کلیه پستهای حساس کشور را تصرف کردند و هیچگونه مانعی برای مبارزه با فسادشان وجود ندارد.

Reply
no
0
yes
0
جانباز
1398/04/19 - 10:36
سلام با توجه به ابلاغ قانون ارتقاء یک مقطع تحصیلی به ایثارگران متاسفانه نیروی انتظامی به جای ارتقاء یک مقطع تحصیلی یک کد بلا اثر در آخرفیش حقوقی اضافه کرده ومبلغی به عنوان حق ایثار واریز می کند حتی کد افزایش ارتقاء تحصیلی در فیش حقوقی منظور نمی شود به طوری که منظور از قانون گذار تاثیر گذاری در پایه حقوق واستفاده از تمام مزایای متعلقه که مزایای متعلقه (( بعد از تاثیر در پایه حقوق شامل اضافه کار و ارشدیت تحصیلی در ترفیع درجه هم می شود )) خواهشمندیم از فرماندهی محترم ستادکل نیروهای مسلح و فرماندهی محترم نیروی انتظامی درخواست شود نسبت به ا عمال قانون تاثیر گذاری در پایه حقوق و اعمال تمام مزایای متعلقه مانند ارشدیت ترفیع برای احقاق حق و ارزش گذاری به جانبازان وایثارگران نه در شعار بلکه در عمل اقدام لازم به عمل آید .

Reply
no
0
yes
0
ررضا
1398/04/27 - 22:21
مفسدان رو به رسانه ها و مردم معرفی کنید ، البته اگه قوه قضاییه برخورد نکرد .قطعا این بهترین راه حل هست .ادارات ما باید قانون رو رعایت کنند و سلیقه خودشان را وارد این امور نکنند، هر چند فکر میکنم بعضی ادارات باید پاکسازی بشن و افراد غیر انقلابی رو باید اخراج نمود ، جوانان انقلابی و متعهد فراوان داریم که باید جایگزین آنها شوند.یک کارمند به محض اینکه به استخدام دولت در میاد ، جایگاه مادام العمر خود را پیدا کرده و دلش هر طوری بخواد کار میکنه و نگران هم نیست .چرا؟ همانطور که برای استخدام سخت گرفته میشه باید برای ادامه کارش هم سختگیری هایی باشد تا درست کار کند . البته عده ای هم با پارتی و راحت استخدام میشن ، من آنها رو نادیده میگیرم .

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.