06 بهمن 1398/ ۰۱ جمادى الثانية ۱۴۴۱
شناسه خبر : 67888
1398,چهارشنبه 12 تير09:48
اشتراک گذاری در:
عکس روز

داستان زندگی سردار بی‌سر فراگیر می‌شود


روایت زندگی فرمانده بی سر؛ شهید مدافع حرم حاج عبدالله اسکندری به قلم اکبر صحرایی، توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر می شود.

سردار شهید حاج عبدالله اسکندری هر چند رزمنده ای نام آور در جنگ تحمیلی بود، اما نام او وقتی سرزبان ها افتاد که به جمع مدافعان حرم پیوست و پیکر مطهرش پس از شهادت به دست گروه تروریستی داعش افتاد!

ابوجعفر نامی که از فرماندهان این گروه تروریستی بود سر از تن بی جان سردار جدا کرد و تصاویر آن را در فضای مجازی منتشر ساخت. البته طولی نکشید که وعده ی خدا محقق شد و با کشته شدن ابوجعفر به دست ارتش سوریه، این بار تصویر لاشه ی او بود که در معرض دید جهانیان قرار گرفت و دل همه ی دوستداران شهید را شاد کرد.

عبدالله اسکندری در محله فقیرنشین قصرالدشت شیراز متولد شد که همین مساله سبب شده تا خاطرات خاص و شیرینی در این مرحله از زندگی او رقم بخورد و در دوران جوانی در هشت سال دفاع مقدس عاشقانه جنگید و سپس به سوریه رفت. شهید عبدالله اسکندری مدیرکل بنیاد شهید استان فارس را در سال‌های گذشته بر عهده داشت و با اصرار خودش در سال ۱۳۹۳ عازم سوریه شد. طی ماموریتی که با دشمن داعشی درگیر شد، توسط تک‌تیرانداز به شهادت رسید. او نخستین شهید مدافع حرم به دست داعش است که سر وی را جدا کرده بودند و متاسفانه پیکر این شهید بزرگوارهنوز به وطن بازنگشه است.

کتیبه ژنرال رمان ۱۰۰۰ صفحه ای است از زندگی سراسر افتخار و شجاعت شهید اسکندی که پس از ۵ سال تلاش و تحقیق توسط نویسنده نام آور و انقلابی کشور؛ اکبر صحرایی به رشته تحریر در آمده است.
این کتاب از کودکی شهید اسکندری شروع می شود و در زمان شهادتش تمام می شود و حجم عظیمی از کتاب را دورانی در بر میگیرد که شهید عبدالله اسکندری در هشت سال دفاع مقدس است.

کتبه ژنرال؛ روایت زندگی فرمانده بی سر شهید مدافع حرم حاج عبدالله اسکندری به قلم اکبر صحرایی به رشته تحریر در آمده و به زودی توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر می شود.
انتشارات شهید کاظمی     کتاب     نمایشگاه کتاب                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.