شناسه خبر : 67942
پنجشنبه 13 تير 1398 , 11:54
اشتراک گذاری در :
عکس روز

همزمان با سالروز حمله آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران برگزار شد:

نوزدهمین همایش شنای شهدای خلیج فارس با حضور ۷۰ جانباز

نوزدهمین همایش شنای شهدای خلیج فارس با حضور 70 جانباز به میزبانی منطقه آزاد قشم برگزار شد.

 همزمان با سالروز حمله آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران ، 70 جانباز از 16 استان کشور با شنا در خلیج همیشه فارس یاد و خاطره شهدای این جنایت را گرامی داشتند.

این جانبازان به همراه خانواده های خود از سراسر کشور در جنوبی ترین نقطه ایران گردهم آمدند و با شرکت در این همایش مسیر اسکله کندالو تا جزیره هنگام را گلباران کردند.

پرواز مسافربری شماره ۶۵۵ شرکت هواپیمایی ایران‌ایر با شناسه «IR655» از تهران به مقصد دوبی در تاریخ ۱۲ تیر ۱۳۶۷ (۳ ژوئیه ۱۹۸۸ میلادی) پس از توقف بین راهی در بندرعباس به سمت دوبی در حرکت بود که با شلیک موشک فینیکس حرارتی از ناو یواس‌اس وینسنس متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا در ارتفاع ۱۲ هزار پایی بر فراز خلیج فارس مورد هدف قرار گرفت و تمامی سرنشینان آن به شهادت رسیدند.

منبع: موج
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi