شناسه خبر : 67985
شنبه 15 تير 1398 , 12:30
اشتراک گذاری در :
عکس روز

موسسه حقوق بشر ایران:

سازمان ملل شرایط آزادی شیخ زکزاکی را فراهم کند

موسسه حقوق بشر ایران ( صلح زیبا) طی نامه‌ای از دبیرکل سازمان ملل متحد خواست هرچه سریع‌تر امکان آزادی شیخ زکزاکی و معالجه تخصصی وی را فراهم کند.

موسسه حقوق بشر ایران: سازمان ملل شرایط آزادی شیخ زکزاکی را فراهم کند

موسسه دانشجویی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران ( صلح زیبا) طی نامه‌ای از دبیرکل سازمان ملل متحد خواست هرچه سریعتر امکان رهایی شیخ زکزاکی و معالجه تخصصی وی را فراهم کند.

متن این نامه که به امضای سکینه السادات پاد معاون حقوقی موسسه رسیده به شرح زیر است:

« جناب آقای آنتونیو گوتیرش

دبیر کل سازمان ملل متحد

سلام علیکم

با شما که حسب وظایف قانونی به مثابه وکیل مدافع مکلف به دفاع از آرمانهای سازمان ملل متحد و سخنگویی برای منافع مردمان جهان می باشید باب گفتگو را می گشاییم.

مطابق فلسفه تشکیل شورای حقوق بشر سازمان ملل که هدفش اولویت بخشی و ارتقاء اعتبار بخشی به حقوق بشر بوده است، امیدوارم تاکنون گزارش جامعی از نقض فاحش حقوق بنیادین شیخ زکزاکی رهبر صلح جوی مسلمانان نیجریه را برای شما تهیه کرده باشند، اگر این گونه و بدون سیاست زدگی و گمراهی از وظایف ذاتی شورای حقوق بشر گزارش منصفانه و دقیقی تقدیم شما کرده باشد مطابق ماده 99 منشور سازمان ملل شخص جنابعالی می بایست هرچه سریعتر شورای امنیت را متوجه به مخاطره افتادن صلح و امنیت بکنید.

شیخ صلح جوی مظلوم که میلیونها هوادار معتقد دارد درصورت تهدید جانش موجبات به مخاطره افتادن صلح و امنیت را فراهم می‌کند.

لذا نظر به وجود ظرفیت‌های قانونی وبین المللی در اختیار شما نظیر کمیساریای عالی حقوق بشر هرچه سریعتر از شخص کمیسر خانم میچل باچله بخواهید در راستای انجام وظایف قانونی درخصوص وضعیت جسمانی شیخ زکزاکی که حسب اخبار واطلاعات دقیق نهادها و ناظران مردمی حقوق بشر بین المللی دچار مسمومیت شدید به واسطه و جود سرب وکادمیوم بیش ازحد مجاز به طور خطرناک وکشنده در خون وی نسبت به تحقیق جدی دراین خصوص اقدام عاجل نمایند.

بیشتر بخوانید

وضعیت جسمانی شیخ مظلوم در بند حکایت ازنقض تمامی حقوق اولیه یک انسان مطابق مواد 1،2،9،1� ،5،7 اعلامیه جهانی حقوق بشر و میثاقین دارد.
لذا شما در چارچوب وظایف محوله و در راستای صیانت از حقوق انسانی شیخ زکزاکی می بایست تمامی ظرفیتهای قانونی سازمان ملل را به کارگرفته و با اهتمام بر رعایت ماده 14 اعلامیه و تبصره های آن لوفرض دولت نیجریه مدعی گناهکار بودن شیخ است بارعایت حقوق رویه ای بشر هرچه سریعتر به این جنایت هولناک پایان دهد.

وگرنه وضعیت کنونی شیخ نمادی از غیره واقعی بودن احترام حقوق بشر وشمولیت آن برای زمان و مکان و انسان بما هو انسان در دوره مدیریت جنابعالی ثبت خواهد شد.

یقینا همه نهادهای مردمی حقوق بشری سازمانهای غیر دولتی و سازمانهای بین دولتی که مطابق ساختار شورای حقوق بشر به عنوان ناظران این شورا موارد نقض حقوق بشر را از جمله نقض مستمر و مداوم حقوق شیخ زگزاکی را بارها از طرق متعارف به شما و شورای حقوق بشر گزارش و اعلام نموده اند.

با آزاد اندیشی نمی توانند شاهد سیاست زدگی و توطیه بعضی اعضا که هیچ تناسبی با احترام به حقوق بشر ندارند باشد و از تمامی ظرفیت اجتماعی و حقوقی خود برای رسواکردن خائنان به ارزشهای انسانی بین المللی استفاده خواهند کرد.

اجازه ندهید صلح، امنیت و حقوق بشر که ستون های نظام ملل متحد هستند در سایه سکوت شما متزلزل شوند.

شما در طول سه سال دربند بودن شیخ زکزاکی که با اعمال وحشیانه ترین شکنجه ها علیه یک انسان می باشد می توانستید مبتنی بر ماده 13 مقررات عمومی سازمان ملل با اجرای تیوری دیپلماسی آرام دبیر کل ، یک انسان و رهبر و مرید میلیونها انسان را نجات بدهید و شما در این خصوص به طور غیر قابل قبولی سکوت کردید.

موسسه حقوق بشر صلح زیبا که حسب ساختار ظاهری شورای عالی حقوق بشر می تواند در کنار سایر سازمانهای غیر دولتی حقوق بشری به عنوان احد از ناظران این شورا باشد به اتکای مستندات گروههای حقوق بشری و پزشکان معالج شیخ که به طور محدود و معدود موفق به دیدن ایشان شدند و نیز به استناد صحبتهای شیخ با خانواده خود که حکایت از قصد دولت نیجریه در مسموم کردن شیخ را دارد، از شما می‌خواهد هرچه سریعتر امکان رهایی شیخ و معالجه تخصصی ایشان را فراهم نمایید.

به نقل از تسنیم

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi