24 مهر 1398/ ۱۷ صفر ۱۴۴۱
شناسه خبر : 68035
1398,دوشنبه 17 تير16:20
اشتراک گذاری در:
عکس روز

کمک معیشت معادل حداقل حقوق کارکنان دولت است


س - جانباز بیست درصد  و حدود یکسال و هفت روز سابقه حضور در جبهه به عنوان بسیجی را دارم. در حال حاضر فاقد شغلم و کمک مشیعتی در حدود 600 هزار تومان می گیرم خواستم بدانم آیا در آینده این کمک مشیعت بیشتر می شود؟.
در برنامه ششم قرار بود حداقل حقوق را یه کارمندان بدهند . آیا حداقل حقوق همین است، آیا این کمک معیشت در ساتا و بنیاد جانبازان به یک اندازه است ؟

1- کمک معیشت عدد ثابتی است و درصد تاثیری در آن ندارد. ضمنا نیروهای مسلح کمک معیشت را کامل پرداخت نمی کنند، چون جانباز هستید این کمک معیشت را از بنیاد مطالبه کنید که معادل حداقل حقوق کارکنان دولت در هر سال می باشد .
2- در سال 97 12 میلیون و 420 هزار ریال است که هرساله با مصوبه هیات وزیران تغییر خواهد کرد. شما از بنیاد این حق را مطالبه کنید.

 

 

س - اینجانب متولد ۱۳۴۶/۵/۳ و  دارای یک سال و دوازده روز حضور داوطلبانه  در جبهه های حق علیه باطل را دارم که  شش ماه آن  قبل از قطعنامه ۵۹۸ بوده است لذا اینجانب  از کارکنان شرکت توزیع برق لرستان و در آخر سال ۱۳۹۴ بازنشسته شده ام حالا سئوال بنده این است که.آیا ایثارگری و مطالباتی که از شرکت برق دارم تعلق می گیرد؟

1- منظور شما از ایثارگری شفاف نیست. اگر منظورتان فوق العاده ایثارگری است ، متاسفانه در ماده 51 به دلیل اینکه وضعیت بازنشستگان شفاف نیست اقدامی در خصوص آنان انجام نگرفته است . مجلس باید وضعیت بازنشستگان را در دریافت این فوق العاده مشخص کند.
2- با توجه به زمان تصویب قانون جامع ، شما تا زمان بازنشستگی می توانید مطالبات فوق العاده ایثارگری خود را از سازمان تان پیگیری کنید.
3- دریافت مالیات کسر شده که شما از آن معاف بوده اید امکان دارد ولی پیگیری جدی می خواهد از طریق سازمان تان و سازمان مالیاتی اقدام کنید.
4-بیمه تکمیلی به شما تعلق می گیرد اگر از طرف صندوق مربوطه  بیمه تکمیلی نشده اید به بنیاد مراجعه کنید .


کد خبرنگار : 23


جانباز بیست درصد     کمک معیشت     کارکنان دولت     حقوق کارکنان                            
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.