25 شهريور 1398/ ۱۷ محرم ۱۴۴۱
شناسه خبر : 68061
1398,سه شنبه 18 تير12:06
اشتراک گذاری در:
عکس روز

شفاعت‌نامه روحانی شهید برای دوستانش


روحانی شهید «سید محمد هاشم‌ امینی ‌شوراب‌» متولد سال 41 در یکی از روستاهای توابع فریمان بود که پس از پایان تحصیلات در دوره ابتدایی به تشویق عموی خود به حوزه علمیه رفت، سه سال در حوزه کوی طلاب مشهد دروس مقدمات را گذراند و به مدرسه موسوی نژاد رفت. در دوران رژیم ستمشاهی با انقلابیون همراه شد و در پخش اعلامیه و حضور در تظاهرات‌ها شرکت می‌کرد. او با شروع جنگ تحمیلی درس را رها کرد و به جبهه‌ها رفت. در 20 سالگی ازدواج کرد و ثمره این ازدواج سه فرزند بود. هاشم امینی سرانجام در 12 تیر سال 65 در منطقه مهران به علت انفجار مین به شهادت رسید و پیکر پاکش در شهر مشهد به خاک سپرده شد.

از شهید امینی دست‌نوشته‌‍‌ای باقی مانده است که شفاعت‌نامه او برای چند تن از دوستانش محسوب می‌شود. او در این نوشته آورده است:

اگرچه این بنده حقیر سراپا تقصیر خود را لایق نعمت عظیم شهادت نمی‌دانم با توجه به شناختی که از خود و ضعف‌های معنوی و ایمانی دارم فاصله من با شهادت فرسنگ‌ها دور است به اندازه حجاب‌های گناه و خطا و به اندازه آرزوهای دور و دراز مادی ولی از آنجا که به لطف خداوند منان لطیف، عفو و رجا واقفم و می‌دانم که به قول خود خداوند: خواهد اگر بگذرم از همه عاصیان، کیست که چون و چرا کند ز کردار ما، از لطف و رحمت خداوند هیچگاه مایوس نیستم، هرچه نباشد بنده اویم.
وحدانیت او را اقرار می‌کنم و وحدانیت او را قبول کرده‌ام و ان الله شکور حلیم.

لذا چنانچه همانطور که در سراسر زندگی مورد لطف و عنایات خداوند قرار گرفته‌ام برای آخرین بار مورد لطف و رحمت قرار گیرم و مرگم مرگ سرخ و شهادت در راه خداوند بود، تعهد می‌کنم که از شفاعت برادران عزیزم آقایان، محدثی، طاهری، نظافت، خیراندیش، حسینی، موفق، فانی، نهاوندی، احمدی، وارسته، نودهی، سعیدی، رامینی، شیرازی، فنائی، رحمانی، زمانی دریغ نورزم.

شفاعتنامه شهید روحانی برای دوستانش+ تصویر
شهید هاشم امینی شوراب     شهید روحانی     شفاعتنامه                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.