01 مرداد 1398/ ۲۱ ذو القعدة ۱۴۴۰
شناسه خبر : 68085
1398,چهارشنبه 19 تير10:42
اشتراک گذاری در:
عکس روز
برای تعیین تکلیف مدارس استان تهران

توافق بنیاد شهید و آموزش و پرورش


بنیاد شهید و امور ایثارگران و وزارت آموزش و پرورش، درباره تعیین تکلیف مدارس تحت مالکیت بنیاد در استان تهران به توافق رسیدند

توافق بنیاد شهید و وزارت آموزش و پرورش برای تعیین تکلیف مدارسبه گزارش ایثار، جلسه تعیین تکلیف مدارس متعلق به بنیاد شهید و امور ایثارگران در استان تهران امروز با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدعلی شهیدی نماینده، ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید، سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش و انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در دفتر ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در این جلسه با بیان اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران همواره پیگیر حل و فصل مسائل مربوط به مدارسی بوده که مالکیت آن‌ها در اختیار بنیاد است، گفت: همواره آمادگی لازم را برای حل مشکلات مربوط به این املاک داشتیم و با ۲ وزیر قبلی آموزش و پرورش هم جلسات متعددی برگزار شد، اما نتیجه‌ای حاصل نشد.
وی ادامه داد: بنیاد شهید و امور ایثارگران به‌عنوان یک نهاد فرهنگی در چند دهه گذشته با وزارت آموزش و پرورش در کشور همکاری داشته است و ۱۲۱ ساختمان متعلق به بنیاد در چند دهه گذشته به‌عنوان مدرسه در اختیار آموزش و پرورش بوده است که ۳۵ مدرسه در استان تهران و ۲۴ مدرسه در شهر تهران قرار دارد.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به مشکلات بنیاد برای تامین منابع مالی بیمه تکمیلی درمان و همچنین آموزش ایثارگران در دانشگاه‌ها گفت: بنیاد مبالغی بابت شهریه دانشجویان شاهد و ایثارگر به دانشگاه‌های آزاد، علمی کاربردی، پیام نور و موسسات آموزشی غیردولتی بدهی دارد و با توجه به نیاز‌های درمانی ایثارگران باید هزینه‌های بیمه تکمیلی درمان را پرداخت کند که به علت کمبود اعتبارات و محدودیت‌های شدید مالی باید به فکر تامین منابع برای حل مشکلات باشیم.
معاون رییس جمهور تأکید کرد: امروز نیز مشکلی با ادامه فعالیت‌های آموزشی در این مدارس وجود ندارد و مسئله اصلی تعیین تکلیف رابطه حقوقی بنیاد شهید و امور ایثارگران با وزارت آموزش و پرورش برای اجاره، تهاتر یا فروش ساختمان این مدارس است.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش نیز در این جلسه با تشکر از همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال‌های گذشته گفت: باید با درک مشکلات بنیاد برای تأمین نیاز‌های درمانی و آموزشی ایثارگران، تلاش کنیم با توافق مسائل را حل و فصل کنیم.
حسینی ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش نیز مشکلات زیادی برای تأمین فضای آموزشی در کشور دارد است و متأسفانه شهر تهران از نظر سرانه فضای آموزشی بعد از استان سیستان و بلوچستان دارای کمترین فضای آموزشی است و در حال حاضر میانگین سرانه فضای آموزشی در کل کشور ۵.۲ مترمربع و برای شهر تهران ۴.۵ مترمربع است.
استاندار تهران نیز تصریح کرد: در خصوص کاربری مدارس اصل بر چگونگی سند مالکیت و نوع کاربری در زمان آغاز استفاده آموزش و پرورش بوده است.
محسنی بندپی همچنین از آمادگی استانداری و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران برای کمک به حل مسئله این مدارس خبر داد.
در این جلسه پس از بحث و گفتگو پیرامون تعیین تکلیف موارد اختلافی، مقرر شد دو طرف حداکثر تا پایان تیرماه سال جاری برای انعقاد قرارداد اجاره‌نامه ساختمان‌های متعلق به بنیاد شهید و امور ایثارگران با جلب نظر هیئت ۳ نفره کارشناسی رسمی دادگستری برای مدارس مورد نیاز در استان تهران اقدام کنند.
قرار است به منظور پیگیری برای تعیین تکلیف قطعی املاک حداکثر تا اول شهریورماه، قیمت ساختمان‌های مورد نیاز آموزش و پرورش مشخص و مقدمات تأمین اعتبار و پیش‌بینی در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ یا معرفی املاک جهت خرید و تهاتر املاک اقدام شود.
بنیاد شهید     شهیدی     آموزش و پرورش                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.