06 بهمن 1398/ ۰۱ جمادى الثانية ۱۴۴۱
شناسه خبر : 68236
1398,پنجشنبه 27 تير10:30
اشتراک گذاری در:
عکس روز

دولت بدهی درمانی ایثارگران را پرداخت نمی کند


رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی خواستار طرح موضوع تامین اعتبارات مالی مورد نیاز بیمه تکمیلی ایثارگران و اتخاذ تصمیم جدی در نشست سران سه قوه شد.

دولت بدهی درمانی ایثارگران را پرداخت نمی کند

فاش نیوز - رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی خواستار طرح موضوع تامین اعتبارات مالی مورد نیاز بیمه تکمیلی ایثارگران و اتخاذ تصمیم جدی در نشست سران سه قوه شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، محمدجواد کولیوند نماینده ایثارگر مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با ابراز تاسف از بروز پاره ای از مشکلات در بخش بیمه ایثارگران و ناتوانی بیمه دی در تامین اعتبارات مورد نیاز تصریح کرد: متاسفانه در بخش ایثارگران، شاهد این هستیم که بیمه دی نتوانسته است حقوق خود و سهم ایثارگران را پرداخت کند. از آن طرف نیز ادعا می کند که دولت نتوانسته است اعتبارات مورد نیاز را اختصاص دهد.

وی اضافه کرد: نمایندگان مجلس به خصوص نمایندگان ایثارگر با پیگیری های خود، همچنان پیگیر موضوع هستند و به نظر من دولت هم یک مقدار باید در پرداخت سهم خود در مورد ایثارگران شبیه صندوق تامین اجتماعی عمل نکند اگر چه اتحاذ این شیوه در آنجا نیز خطا است.

نماینده ایثارگر مردم استان البرز تاکید کرد: اگر چه بدهی های دولت به صندوق های بازنشستگی بسیار سنگین است، اما آنها توان ماندگاری دارند، اما در صندوق دی که دولت بایستی سهم خود را پرداخت کند، توان و ماندگاری مانند صندوق تامین اجتماعی موجود نیست، لذا دولت باید در این خصوص توجه ویژه ای به تامین اعتبارات مورد نیاز تکمیلی ایثارگران داشته باشد.

کولیوند رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس دهم متذکر شد: اگر این روند اتفاق بیفتد، احساس من این است که شاهد موارد خیلی بدی در آینده خواهیم بود، چرا که کسانیکه عمر، فکر، جوانی و جان خود را در این راه ایثار کردند و الگویی برای ما هستند، نباید با این وضعیت اسفبار مواجه شوند و دولت هم نتواند حداقل مطالبات مورد نیاز آنها مانند بیمه تکمیلی را برآورده کند، بنابر این موضوع منطقی نیست و دولت حتما باید فکری برای آن کند.

نماینده ایثارگر دوره های هشتم، نهم و دهم مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برای قطع شدن چرخه ناقص اجرای بیمه تکمیلی باید در بخش تخصیص بودجه های دولت که توسط مجلس نظارت می شود، اهتمام ویژه ای به موضوع اعتبارات مورد نیاز ایثارگران شود و حتی موضوع در نشست سران سه قوه مطرح و تصمیم گیری شود.

پایان


کد خبرنگار : 17


بیمه دی     کولیوند     بنیاد شهید                                
Reply
no
0
yes
6
جانبازوبرادرشهید
1398/04/27 - 22:25
سلام.جناب نماینده مجلس وبرادرایثارگرلطفااین همه حق ماتاحال پایمال شده الخصوص ماده 38آنهم فقط برای عده ای محدودونصف ونیمه تاحال شماکجابودید؟آیانزدیک انتخابات دفاع ازحقوق وحق ایثارگران برای شمامهم شده وبیادجانبازان افتادید؟ جناب کولیوندنماینده محترم این ذهنیت همه مادرموردنمایندگان هست وتازمانی که ماهاروشن نشویم این نظرمانسبت بشماهاست..

Reply
no
0
yes
7
هموطن
1398/04/28 - 13:26
قرارداد بیمه تکمیلی جانبازان باید خیلی فوری با شرکت معتبر دیگری منعقد شود و بیش از این با جان این عزیزان بازی نکنند .


Reply
no
0
yes
5
يوسف
1398/04/28 - 19:15
نابود بشه اين بيمه دي ان شاالله

Reply
no
0
yes
0
علی
1398/04/29 - 01:59
سلام‌ جانباز‌ پنجاه‌ درصدم‌ پسری دارم‌ متولد‌ اسفند‌هشتاد است‌ الان‌هم‌درس‌ میخواند‌ .لطفا‌راهنمایی‌کنید‌ برای‌معافیت‌ سربازی‌ از‌کجا‌ وچه‌تاریخی‌ اقدام‌کنم . ممنون

Reply
no
0
yes
0
1398/04/30 - 10:28
رئیس دفتر روحانی: نزدیک به یک میلیارد یورو ارز دولتی گم شده است کاش بیمه دی گم میشد

Reply
no
0
yes
0
بهرام
1398/05/13 - 14:12
تو رو خدا یه فکری بکنید هر جا میریم دکتر یا بیمارستان میگه قرداددمان لغو شد

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.