شناسه خبر : 68340
دوشنبه 31 تير 1398 , 10:11
اشتراک گذاری در :
عکس روز

شهید ادیبان سدی در جبهه غرب پدید آورد

سردار سید محمد باقرزاده فرمانده کمیته جست و جوی مفقودین در گفت‌وگو با خبرنگار حماسه و جهاد دفاع‌پرس در توصیف شخصیت شهید حسین ادبیان اظهار داشت: این شهید بزرگوار از شهدای شاخص و بزرگوار ارتش است که در سال های نخستین جنگ در روزهایی که ما مورد هجوم دشمن قرار گرفته بودیم، در جبهه غرب خوش درخشید و توانست با یگان های تحت امر خودش سد پولادینی را در جبهه غرب مقابل دشمن بعثی به وجود آورد.

شهید ادیبان سد پولادینی در جبهه غرب پدید آورد

وی افزود: اوج ایثار و مقاومت وی در قله «بازی دراز» بود. قله ای که شهید بهشتی از آن به خانگاه یاد کرده و گفته است «خانگاه اصلی بازی دراز و جبهه هایی است که رزمندگان در آن می جنگند.»

وی تصریح کرد: شهید ادبیان جایگاه ویژه ای در میان شهدای ارتش دارد. شهید ادبیان گمنام مانده است اما راهش هیچ وقت فراموش نمی شود. همرزمان شهید در ارتش به عنوان طلایه داران جبهه مقاومت همواره این مسیر را ادامه می دهند.

سردار باقرزاده خاطرنشان کرد: بارها قله بازی دراز و دیگر قله های اطراف آن را کاوش کردیم اما پیکر شهید ادبیان را پیدا نکردیم. پیکر شهید در روزگاری پیدا شد که ما بیش از هر زمان دیگری نیازمند مقاومت هستیم. این یک نشانه است.

وی در پایان گفت: تفحص این شهید بزرگوار این پیام را دارد که قله ها از سوی شهدا فتح شدند و ما باید آنها را حفظ کنیم.

download

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi