شناسه خبر : 68493
یکشنبه 06 مرداد 1398 , 15:24
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

شایعات در مورد رئیس بنیاد شهید چگونه قوت گرفت؟

چندی است که شایعاتی در مورد تغییر ریاست بنیاد شهید در رسانه‌ها و فضای مجازی دیده می‌شود. اما این سخنان و زمزمه‌ها چگونه و از کجا قوت گرفت؟

شایعات در مورد رئیس بنیاد شهید چگونه قوت گرفت؟

چندی است که شایعاتی در مورد تغییر ریاست بنیاد شهید در رسانه‌ها و فضای مجازی دیده می‌شود، زمزمه‌هایی در مورد بیماری و کسالت رئیس بنیاد شهید که باعث شده ادامه مدیریت مجموعه بزرگی همچون بنیاد شهید از توان او خارج باشد. رسانه‌ها معتقدند جامعه سه‌میلیونی ایثارگران آن‌قدر مشکل و کمبود دارد که اداره کردن آن نیاز به انرژی مضاعف و حوصله و توان زیادی دارد. بیماری، سن بالا و کسالت می‌تواند مانع از مدیریت خوب شود.

اما این شایعات و زمزمه‌ها از کجا آغاز شد؟ اگرچه چند سالی است سخن از سن‌وسال رئیس بنیاد شهید در موج انتقادها درباره ریاست او مطرح می‌شود اما شاید بیماری او که باعث انجام عمل جراحی و رسانه‌ای شدن نتایج این جراحی شد بیش از پیش به این سخنان دامن زد. ایام عید نوروز 98 بود که خبر جراحی حجت الاسلام شهیدی محلاتی منتشر شد. در خبرهای روابط عمومی بنیاد شهید اعلام شد:

«حجت الاسلام سید محمدعلی شهیدی محلاتی، نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید، صبح روز چهارشنبه (7 فروردین 1398) در بیمارستان‌ خاتم الانبیا(ص) تحت عمل جراحی ریه قرار گرفت. پزشک معالج حجت الاسلام شهیدی گفت: "کادر پزشکی برای جراحی ریه وی جمع‌بندی کردند و این عمل جراحی با برداشتن غد‌ه‌ای در ریه‌اش، با موفقیت انجام شد و بعد از جراحی بحمدالله وضعیت عمومی رئیس بنیاد شهید خوب و طبیعی گزارش شده است"».

بعد از بازنشر این خبر در رسانه‌ها، شاهد حضور کمرنگ‌تر رئیس بنیاد شهید در محافل مربوط به ایثارگران نسبت به 5 سال گذشته ریاست او در بنیاد بودیم. هرچند اخبار مربوط به جلسات شورای معاونین و مدیران بنیاد شهید به‌ریاست حجت الاسلام شهیدی و یا جلسات هیئت دولت از این موضوع مستثنا بوده است. اما آمار برگزاری همایش‌هایی با حضور شخص اول بنیاد شهید، در بنیاد به‌نسبت سال گذشته کاهش پیدا کرد. وعده دیدار مستقیم طی نشست‌های خبری رسمی با حضور خبرنگاران و پاسخ رسانه‌ای به شبهات خبری در مورد وظایف بنیاد شهید نیز از ابتدای دولت یازدهم فقط چند سال ابتدایی دولت را دوام آورد و پس از آن کمتر خبرنگاری موفق شد تا در یک مصاحبه رودررو با رئیس بنیاد شهید گفتگو کند.

البته شاید گله از حضور کمرنگ رئیس بنیاد شهید به وعده دولت یازدهم و دوازدهم برای بازدید و سرکشی از خانواده شهدا و ایثارگران هم برمی‌گردد، وقتی که قرار بود هر 15 روز یک بار رئیس جمهور به‌اتفاق رئیس بنیاد شهید به دیدار خانواده شهدا رفته و در یک دیدار رودررو از مشکلات آنان باخبر شود. اما اجرایی شدن این وعده عمر چندانی نداشت و حالا مدتهاست که وعده 15 روز یک بار محقق نشده است. و دیدار دولتی از خانواده شهدا بیشتر محدود به شخص حجت الاسلام شهیدی شده آن هم فقط در سفرهای استانی.

اما این حرف‌ها و شایعات در حد زمزمه‌های غیررسمی باقی نماند و کار به واکنش نمایندگان مجلس شورای اسلامی کشیده شد. چند روز پیش حجت‌الاسلام حسن نوروزی رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی از جمع‌آوری امضای نامه‌ای از سوی تعدادی از نمایندگان مجلس برای برکناری رئیس بنیاد شهید، خبر داد. او در گفتگو با چند رسانه از موضوع سخن گفت و افزود:

«امضاکنندگان این نامه دلیل برکناری حجت‌الاسلام شهیدی از ریاست بنیاد شهید را کسالت و بیماری وی عنوان کرده‌اند و معتقدند که بیماری او موجب شده تا قادر به رسیدگی به امور نبوده و سیستم اداری بنیاد شهید نیز دچار ضعف شود. نمایندگانی که نامه درخواست برکناری آقای شهیدی را امضا کرده‌اند، خواستار این هستند که فرد جوانی از داخل بدنه بنیاد شهید به ریاست این بنیاد منصوب شود. جمع‌آوری امضا برای درخواست برکناری رئیس بنیاد شهید ادامه دارد و پس از نهایی شدن، از طریق هیئت‌رئیسه به دفتر آقای روحانی ارسال خواهد شد».

بعد از این گفتگوی حجت الاسلام حسن نوروزی بود که شایعات در مورد سلامتی حجت الاسلام شهیدی جهت ادامه مسئولیت در بنیاد شهید مجدداً قوت گرفت. اما روز گذشته اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران شایعات مطرح‌شده در مورد رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران را تکذیب کرد. در توضیحات اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران آمده است:

«در پی انتشار خبری به‌نقل از یکی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی مبنی بر کسالت یا عدم حضور حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در محل خدمت به‌اطلاع می‌رساند ایشان همچون گذشته در حال پیگیری و رسیدگی مستمر به مسائل جامعه ایثارگری است و در روزهای اخیر نیز افتتاح و بازدید از برخی پروژه‌های بنیاد و دیدار با اعضای تشکل‌های ایثارگری را در دستور کار داشته است ضمن اینکه  در تمامی جلسات مرتبط با رییس بنیاد و به‌ویژه مجمع عمومی سالانه سازمان‌های وابسته به بنیاد شخصاً حضور داشته و تأکید ایشان تلاش همه‌جانبه برای گذر از مشکلات کنونی است. همچنین با پیگیری ایشان بخش قابل توجهی از جلسه اخیر هیئت دولت نیز به حل مشکلات ایثارگران عزیز اختصاص یافته و با دستور و حمایت رئیس جمهوری محترم مقرر شده است جلساتی برای پیگیری این مسائل با حضور معاون اول رئیس جمهوری در روزهای آینده برگزار شود. در میانه جنگ اقتصادی دشمنان علیه ملت ایران و در شرایطی که پیگیری و تلاش همه‌جانبه مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه دارد انتظار می‌رود همه مسئولان و رسانه‌ها مانند همیشه متحد و یکپارچه برای رفع مسائل و مشکلات تلاش کنند و از بروز شایعاتی که آرامش جامعه ایثارگری این ولی‌نعمتان جامعه اسلامی را خدشه‌دار می‌کند خودداری شود».

به‌نظر بهترین راهکار برای از بین بردن شایعات و یا آرام کردن نمایندگان مردم و ایثارگران در مورد فضای به‌وجودآمده از عدم تحقق برخی وعده‌های دولت، بالا رفتن بدهی‌های بنیاد شهید و یا آگاهی در مورد چگونگی اجرای قوانین ایثارگران، نشست رودرروی رئیس بنیاد شهید با رسانه‌ها و پاسخ به افکار عمومی باشد، زیرا سازمانی همچون بنیاد شهید و امور ایثارگران با قوانین پیچیده و وظایف سنگین در قبال جامعه ایثارگری نیاز به شفاف‌سازی رسانه‌ای دارد.

انتهای پیام/+

منبع: تسنیم
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
چرا جانبازان زیر 25 درصد از ساتا به بنیاد ایثارگران منتقل نمی شوند
ایشالا هرچه زودتر بره
باعرض ادب واحترام واهداء سلام ،عرض شود 70سال که چه عرض شود120ساله هم بشونددوست دارندبخدمتشان دربنیادشهیدوامورایثارگران ادامه دهدوعرایض جامعه هدف هم انگارنه انگار چراکه پشیزی برایشان ارزش نداشته ونداریم پس بهترهمان که زبان فرو بندیم واجازه دهیم استخوانمان بسوزد ولی جناب آقای شهیدی ودیگرحضرات که خودبهترمیدانیدوبه قول معروف هرکس را فریب داده خود راکه نمیتوانیم فریب دهیم پس چنانچه خودبه نتیجه رسیده که توان کار دراداره ای سازمانی نهادی و...نداشته لطفاً استعفاءداده وفردی که هم تجربه هم تخصص هم تعهدو...داردالبته باظوابط نه باروابط مسئولیت نهادمقدس بنیادشهیدوامورایثارگران را عهده دارشده تا گرهها را باتوکل بَرخداوندبی نهایت قادر وتوانا ودستان توانمندخودش ومشاوران زُبده اش را یکی پس ازدیگری دراسرع وقت بازنمایدودیگرشاهدنباشیم که جامعه هدف درسایت وزین فاش نیوز از درد ورنجاشان بگویندوازناکارآمدی بنیادشهیدوامورایثارگران گله وانتقادکنندبلکه بنیادشهیدرا طوری فضاسازی کرده که بعدازاین نه تنها دیگرگلایه وانتقادی داشته بلکه همه اش تعریف وتمجیدکنندواین رونددربنیادشهیدوامورایثارگران نهادینه شود ان شا ء ا ...،خاک پای تمامی خانواده معزز شهداء،آزادگان سرافراز وجانبازان واقعی فدکارالبته جنانچه لایق باشم، جانباز دوران دفاع مقدس
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi