شناسه خبر : 68541
چهارشنبه 09 مرداد 1398 , 09:16
اشتراک گذاری در :
عکس روز

زمزمه خروج زکزاکی از نیجریه برای درمان

با وخیم‌تر شدن وضعیت سلامتی «شیخ ابراهیم زکزاکی» رهبر شیعیان نیجریه و بالا گرفتن اعتراض‌های جهانی، خبر رسیده که، دادگاه این کشور خروج فوری وی از نیجریه برای درمان را در دستور کار خود قرار‌داده است.

دادگاه نیجریه در حالی که قرار بود نهایتا تا امروز(چهارشنبه) رای خود را در رابطه با خروج شیخ زکزاکی از این کشور به منظور درمان اعلام کند، تا این لحظه از صدور رای نهایی خودداری کرده و گفته حداقل یک هفته دیگر به زمان نیاز دارد تا رای نهایی‌اش را صادر کند. «فمی فالانا»، وکیل مدافع زکزاکی در ادامه تاکید کرده: «دادستان‌ها از دادگاه خواسته‌اند با درخواست وکلای زکزاکی برای اعزام وی به خارج برای درمان مخالفت کند». وی همچنین در رابطه با آخرین وضعیت شیخ زکزاکی گفته: «حال این روحانی شیعه و همسرش بسیار وخیم است و آنها به همین دلیل، امکان حضور در جلسه دادگاه را نداشتند. وضع سلامت آنها بسیار بد است و آخرین باری که درخواست داده بودیم، توان مراجعه نداشتند. آنها توان بالا رفتن از پله‌ها برای حضور در مراحل دادگاه را هم نداشتند».
بنابر اعلام دادستانی دولتی در شهر کادونا، احتمالا شیخ زکزاکی برای درمان به هند اعزام شود، اگر چه برخی پزشکان می‌گویند، سم سرب گلوله‌هایی که در بدن ایشان مانده، در خون نفوذ کرده طوری که می‌توان گفت، کار از کار گذشته است.
وضعیت بغرنج سلامتی عمومی رهبر شیعیان نیجریه نگرانی‌های بسیاری را ایجاد کرده است. ماه گذشته نیز یک عضو تیم پزشکی مشاور، وضعیت سلامت شیخ زکزاکی را بحرانی خوانده و در این باره به خبرگزاری تسنیم گفته بود: «سرب خون زکزاکی به قدری بالا است که شاید بتوان گفت زنده بودن ایشان شبیه به یک معجزه است. این سطح از سرب به خاطر ترکشی است که در بدن ایشان باقی مانده است».
گفتنی است تیرماه 94 و در پی حمله نیرو‌های امنیتی نیجریه به حسینیه «بقیه‌ًْالله» و منزل شیخ زکزاکی، وی شدیدا زخمی و سپس با همان وضع راهی زندان شد. طی این حملات، حدود ۳۵۰ نفر از هواداران او نیز قتل‌عام و در گور‌های دسته جمعی دفن شدند.
 

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
چقدر شرمساری برای حهان اسلام درست می کنند. وزارت امور خارجه که ادعای فعال بودن می کنند چرا برای روحانی بلند مرتبه ای چون شیخ زکزاکی نتوانستند قدمی بردارند.این مرد برای گسترش اسلام شیعی تمام دار و ندارش را از دست داد. پسرانش، خانواده اش را در پیش چشمانش کشتند و زدند و شکستند. خداوکیلی کاری کنید.رهبر عزیز شما به داد شیخ زکزاکی برسید. واقعا برای جهان تشیع شرمساری است. رهبر عزیز شما که به داد تمام انسان های آزاده اعم از سنی و شیعه می رسید، برای این روحانی فداکار، دستور به وزارت امور خارجه بدهید تا سریع تر قبل از اینمه اتفاق ناگواری بیفتد، کاری کنند.
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi