شناسه خبر : 68551
چهارشنبه 09 مرداد 1398 , 10:20
اشتراک گذاری در :
عکس روز

آژیر خطر و مسافران بی‌خبرِ پژوی ۵۰۴

با وجودی که فوری چراغ ها را اسماعیل خاموش کرد ولی پیر مرد ول کن نبود. با غیظ و عصبانیت به طرف اسماعیل هجوم آورد. سرش را داخل ماشین کرد و در تاریکی با کف دست چند بار به صورت اسماعیل اشاره کرد.

قاسم عباسی از رزمندگان دفاع مقدس در خاطره ای نوشت:

عید سال ۶۴ بعد از عملیات بدر مرخصی آمدیم. اسماعیل به همراه چند نفر با ماشین پژوی ۵۰۴ پدرش دنبالم آمد و نیم روزی با هم بودیم. ماشین سبز یشمی خوشرنگ. شاید هم مغز پسته ای. یادم نیست بجز من کدام یک از دوستان هم بودند. شب از طرف میدان قزوین به سمت محل می آمدیم.

راوی در آغوش اسماعیل / برای تواضع هنگام عکس دست تیرخورده را پشتش پنهان کرده است.
بهار ۶۴ کنار چادر دسته یک / اردوگاه تخریب/ دوکوهه

دست راست اسماعیل چند روزی بود که در عملیات تیر خورده بود و کف دست و پنجه اش را تا نزدیک آرنج گچ گرفته بودند. برای دنده، دست راست گچ گرفته اش را روی فرمان نگه می داشت و به زحمت با دست چپ دنده را عوض می کرد. دقیقا سر دوراهی قپان، بدو ورود به خیابان امین الملک پیر مردی وسط خیابان جلوی ماشین دوید و محکم روی کاپوت کوبید. اسماعیل بلافاصله ترمز کرد. تا ایستادیم متوجه شدیم وضعیت قرمز بوده و داخل ماشینِ در حال حرکت بی خبر بودیم (در وضعیت قرمز می بایست توقف می کردیم و تمام چراغ ها بخاطر بمباران هواپیماهای دشمن خاموش می شد).

از راست؛ ولی الله خاجی / شهید اسماعیل اصغری / پشت اسماعیل داود قاسمی
اسماعیل شاید غافلگیر شده و دوربین توانسته از دست تیرخورده عکس بگیرد

با وجودی که فوری چراغ ها را اسماعیل خاموش کرد ولی پیر مرد ول کن نبود. با غیظ و عصبانیت به طرف اسماعیل هجوم آورد. سرش را داخل ماشین کرد و در تاریکی با کف دست چند بار به صورت اسماعیل اشاره کرد. آن قدر عصبانی بود که کلمات را درست ادا نمی کرد و روبروی صورت اسماعیل با خشم که صحبت می کرد آب دهانش می پاشید.

با وجودی که هیچیک از افراد داخل ماشین اصلا نمی دانستیم بیرون چه خبر بوده و هیچ تقصیری نداشتیم ولی اسماعیل چند بار با صمیمت تمام عذر خواهی کرد و آنقدر افتاده و با احترام برخورد کرد که پیرمرد بخود اجازه نداد بیشتر توهین کند و یا مثلا به صورت اسماعیل ضربه ای بزند. پیرمردِ شصت و چند ساله ی ضعیف جثه، از واکنش متواضعانه اسماعیلِ خوش قد و بالا آرام شد.

شاید در ابتدا فکر می کرد اوباش هستیم و از روی عمد به آژیر بی اعتنایی کرده ایم. اسماعیل حتی اشاره ای هم نکرد که خود، رزمنده ام و این دست داخل گچم بخاطر تیر دشمن است.

 

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi