03 اسفند 1398/ ۲۸ جمادى الثانية ۱۴۴۱
شناسه خبر : 68641
1398,یکشنبه 13 مرداد10:35
اشتراک گذاری در:
عکس روز
انصارالله یمن:

علت توقف حملات به امارات عقب‌نشینی این کشور از یمن است


جنبش انصارالله اعلام کرد، پس از تغییر چشمگیر در موضع سیاسی و نظامی ابوظبی، انصارالله تصمیم گرفته است حملات به این کشور را متوقف کند.

تصمیم امارات برای خروج از یمن و یا کاهش نیروها در این کشور با استقبال انصارالله مواجه شده است. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه الجزیره، محمد علی البخیتی از رهبران برجسته انصارالله و عضو شورای عالی سیاسی این جنبش در این باره گفته: «پس از تغییر چشمگیر در موضع سیاسی و نظامی ابوظبی، انصارالله تصمیم گرفت حملات علیه امارات را متوقف کند.» این اظهارات چند روز پس از برگزاری نشست امنیتی عالی‌رتبه میان تهران و ابوظبی ایراد می‌شود. این در حالی است که انور قرقاش، وزیر مشاور امارات در امور خارجه در واکنش به این نشست در توییتی نوشت: «با عربستان درباره استراتژی مرحله آتی در یمن توافق کردیم و درباره پرونده ایران موضع مشترک ما جلوگیری از رویارویی و اولویت‌بخشیدن به همکاری سیاسی است.»
همزمان با سفر هیئت اماراتی به تهران و دیدار با مسؤولان ایرانی جهت بررسی همکاری امنیتی مرزها و حفاظت از کشتیرانی در آب‌های خلیج‌فارس، طی چند روز گذشته حرف و حدیث‌ها در محافل یمنی درباره باز کردن کانال‌های ارتباطی و برقراری تفاهمات توسط امارات با انصارالله قوت گرفته است. در این راستا، شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان از وجود ارتباطات و هماهنگی‌های غیرمستقیم میان انصارالله و امارات به ویژه در ارتباط با خروج نیروهای نظامی از الحدیده خبر داده و گفته، همکاری اطلاعاتی و دیدارهای دوره‌ای با طرف ایرانی نیز وجود دارد.
همچنین علی القحوم از دیگر رهبران انصارالله گفته:‌ »کشورهای متجاوز -عربستان و امارات- به مرحله ناکامی، ناامیدی و ناتوانی رسیده‌اند، جنگ‌شان در یمن بی‌هدف و طولانی شده است و خسارت‌های سنگینی نیز دیده‌اند. در نتیجه آرزوهایشان به باد رفته و اردوگاه‌های آنها در حالتی از تجزیه قرار دارد.»
گفتنی است برخی چرخش امارات به سمت ایران را که باعث خشم سعودی‌ها شده، چیزی شبیه به چرخش قطر به سمت ایران و حتی مهمتر از آن توصیف کرده و نتیجه گرفته اند، عربستان در یمن روز به روز تنهاتر می‌شود.
انصارالله یمن     امارات متحده عربی     محمد علی البخیتی                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.