شناسه خبر : 68698
دوشنبه 14 مرداد 1398 , 15:28
اشتراک گذاری در :
عکس روز

پاسخ رئیس بنیاد شهید به حواشی مطرح شده در خصوص بیماری‌اش

حجت الاسلام سید محمدعلی شهیدی در نشستی با حضور خبرنگاران به حواشی پیش آمده در خصوص بیماری‌اش پاسخ داد.

http://www.defapress.ir/files/fa/news/1398/5/14/771898_207.jpg

«حجت الاسلام سید محمدعلی شهیدی» رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در نشستی با اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار با اعلام خبر بهبودی مشکل ریوی خود که منجر به جراحی و درمان وی در طول سال گذشته شده بود اظهار داشت: زحماتی که خبرنگاران می‌کشند قابل تقدیر است و رسانه‌ها چنان نقش بزرگ و مهمی دارند که می‌توانند افکار جامعه را تغییر دهند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به سخن مقام معظم رهبری در خصوص نقش و اهمیت رسانه‌ها در جهان بیان کرد: ما و شما خبرنگاران ایثار و شهادت از یک خانواده هستیم. کسانی که عشق و علاقه آن‌ها شهید و شهادت است مسائل و مشکلات جامعه ایثارگری را منتقل می‌کنند.

ما هرچه داریم از شهدا و جانبازان و آزادگان است

وی به مشکلات مطرح شده خانواده ایثارگران اشاره کرد و افزود: مشکلاتی که مطرح شد باید مورد توجه مسوولان بنیاد شهید قرار بگیرد چرا که ما هرچه داریم از شهدا و جانبازان و آزادگان است. در دیدارهای جامعه ایثارگران با مقام معظم رهبری صحنه‌هایی از مقاومت خانواده‌های شهید را می‌بینیم که بی‌نظیر است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان کرد: سالانه ۴۲۰ هزار دیدار با خانواده شهدا داریم که سنتی حسنه است. سه میلیون و ۴۰۰ هزار ایثارگر را تحت پوشش قرار داریم که هر کدام درد و رنجی دارند و باید به آن‌ها خدمت کنیم. با اینکه پزشک معالجم توصیه کرده است پنج ساعت در روز بیشتر کار نکنم ولی از ساعت صبح هفت تا شب در حال کار هستم ولی باز مارهایی هست که باقی می‌ماند.

شهیدی با قبول برخی گلایه‌ها در خصوص عملکرد بنیاد شهید گفت: همه سعی ما این است خنده‌ای بر لب جانباز و خانواده شهید بیاوریم. مسلم است که خانواده ایثارگران ناراضی باشند چرا که در بین جامعه بیش از سه میلیونی این نارضایتی‌ها طبیعی است.

فرهنگی که ما را در این ۴۰ سال حفظ کرده فرهنگ‌ ایثار و شهادت است

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اهمیت فرهنگ ایثار و شهادت خاطرنشان کرد: فرهنگی که ما را در این ۴۰ سال حفظ کرده فرهنگ‌ ایثار و شهادت است. اگر ۱۴۰۰ سال از دین‌مان می‌گذرد به خاطر امام حسین (ع) و فداکاری اصحاب ایشان است. باید فرهنگ ایثار و شهادت را توسعه دهیم. اگر آمریکا رهبری را تحریم می‌کند دیوانگی است‌. برای رهبری که هر زمان مردم را دعوت به حضور می‌کند همه مردم حاضر می‌شوند تحریم‌ها چه تاثیری دارد‌؟! می‌گویند، می‌خواهیم صلح کنیم ولی ظریف را تحریم می‌کنند‌. این از جنون و دیوانگی ترامپ است. امروز اگر دشمن به حالت جنون رسیده تنها به خاطر فرهنگ ایثار و شهادتی بوده که ۴۰ سال در جامعه ما وجود داشته است. باید این فرهنگ را به نسل جدید منتقل کنیم. نسل چهارم جنگ ندیده است.

شهیدی با درخواست از خبرنگاران بیان کرد: باید در حوزه ایثار اجتماعی کار شود‌‌‌. دشمنان در تلاش برای تحریف فرهنگ ما هستند. باید در شرایطی که بر طبل ناکارآمدی دولت می‌کوبند و می‌خواهند فاصله بین ملت و نظام ایجاد کنند شما باید طوری بنویسید که دشمنان موفق نشوند‌.

شایعه سازی‌ها وقت مسوولان ما را می‌گیرد

وی با اشاره به شایعات مطرح شده در رسانه‌ها گفت: شایعه سازی‌ها وقت مسوولان ما را می‌گیرد و اجازه کار را به آنان نمی‌دهد. نگذاریم دشمنان برای نظام ما مشکل آفرین باشند. اخبار واقعی و مفید برای جامعه را کار کنیم. خبرهای حوزه شما برای جامعه مفید است. تاکید می‌کنم بنیاد شهید از خطا و اشتباه مبرا نیست و انتقادات زیادی از آن هست اما شما خبرنگاران انتقادات سازنده و واقعی داشته باشید.

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
شما بزرگواران چگونه به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مشغولید که به جانباز معسر مفلوک 450ت صدقه می دهید و بیمه جانبازان را هم که نگو
حاج آقا متاسفانه تقریبا تمام جانبازان به بنیاد بی اعتمادند
خوب بنده خدا با این سن و سال و بیماری کناره گیری کن و بگذار یک جوان پر انرژی از جامعه ایثارگری جای شما را بگیرد و مشکلات ایثارگران را بتواند حل و فصل نماید.
اقای شهیدی برای ایثارکران تصمیم گیری می کند و اقای جنتی هم برای همه مردم ایران
ایا اینها نمادهای شایسته سالاری هستند ؟
فکر نکنم تا حالا هرچی کفتند عمل نکردند خدا کنه که سرکار نزارند مارا
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi