شناسه خبر : 68748
یکشنبه 03 شهريور 1398 , 15:03
اشتراک گذاری در :
عکس روز

پیگیری موضوع خودرو جانبازان از زبان مسئولان انجمن جانبازان نخاعی(بخش دوم)

از دفتر دکتر جهانگیری نامه ای به بنیاد شهید زده می شود و مستقیم به آقای شهیدی دستور داده می شود که کمیته ای برای تعیین تکلیف خودرو جانبازان تشکیل شود که بنیاد در جواب نامه، مسیر را منحرف می کند...

فاش نیوز -  به دنبال سلسله نشست های فاش نیوز با مدیرعامل و همچنین رییس هییت مدیره و مسوول تعاون انجمن جانبازان نخاعی درخصوص وضعیت معیشت جانبازان، این بار به بحث خودرو می پردازیم.

http://defapress.ir/files/fa/news/1398/1/21/687187_329.jpg

حسن ابوطالبی، رئیس هیئت مدیره انجمن جانبازان نخاعی ابتدا با اشاره به تاریخچه بحث خودرو و ضرورت تحویل خودرو به جانبازان و معلولین گفت: آنچه مهم است اینکه شرایط حمل و نقل شهری برای جانبازان و معلولین مناسب نیست. حتی درکشورهای پیشرفته که امکان تردد برای جانباز و معلول وجود دارد بازهم در آنجا جایگاهی را برای معلول و جانباز تعریف کرده اند. در قوانین جمهوری اسلامی ایران هم برای جانبازان و معلولین، هم به دلیل رفاه و هم به دلیل ایاب و ذهاب عمومی قوانین خاص خودرو پیش بینی و در نظر گرفته شده است.

حسین اسرافیلی، مدیر عامل انجمن جانبازان نخاعی: در زمان دولت آقای خاتمی که هنوز انجمن منسجم نبود (به غیر از کمیسیون اجتماعی مجلس که بنیاد شهید هم به این کمیسیون مربوط می شود)، این موضوع را از کمیسیون مجلس پیگیر بودیم که نهایتا درجلسه ای که بنده به همراه آقای دکتر ابوطالبی، جانباز حسین صفری (از جانبازان بصیر) و جانبازشهید مسعود شایسته تهرانی بودیم پیگیر موضوع شدیم.

 درهمان جلسه قرار و مصوب شد که برای جانبازان 70درصد (برای جانبازان نخاعی پژو 405 و برای مابقی جانبازان 70درصد پیکان، آن هم به قیمت تمام شده کارخانه) دادند که قیمت پژو 4میلیون و با شرایط اقساطی 10ساله کسر از حقوق محاسبه شد.

در زمان دولت آقای احمدی نژاد بازهم پیگیری های مختلفی که با نماینده انجمن ها در استان ها (آقای احمدی نژاد در سفرهای استانی خود با ایثارگران آن استان جلسه اختصاصی داشتند) خواستیم که در جلسات بحث خودور را  درکنار حمل و نقل شهری، هوایی و... مطرح نمایند و اینکه ما (جانبازان) بالاجبار باید از یک خودرو مناسب استفاده کنیم.

 با پیگیری های انجمن جانبازان نخاعی و دیگر انجمن ها، در هیئت دولت مصوب شد که جانبازان 70درصد تا سقف چهل میلیون بخشودگی گمرکی داشته باشند. دوستانی که توانایی داشتند خودرو را از خارج وارد می کردند و این خودرو هم تا 5سال حق فروش نداشت. البته تعداد اندکی از جانبازان هستند که ممکن است پول برای واردات خودرو خارجی داشته باشند؛ بنابراین با تولیدکنندگان داخلی ایران خودرو و سایپا جلساتی گذاشتیم و مطرح کردیم که ما امتیاز 40 میلیونی خود را در اختیار شما می گذاریم، به شرطی که درمقابل، شما به ما خودرو بدهید.  با این کار بخشی از مشکل ما حل شد.

البته قابل ذکر است که ما هزینه دوبرابر را متقبل شده بودیم؛ چرا که هم عوارض شهر و شهرداری را مانند دیگر شهروندان برای حمل و نقل پرداخت می کردیم که برای خودمان غیرقابل استفاده است؛ و از سویی هم از وسیله نقلیه خودمان که طبعا هزینه هایی در بردارد استفاده می کنیم.

نکنه بعدی اینکه دربحث قانون جامع ایثارگری مصوب شده بود که هر 10سال یک بار یک خودرو به جانبازان واگذار کنند که این اتفاق نیفتاد.

در دولت آقای روحانی ما بازهم این بحث را پیگیر شدیم. باتوجه به این که عمر مفید یک خودرو 5 سال است درحال حاضر خودروهایی که تحویل ما شده به 10سال رسیده.

درجلسه ای هم که در اسفندماه سال 95 خدمت دکترجهانگیری، معاون رئیس جمهور بودیم، با ارسال نامه ای که هم از سوی انجمن جانبازان نخاعی و هم دوستان ما در انجمن جانبازان بصیر انجام شد و البته با توضیحات و توجیهات در رابطه با مشکل جانبازان، خواستار یک خودرو مناسب شدیم.

در یک بند از این نامه آمده بود "صدور مجوز واردات خودرو برای این عزیزان با معافیت گمرکی که تا سقف معافیت گمرکی که در دولت پیشین اتفاق افتاد، برمبنای محاسبه روز از طریق مصوب هییت محترمه دولت" (مصوبه 8-9سال پیش) 40میلیون بود اما درحال حاضر قیمت همه چیز سه برابر شده است. یعنی با بخشودگی سابق، بنده یک ماشین 40میلیونی می توانستم سوار شوم؛ درحالی که امروز با 40 میلیون حتی نمی شود یک پراید خریداری کرد و عنوان کردیم که این رقم باید برحسب محاسبه روز اتفاق بیفتد.

در این جلسه آقای جهانگیری دستور دادند کمیته ای برای خوردو تشکیل شود تا از طریق آن موضوع خودرو پیگیری شود. آقای پالیزدار، مشاور دکترجهانگیری که مسوول پیگیری این امور بود زحمت کشید و جلسه ای را تشکیل داد. دراین جلسه دوتن از مدیران کل وزارت صمت (بخش مباحث خودرویی) و از بنیاد آقای پاکدل به عنوان معاون تعاون و آقای تبریزی به عنوان مدیرتسهیلات و از انجمن جانبازان نیز 4تن از هیئت مدیره حضور داشتیم. درخواست ما در آن جلسه براساس اولویت چندین مورد بود:

1- مجوز واردات خورد های هیبریدی.

2- همانند مصوبه زمان دولت آقای احمدی نژاد، همین مصوبه با محاسبه روز انجام شود.

3- هرجانبازی از منطقه آزاد برای خود خودرویی را خریداری کند اما اجازه تردد در کل کشور را داشته باشد و یا اینکه از 15هزار خودرویی که در سازمان اموال تملیکی وجود دارد به جانبازان بدهید.

ما درنامه ای که به دکترجهانگیری دادیم این چند پیشنهاد را مطرح کردیم و اینکه ما 2000جانباز نخاعی هستیم و 7هزار و600جانباز 70درصد دیگر که جمعا  9600 می شود. سپس بحث خودروهای هیبریدی را مطرح کردیم که اولا آلایندگی ندارد و هم مصوبه مجلس دارد و آخرین بند هم از خودروهای داخلی مناسب و اتوماتیک استفاده کنیم.

جواب این بود که یک سال و نیم است که اجازه واردات خودرو خارجی داده نمی شود و شرایط استفاده از15هزارخودرو اموال تملیکی هم امکان ندارد و نهایتا می توانید از خوردوهای داخلی استفاده کنید. شرکت ایران خودرو و سایپا چون ثبت نامی است و از مردم پول گرفته بنابراین برای امسال مقدور نیست.

در نهایت مقرر شد که نمایندگان صمت بسته پیشنهادی از خودروهای خارجی مونتاژ داخل را تهیه و به کمیته ارائه کنند؛ که البته ما باز سر قیمت هم بحث داشتیم. زیرا جانبازان نمی توانند هزینه ای پرداخت کنند. بنابراین باید بخشی از هزینه را دولت و بخشی را هم به عنوان وام ده ساله درنظربگیرند که پرداخت شود. این موضوع را تا همین امروز (8تیرماه98) از آقای پالیزدار پیگیربودیم.

از دفتر دکترجهانگیری نامه ای به بنیاد شهید زده می شود و مستقیم به آقای شهیدی دستور داده می شود که کمیته ای برای تعیین تکلیف خودرو جانبازان تشکیل شود که بنیاد در جواب نامه، مسیر را منحرف می کند و می گوید: خودرو قانونا به جانبازان 50درصد و بالاتر تعلق می گیرد که فعلا به دلیل نوسانات قیمت و شرایط اقتصادی کشور در تامین اعتبارات حدود 2000نفر از جانبازان در نوبت واگذاری می باشند! از بنیاد سوال کردیم این 2000نفر چه کسانی هستند؟ جواب دادند جانبازان 50تا70درصدی که از دوره های قبل باقی مانده اند! درصورتی که تقاضای انجمن برای نه هزاروهفتصد جانباز 70درصد بود. یعنی اینکه بنیاد به طور عمد بحث را از میسر اصلی خود منحرف می نمایند.

ابوطالبی: جالب است بدانید دو تن از نمایندگان "صمت" که قراربود یک بسته ای از انواع خودروهای خارجی مونتاژ داخل را برای جلسه بعد بیاورند، هنوز جلسه بعد تشکیل نشده، خبر دادند که این دونفر جابه جا شده اند! همین اتفاق، دوماه کار پیگیری انجمن را به تعویق انداخته است.

 

فاش نیوز: علت این اهمال کاری و سستی به نظر شماچه می تواند باشد؟

ابوطالبی: ابتدا کمبود بودجه و اعتبار است و دیگری سوءمدیریت است. زمانی که یک سازمان مردم نهاد از بیرون مجموعه بخواهد فعالیتی کند به نوعی تضعیف آن سازمان قلمداد می شود، بنابراین سنگ اندازی می کنند.

البته یکی دوماه پیش از سوی آقای ربیعی (سخنگوی دولت) خبری مطرح شد که دولت برای 500نفر مجوز واردات خودرو داده است. (این برمی گردد به زمان دکتر احمدی نژاد که ایشان برای معلولین 30میلیون معافیت گمرکی و برای جانبازان 40میلیون قرار دادند.) این 500نفر یک تعدادی از جاماندگان فوق بودند و تعدادی هم در این فاصله از جانبازان مدافع حرم و جانبازان انفجار مین اضافه شده بودند که به این 500 نفر به استناد همان مصوبه سال 87مجوز دادند وگرنه از 30/3/97 کلا واردات خودرو برای همه افراد و همه سطوح ممنوع شده و لذا  مواردی را که درجلسه کمیته بررسی کردیم اولین حرفشان این بود که گفتند از 30/3/97 واردات خودرو ممنوع است و لذا هیچکدام موضوعیت ندارد.

گره های کوری که در قوانین هست

ابوطالبی: ماده 45 قانون جامع می گوید: دولت مکلف است سالانه اعتبار و تسهیلات لازم را برای تامین خودرو مناسب برای کلیه جانبازان 50درصد و بالاتر و آن تعداد از جانبازان 25 الی 49درصد که به تشخیص کمیسیون پزشکی بنیاد از نظر جسمی محدودیت حرکتی دارند پیش بینی نماید.

اشکال این ماده آن است که "خودرو مناسب" را عنوان کرده و اینکه "بنیاد باید تامین اعتبار نماید" منتهی هیچ آیین نامه ای که منظور از خودرو مناسب چیست و سالانه چند نفر می توانند استفاده کنند را مشخص نکرده است. البته درتبصره 2 این ماده عنوان شده که "بنیاد و معاونت برنامه ریزی باید آیین نامه ای را که به تصویب هییت وزیران می رسد، تنظیم کنند" که متاسفانه  نه هنوز آیین نامه اجرایی نوشته شده و نه تعریفی از خودرو مناسب ارایه داده است. در واقع  قانون هم در این زمینه کلی گویی کرده است.

در حاشیه این گفت و گو مدیرعامل انجمن جانبازان نخاعی گلایه ای هم از رییس ستاد کل نیروهای مسلح داشت و گفت: دوسال است که از طرف شورای کمیته مرکزی انجمن های ایثارگران از سرلشگر باقری درخواست جلسه کرده ایم (زیرا زمان جنگ ما همه نظامی بودیم که جانباز شدیم) عیدفطرسال گذشته بعد از نماز به ایشان گفتم که به میمنت و مبارکی عید فطر، وقت یک ساعته را به ما بدهید که مشکلات را پیگیری کنیم، گفت سرم شلوغ است و وقت ندارم. بعد پرسید یک ساعت وقت خوب است؟ گفتیم بله برای شنیدن حرف های ما یک ساعت خوبه اما زمان حرف های شما حسابش جداست.

از عید فطر سال گذشته هنوز وقت دیدار ما فرا نرسیده و این درحالی است که ایشان چهره به چهره قول جلسه یک ساعته را به ما دادند. با پیگیری ها و مکاتبات و تماس هایی که با دفتر ایشان گرفته ایم می گویند سرشان شلوغ است. منطقی است که ایشان بنا به دستور حضرت آقا به زلزله زدگان کرمانشاه و سیل زدگان استان ها سرکشی می کنند، اما لازم است نظامیان و همرزمان خودشان را هم فراموش نکنند.

نکته بعدی این که،  قبلا درجلساتی که از سوی ستادکل نیروهای مسلح تشکیل می شد ما هم حضور داشتیم. متاسفانه افرادی که به نمایندگی در این جلسات حضور پیدا می کردند بسیار اداری و رسمی صحبت می کردند و بنا به شرایط، بسیاری از مسایل را  هم مطرح نمی کردند اما بنده و آقای مجتهد راحت حرف ها و مشکلات را بازگو می کردیم. این شد که یک سالی هست که دیگر به جلسات هم دعوت نمی شویم؛ و جای این سئوال هست که به چه دلیل جلسات ستادکل در موضوعات مربوط به ایثارگران بدون حضور ذینفعان آن تشکیل می شود؟

ادامه دارد ...

کد خبرنگار: 17
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
میدونیدقضیه مثل چی شده؟!مثل این که تعدادی بچه ی فامیل دریک مهمانی دورهمی شلوغ میکنندوهرکدام ازبزرگان مهمان به روش خودمیخواهندبچه هاراساکت کنند!یکی میگه بچه هابیایدپفک بخورید!یکی دیگه بچه هابیایدبستنی بخورید!یکی دیگه میگه بچه هابیایدکارتون نگاه کنید!!!و..........!آقایون...خودتون مسخره اید!جانبازان رابه سخره نگیرید!...خودتونید.و....................
سلام.آیاکسی به فکرماده 38واجرای آن هست؟!چرای برای برخی اعمال شده وبرای خیلی بلاتکلیف !!!
سلام خدمت همه دوستان : مسوولین فقط منتظر هستن تک تک جانبازان شهید بشن ، روزی نیست که خبر شهادت جانبازان نداشته باشیم از خدا میخوام همه جانبازان نخاعی شهید بشن و همه مسوولین بنیاد جانباز قطع نخاع بشن والسلام
: سلام با تشکر :بنده جانباز 35 درصد از کمیسیون عالی سپاه و 15 درصد از کمیسیون بنیاد هستم. سپاه بابت شیمیایی و موج انفجار بنده را به بنیاد معرفی نمودند .کمیسیون احراز بنیاد در سال 1387 موج انفجار بنده را احراز نکردند و فقط بابت شیمیایی درصد گرفتم ،به بنیاد مراجعه کردم گفتند دوباره بایستی از سپاه نامه بیاورید ،حالا در سپاه دوباره سیکل طولانی مراجعه به معاونت نیرو- کمیسیون بدوی - کمیسیون عالی را طی کرده ام در کمیسیون عالی یواشکی فهمیدم که مرا نبایستی معرفی می کردند و اصولا بخشنامه ستاد کل برای جانبازان دارای درصد نیست ،بخشنامه سپاه را هم دیدم و این بند در آخر بخشنامه آمده است ولی تکلیف جانبازانی مثل من را که سالهای قبل موج انفجار مرا بنیاد احراز نکرده و بابت سایر موارد درصد دارم و درصد کمی دارم مشخص نکرده اند.خواهشمند است از آگاهان بپرسید تکلیف ما چیست؟ به کجا باید مراجعه کنیم؟
سلام من فرزند جانباز ۷۰ درصد هستم.۰چندی پیش با قطار بن ریل از مشهد به تهران سفر کردم ولی هنگام تهیه بلیط قطار بصورت تخفیف دار خودداری کرده و بر خلاف ماده۴۱ خدمات جامع ایثارگران قیمت تمام بلیط رو از من گرفتند
با پیگیری های اینجانب و رایزنی با اداره رفاه بنیاد شهید کل و صحبت با مسئول دفتر آقای دکتر تبریزی به من گفتند ک حق با شماست ولی متاسفانه دیگر ادارات و سازمان ها از جمله راه آهن این قانون را نقض میکنند
ولی من مجدد از راه آهن پیگیر شدم تا اینکه یک نامه رو به من نشون دادند که در خود نامه نوشته شده بود با توجه به اعلام اداره کل رفاه بنیاد شهید خانواده شهدا و جانبازان۲۵درصد بلیط تخفیف دار تعلق میگیرد
تعجب میکنم ک بنیاد شهید بجای اینکه حامی افراد و خانواده های تحت پوشش خود باشد ولی مدام از ادارات و سایر ارگان ها میخواد قوانین حمایتی افراد تحت پوشش بنیاد را نقض کنن
خواهشمند است که این موضوع رو پیگیری بفرمایید تا انشاا... از ظلم و ستم وارد شده به افراد ذکر شده در قوانین حمایتی جلوگیری شود
به دلیل کمبود بودجه باید کل مسئولین بنیاد شهید رو رو از کار بیکار کرد و بازنشسته های بنیاد رو حقوق اشان قطع شود ؛ تا یهر روز بر سر جانبازان و شهدا این کفگیر سوراخ زده نشود که بودجه نداریم نداریم نداریم ؛ ؛ طبق گفته دولت محترم این ماه نقدینگی موجود در کف جامعه 2000 میلیارد تومان هستش ؛ طنز تلخ و کشنده اینه که نقدینگی کل جامعه 2000 میلیارد ولی اختلاس و دزدی های تک نفره در کشور شده نفری 3000 میلیارد و.......اگر بودجه نیست و پول نیست این دزدها از کجا این همه پول رو یک جا هاپولی میکنند و در میروند ولی برای میلیون ها خانواده شهدا و جانبازان بودجه برای درمان ؛ بهداشت ؛ تحصیل ؛ خودرو ؛ تخفیفات بلیط ؛ مسکن .....نیست!!!!!!
به حق باید گفت که تک تک اعضای انجمن جانبازان زحمات زیادی برای جانبازان میکشند پس با نیش و کنایه و حب و بغض خستگی رو بر تنشون باقی نگذاریم.
خدا قوت
زحمتی که نتیجه ای نداشته باشد چه فایده ای دارد؟
لطفا قصیده سرایی نکن . خوش اومدی درم پشت سرت باز بذار خونه بوی پاچه خواری گرفته !!!
سلام وصدها سلام به تمامی جانبازان واقعی وشماجانبازان عزیزی که با وضعیت جسمانی که دارین انصافاً سخت هست ازطرفی بخاطربی کفایتی بعضی از روُسا شرمنده چراکه مسئولی باقی نمانده که اگرهم باشه به تعدادانگشتان دست وآنها را هم به گوشه کشانده اند خوب رئیس هم که بشی حیا وشرم نداری وفقط دوست داری حمدوثنائت گویندوتملق وچاپلوسی اطرافیان همراهت من تعجبم ایناکه تودولت نشسته اند وبرای هم نوشابه بازمیکنندودکتر دکتر دکتر هموخطاب میکنند که اگردکترای هررشته ای را داشته باشی بایستی حداقل لاتین را خیلی سلیس وروان صحبت کنندپس خیالتان راحت که اینا همه شون دیپلم زیردیپلم یانهایت کند یکی دوتائیشان فوق دیپلم داشته باشندواین شده وضعیت امروز مملکت شرمنده این حرفومیزنم اینا از تصاویرشهداءکه لااقل روزی یک بار میبینندخجالت نمی کشند عزیزان جانبازان گُل ونازنینم تاج سرمین همه تون بشنین توخونه هاتون اگرقراربودمشگلی حل بشه نیازی به این رفت وآمدهانبودپس خیالتان راحت فقط بایدمنتظرسال1400باشیم یا اینکه حضرت آقامون که انصافاً غریبن ولی آقا جون نه ازباب چاپلوسی آخه اینروزا متاًسفانه واژه احترام وچاپلوسی جابجا شده ولی آقاجون اینوبدون که نه تنها درایران نه تنها دربین مسلمانان بلکه در دل هرآزاده ای جای داری حضرات لااقل از روی رهبری خجالت بکشین یعنی سزاوارست جانباز عزیزقطع نخاع برای گرفتن حق وحقوق خودشوهمرزمانش ازصبح وشایدتاپاسی ازشب برروی ویلچر انصافاً یک روز فقط برروی صندلی نشسته وپاهایتان رابه صندلی بسته ببینم چقدرطاقت میارین انصافاً از روی همین عزیزان ویلچرنشین هم شرم نمیکنیدیعنی برای گرفتن حقی که مصوبه ماده وهرچی که بگین داره وبابت سهل انگاری وکارشکنی شماتازه به منصب رسیدها اینجوری ازاین خیابون به اون خیابون ازاین ساختمون به اون ساختمون عزیزان بزرگواران جانبازان گُلم لطفاً برویددرخانه هایتان استراحت کنید چراکه شماازحقیربهترمیدانیداینها نمیخوان کاری انجام دهنداگر میلشان باشدبه روز نکشیده قانوناً به مُرّقانون عمل کرده ومشکلی باقی نمیمونه ماهم خدایی داریم که خوددرعرش کبریائیش نداشته ونداردپس بیائیدبسپارمیشان به خداوندبی نهایت قادرمطلق که ازهمه بی نهایت بالاتروبه وقتش خداروچی دیدی شایددر......آسوده باشیدوبرای تمام زحماتی که تابحال برای هنرزمان وهمدرداتون کشیدین واقعاً ممنونتانیم دلاوران پرودگار یارو نگهدارتان
دلتون خوشه وا اینا از زنده بودنمون یجور حال میکنن از مردنمون هم یجور دیگه گذشت اون زمان ک ایمان بوی نان نمیداد زحمت این عزیزان انجمنی هم مگر خدا جواب بده
شهیدان میروند نوبت به نوبت
خوش آنروزی ک نوبت بر من آید
جانبازي ٥٠درصد بدون ماشين منتظرعنايت رهبر عزيزم هستم
چرا خودشون 25 هزار تا و ....ماشین لوکس غیر قاانونی وارد میکنن و قتی نوبت به جانبازا میرسه نمیشه ؟؟؟؟آقا نه برا ما وارد کنن و نه لگن مونتاژ داخل بدن . هر جانباز یه خودرو از مناطق آزاد بخره . این هم دیکه ننه من غریبم داره ؟؟؟؟
با سلام چرا ماشین را با تسهیلات فقط به جانباز ۵۰ تا ۷۰ درصد می دهند آیا جانبازان زیر ۵۰ درصد حق گرفتن این تسهیلات را ندارند من نمیگویم چرا این جانبازان چون میدانم حق آنها هست که از این تسهیلات استفاده کنند(البته اگر واقعا بدهند)وشعاری بیش نباشد وهستند جانبازانی که دوست دارند مانند بعضی از مدیران از این امکانات استفاده کنندولی متاسفانه اینگونه مسایل شعاری بیش نیست
هر قانونی که فقط برای جانباز بالای 25% نوشته شده تبعیض آمیز است و باید اصلاح شود و یا کل ان قانون لغو شود .
ریشه همه فساد ها در بی عدالتی است
این چگونه عدالتی است که یک کارت متروی رایگان برای جانبازان بی حقوق وطن روا ندارد و برای گروهی دیگر ماشین های لاکچری ؟؟؟!
ای خدآ تاکی باید چنین مسئولین بی درد بی خبر از حال جانبازان باید در رئیس آنی امور باشند که حاضر نیستند یک ساعت از وقتشان رابه این قشر بگذارند تآ مشکلات را حد اقل بشنوند چرا این افراد بی خبر از مشکلات باید باشند لابد اضافه کاری لازم است چرانمیدهید واقعا خجالت بکشید که فرصت یک ساعت راهم ندارید کمی فکر کنید خودتان را جای ما بگذارید از خداوند خجالت بکشید چون از جانبازان که بی خیالی برداشتید قبل از اینکه بخواب همیشگی بروید بترسید ازاین عمل وّی حوصلگی بیدار شوید بیدار
با سلام بنده بیست میلیون قرض کردم و قرار شد بیست تومن از صندوق بنیاد وام بگیرم تا بعد سی سال درد رنج و کرایه ماشین بتونم یک پراید از نمایندگی بخرم که گفتند که ثبت نام نکردی گفتم نه گفت پس باید آزاد بخری ۴۲ میلیون گفتم باشه رفتم دومیلیون قرض گرفتم پولم شد ۲۲تومن وقرار بود که تا چند روز دیگه وام صندوق بره تو حسابم که با یک قانون گند و مسخره جدید صندوق وام قرار بود چند روز بعد بیاد تو حسابم ۹ ماه دیگه گرفتم حالا رفتم ماشین بخرم بعد سی سال شده ۶۶ میلیون تومن یعنی الان نمیتونم یک پراید بخرم میگم ثبت نامی چی میگن تازه این ۴۰ تومن بده شاید یک سال دیگه اگه پول شرکت نخوره و اگه قیمت اون به ۱۰۰میلیون نرسه و دست ازپا درازتر برگشتم خونه و دخترکوچکم با چشم گریان دم در خونه نشسته که با ماشین برگردم من چکار باید میکردم منی که جان زندگی خانواده ام را برای این مرزوبوم داده‌ام نمیتونم حتی با ۴۰میلیون پول نمیتونم یه پراید از نمایندگی که پر از ماشین است وقیمت شرکت ۳۷ میلیون تومن نقد بخرم باید یکسال نوبت بایستم مجانی و با امتیاز جانباز ی نخواستم حداقل برای گرفتن یک لگن باید تحویل فوری به من بدن یک سایت جداگانه برای جانبازان باز بشه این خودروها که مال خود شرکت است وبه بهانه مال مشتری است و ۳۷تومن ۶۶تومن میفروشن به خدا من پورشه مجانی یا بی ام وه نخواستم یه پراید ۳۷تومن میخوام حق من جانباز این هم نیست پس این دولت و صنعت معدن چه کار میکنن حداقل کار که برای ما جانبازان یه سایت تحویل فوری باز کنند که پراید ۳۷ میلیون تومن ندارم که ۶۶میلیون تومن بدم
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi