شناسه خبر : 68800
شنبه 19 مرداد 1398 , 13:57
اشتراک گذاری در :
عکس روز

قانون اعاده بکار برای یکبار چگونه اجرا می شود؟

 اینجانبه همسر شاهد و در سال ۶۹در اداره بنیاد شهید استخدام شدم و کارمند رسمی و در سال ۸۶در سمت کارشناس بهداشت و درمان شاغل بودم اما در سال۸۶به علت پاره ای از مشکلات در منزل، بازخرید کردم . باتوجه به ماده ۶۰قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران در خصوص اعاده بکار برای یکبار، می خواهم مراراهنمایی نمائید.

-  به اداه کل منابع انسانی بنیاد مراجعه و خواسته خود مبنی بر اعاده به خدمت به استناد ماده 60 قانون جامع را اعلام نمایید در صورت عدم تمکین به قانون از طریق کمیسیون ماده 16 شکایت کنید  تا بنیاد ملزم به اجرای قانون شود .

***

فرزند جانباز ۳۰ درصد و  ۲۴ ماه حضور در جبهه هستم . در حال حاضر در موسسه مالی و اعتباری خصوصی در شمال مشغول به کار هستم آیا قانون معافیت مالیاتی شامل حال فرزندان هم می شود؟

-  اگر خود شما دارای 24 ماه حضور در جبهه هستید به استناد  ماده ۵۶ قانون جامع به شرح زیر از معافیت مالیات برخوردار می باشید
 صد در صد (۱۰۰%) حقوق و فوق‌العاده شغل و سایر فوق‌العاده‌ها اعم از مستمر و غیر مستمر شاهد، جانبازان ، آزادگان و رزمندگان با حداقل دوازده ماه حضور در جبهه اضافه از پرداخت مالیات معاف می‌باشند.

***

چرا ماده 51 فوق‌العاده ایثارگری چرا در وزارت نفت اجراء نمی شود؟

-  وزرات نفت همواره به دلیل مدیریت حاکم بر آن خود را تافته جدا بافته از اجرای قوانین می داند. در صورت عدم تمکین از کمیسیون ماده 16 کمک بگیرید و با صدور رای این کمیسیون ،‌وزارت نفت را وادار به اجرای قانون کنید .

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
با سلام اینجانب معلم بازنشسته آموزش و پرورش و جانباز 25 درصد می باشم با 31.5 سال بازنشسته شده و مدرک فوق لیسانس دارم اکنون با توجه به شرایط قصد برگشت به کار و تکمیل 35 سال سابقه را دارم ولی آموزش و پرورش جوابی نمی دهدفقط می گوید امکانش نیست خواهشمند است راهنمائی فرموده چکار باید کرد با تشکر
با سلام و احترام
جانباز 25 درصد هستم قبل از تصویب قانون جامع با دستگاه اجرایی همکاری و قطع رایطه کرده ام و بعد از تصویب قانون جامع نیز بعلت نیاز دستگاه اجرایی (و بدون استفاده از قانون اعاده به کار جانبازان) همکاری و سپس بدلیل عدم نیاز کذب و من غیر حق برکنار شده ام. دو سال بعد درخواست بازگشت به کار به استناد ماده 60 قانون جامع دادم و کمیسیون ماده 60 رای به ورود شکایت داد شعبه بدوی دیوان هم رای کمیسیون را تایید اما متاسفانه شعبه تجدید نظر رای را نقض کرد به این دلیل که هم قبل و هم بعد از تصویب قانون همکاری و قطع همکاری کرده ام!!! در صورتیکه ماده 60 چنین حکمی نکرده است و بواسطه همکاری قبل از تصویب قانون، حق مکتسب برایم ایجاد شده و ضمنا رای شماره 184 هیات عمومی دیوان عدالت اداری تحدید دایره شمول قانون بازگشت به کار را متکی به جهات قانونی قلمداد نکرده است.
آیا رای وحدت رویه یا هیات عمومی دیگری یا استفساریه در این زمینه وجود دارد که بتوانم به آن استناد کنم و رای شعبه تجدید نظر را نقض کنم؟

متشکرم
سلام علیکم، اینجانب رزمنده بسیجی دفاع مقدس با سابقه حضور چهارده ماه ونیم درجبهه ها، مدت چهار سال و نه ماه در بانک ملت مشغول به کار بودم ولی متاسفانه در سال هشتاد و چهار، با نظر اداره کل گزینش از ادامه همکاری بنده با بانک ملت جلو گیری شد، از آنجا که بنده در آزمون استخدام رسمی بانک ملت شرکت کرده بودم وتعهد سی سال خدمت در محضر خانه از بنده گرفته بودند، وبایستی بعد از دو سال آزمایشی حکم استخدام رسمی بنده صادر میشد، نه تنها حکم رسمی برای من صادر نکرده، بلکه از آزمایشی به قراردادی تغییر وضعیت دادندم،و در نهایت هم با نظر اداره کل کزینش اخراجم نمودند، الان سالها است که پرونده شکایت بنده از بانک ملت در دیوان عدالت اداری مانده و جوابی نگرفته ام، آیا با توجه به قانون برگشت به کار برای یک مرتبه، بنده هم شامل این قانون میشوم ومیتوانم تقاضای بازگشت به کار را از بانک ملت بنمایم، لطفا راهنمای بفرمایید اجر شما با خدای شهدا
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi