شناسه خبر : 69024
سه شنبه 29 مرداد 1398 , 18:14
اشتراک گذاری در :
عکس روز

بازی دو سر باخت غرب

علی نجفی‌خوشرودی گفت: دولت آمریکا بازی دو سر باختی را آغاز کرده و دنبال می‌کند که قطعا بی‌فایده است؛ چراکه تحریم تسلیحاتی هم تاثیری در وضعیت نظامی ایران ندارد، جمهوری اسلامی در شرایط تحریم هم توانسته قدرت بلامنازع منطقه باشد.

///

  علی نجفی خوشرودی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اخبار داخلی در خصوص تلاش آمریکا برای تحریم تسلیحاتی کشورمان اظهار داشت: اقدامات آمریکا در قِبال ایران از جمله تهدید نظامی، تحریم‌ها و فشارهای سیاسی به نتیجه نرسیده است؛ لذا دولتمردان این کشور به شدت خواهان مذاکره مجدد با مقامات ایران به منظور تحقق خواسته‌هایشان مبنی بر انزوای جمهوری اسلامی بوده و همچنان بر مواضعشان پافشاری می‌کنند. همانطور که روسای جمهور گذشته آمریکا از کارتر تا کنون این خواسته‌ها را دنبال می‌کردند اما نتوانستند در طول این 40 سال راه به جایی ببرند.

 این مقام مسوول با بیان اینکه کشورهایی که با ایران دارای روابط نظامی و تسلیحاتی هستند وابسته به دولت آمریکا نیستند، افزود: از سوی دیگر بخش عمده تولیدات نظامی ایران داخلی است و همین مسئله مهم منجر به خودکفایی کشورمان در عرصه نظامی و تسلیحاتی شده است و نه تنها می‌تواند نیاز خود را رفع کند، بلکه می‌تواند به عنوان یکی از فروشندگان سلاح در منطقه نقش‌آفرینی کند.

 سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما در عرصه ساخت تسلیحات نظامی و دفاعی بومی عمل می‌کنیم و به کمک بیگانگان وابسته نیستیم، گفت: دولت آمریکا نمی‌تواند کشورهای دیگر را مجبور کند تا در زمینه تسلیحاتی به جمهوری اسلامی ایران فشار مضاعف بیاورند، بر اساس توافق برجام، تحریم‌ فروش تجهیزات نظامی به ایران که شامل تجهیزات موشکی و قطعات هواپیما است تا چند ماه دیگر باید برداشته شود، اما دولت آمریکا به دنبال عدم اجرای این بخش از توافق هسته‌ای است.

  این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با توجه به این نکته که سازمان ملل متحد در زمینه تحریم تسلیحاتی جمهوری اسلامی، با دولت ترامپ همراهی نخواهد کرد، اظهار داشت: دولت آمریکا بازی دو سر باختی را آغاز کرده و دنبال می‌کند که قطعا بی‌فایده است؛ چراکه تحریم تسلیحاتی هم تاثیری در وضعیت نظامی ایران ندارد، جمهوری اسلامی در شرایط تحریم هم توانسته قدرت بلامنازع منطقه باشد.

 «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا در روزهای اخیر طی پیام توییتری با انتشار یک شمارش معکوس، نوشت: «زمان در حال سپری شدن است. این زمانی است که پیش از به اتمام رسیدن مهلت تحریم تسلیحاتی سازمان ملل برای ایران و ممنوعیت سفر قاسم سلیمانی باقی مانده است. ما از متحدان و شرکایمان می‌خواهیم فشار بر حکومت ایران را افزایش داده و رفتار بی‌ثبات‌کننده آن را متوقف کنند.»

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi