30 بهمن 1398/ ۲۵ جمادى الثانية ۱۴۴۱
شناسه خبر : 69040
1398,چهارشنبه 30 مرداد16:13
اشتراک گذاری در:
عکس روز

جانبازان از پرداخت عوارض در آزادراه ها معاف هستند


جانباز 70 درصد  هستم سوال من این است که جریان معافیت گمرکی برای واردات خودرو هر چند سال یک بار انجام می شود؟

- این قانون هر چند سال یکبار نیست. دولت قبل این مصوبه را برای جانبازان به تصویب رساند و در صورتی که نیاز به واردات مجدد باشد باید دولت فعلی یکبار دیگر آن را به تصویب برساند.

 

بنده و خواهرم فرزندان جانباز 40 درصد هستیم که میزان تحصیلات بنده فوق دیپلم حسابداری و خواهرم فوق لیسانس حقوق است. با توجه به شرایط نیاز مبرمی به شغل کارمندی داریم.به بنیاد هم مراجعه کردیم ولی طوری جواب گرفتیم که انگار چاره ای نیست و دقیقا رتبه ما هم مثل افراد معمولی هست.می خواستم ببینم شما میتونید مارو راهنمایی کنید؟

- راه اشتغال ایثارگران و فرزندان آنان اجرای کامل و دقیق قانون سی درصد  (25+5)‌ سهمیه ایثارگران در همه دستگاههای اجرایی مشمول ماده 2 قانون جامع است که اگر این کار درست انجام شود بخش عمده ای از مشکلات اشتغال ایثارگران و فرزندان آنان حل خواهد شد . لذا باید با تکمیل اطلاعات خود در سامانه بنیاد از این طریق اقدام نمایید و امیدوار باشید بنیاد تلاش کند تا این قانون بطور کامل اعمال شود.

 

آیا جانبازان از پرداخت عوارض در آزادراه ها معاف هستند؟در صورتی که پاسخ مثبت است چرا آزادراه ساوه_همدان با توهین به جانبازان عوارض دریافت می کند؟

-  ماده ۴۴ قانون جامع بیان می دارد:
 وزارت کشور ضمن هماهنگی‌های لازم نسبت به ارائه خدمات ترددی از جمله آرم و کارت تردد و مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک و مناطق مربوط را برای جانبازان بیست و پنج درصد (۲۵%) و بالاتر، براساس معرفی‌نامه بنیاد به صورت رایگان فراهم نماید.
با عنایت به اینکه تردد در آزادراهها هم جزو خدمات ترددی حساب می شود باید به صورت رایگان برای جانبازان انجام شود ولی متاسفانه این هم مانند سایر قوانین ایثارگران که یا اجرا نمی شود و یا ناقص اجرا می شود هنوز اجرایی نشده است و گویا بنیاد و مدیران آن حال آن را ندارند که حقوق ایثارگران را پیگیری کنند.


کد خبرنگار : 23


پرداخت عوارض     جانبازان     آزادراه     گمرکی     اشتغال ایثارگران                        
Reply
no
2
yes
5
ویسکرمی
1398/06/02 - 06:45
من بارها گفتم بنیاد نه تنها گامی برای جانبازان برنمیدارد بلکه سدی در مقابل ایثار
ران است بنیاد ذو کلا بردارید بودجه ای که داره رو تقسیم کنید بین همه جانبازان با هرمیزان درصدی همه هم راضی میشن شک نکنید بعضی کار ها رو هم ایثارگران نهاد اعزام کننده پیگیری کنه

Reply
no
0
yes
0
آشنا
1398/06/04 - 10:31
این آزاد راهی ک گفت بعضیاشون خیلی بدو گند اخلاقن کارت نشون میدی انگار فحش میدی میگه فقط پول والا جریمت میکنیم با نگاه توهین وتحقیر پولو میگیرن

Reply
no
2
yes
2
علی اکبر جلائیان
1398/06/09 - 12:20
سلام، من جانباز70 درصدهستم مرداد98 ازآزادراه کرج _قزوین وآزادرا ه زنجان _تبریز عبورداشتم به محض ارائه کارت جانبازی رفتاربی ادبانه ای ازمسوول باجه مشاهده کردم که بسیار خجالت آوربود وفقط پرداخت عوارض یاجریمه و.....

Reply
no
0
yes
1
جانباز 30%
1398/06/15 - 02:19
دقیقا مثل طرح ترافیک که با زد و بند بنیاد با شهرداری تهران شامل اکثر جانبازان نمیشه. ظاهرا قوانین فقط شامل خود کارکنان بنیاد میشه و کلمه جانبازان در اجرای قوانین با کارکنان بنیاد جایگزین شده. و اگه بنیاد نباشه جانبازان بهتر می تونند حقوق خودشان را در سایر دستگاه ها پیگیری کنند.

Reply
no
0
yes
1
آشنا
1398/06/22 - 12:13
بعضیاشون بااخم میگن هیچ ربطی نداره باید پول بدی ولی بعضی هاهم احترام میزارن خداییش وپولی نمیگیرن

Reply
no
0
yes
0
سورنا
1398/06/24 - 13:31
مملکت درحال حاضرحرج ومرج است وبصورت مافیای قدرت اداره میشود.هرکس پول داشت قدرت داشت فرزندانش تحصیل میکنند بهترین خودرو وخانه وویلا رادارند. واگرپول نداشت وکارگربود فرزندانش تحصیل نمیکنندودرفقرمطلق سکته کرده ومیمیرند.من جانبازورزمنده هستم باحقوق ماهی دومیلیون وهمیشه شرمنده خانواده هستم .از زیبا شهرقزوین تاالوند موقعه برکشت عوارضی داردومن بیخبرازعوارض ازادراه الان۳۰۰هزارتومن عوارض امده من بااین حقوق چگونه این پول زور وپرداخت کنم .خدانگذردازدزدان وگردنه بگیران

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.