شناسه خبر : 69188
چهارشنبه 06 شهريور 1398 , 16:12
اشتراک گذاری در :
عکس روز

آرزوی سعید دیدار با امام حسین (ع) هنگام شهادت بود

مادر شهید دوران دفاع مقدس گفت: سعید دوست نداشت اگر شهید شد، پیکرش باز گردد، دلش می‌خواست امام حسین (ع) او را غسل دهد.

مادر شهید توکلی: آرزوی سعید دیدار با امام حسین (ع) هنگام شهادت بود

کارکنان سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آجا و عقیدتی سیاسی ستاد ارتش با خانواده معظم شهید سرباز «سعید توکلی» دیدار کردند.

در این دیدار ضمن قدردانی از صبر و استقامت خانواده معظم شهدا در کنار ایثار و خودگذشتگی آنان، گوشه‌ای از زندگی این شهید بزرگوار توسط خانواده برای حاضرین بیان شد.

برادر شهید که خود در دوران دفاع مقدس هم زمان به همراه برادر شهیدش به خدمت سربازی اعزام شده بود اظهار داشت: سعید قبل از خدمت سربازی به صورت خودجوش در دوران سختی مردم برای تهیه سوخت با اخلاص به مردم خدمت می‌کرد. با لباس نفتی، خسته و بی‌رمق اما با لبی خندان به خانه می‌آمد. از او می‌پرسیدم این بوی نفت تو را اذیت نمی‌کند، جواب می‌داد: خوشحالی مردم همه سختی‌ها و همه این بوی نفت را برایم خوشایند می‌کند.

وی افزود: یادم هست وقتی پدرم مریض شد و از سعید درخواست مقداری نفت اضافه بر سهمیه کرد، او دست پدرم را بوسید و گفت ما هم مثل دیگران سهم داریم من را عفو کنید. پدرم خوشحال شد و گفت این تاثیر همان لقمه‌های حلال است.

مادر شهید در توصیف فرزندش گفت: 2 پسرم با هم به سربازی رفتند و در مناطق عملیاتی خدمت کردند. خیلی‌ها می گفتند فعلا یکی را بفرست بعد آن یکی فرزندت برود اما من می‌گفتم الان مملکت به فرزندان ما نیاز دارد. سعید در لشکر 21 خدمت می‎کرد و پسر دیگرم در پدافند هوایی.

وی افزود: سعید به خاطر آسیب‌هایی که دیده بود معاف از خدمت شد. همرزمانش می‌گفتند وقتی بعثی‌ها حمله کردند خمپاره‌ای به سنگر اصابت کرد، ما در حال رفتن از منطقه بودیم اما سعید گفت باید بروم داخل سنگر تا دوستان زخمی را نجات دهم که خودش هم شهید شد. خیلی سال است که منتظر آمدنش هستم. اما سعید می‌گفت دوست ندارم بدنم برگردد، دلم می‌خواهد آقا امام حسین (ع) مرا غسل دهد.

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi