24 مهر 1398/ ۱۷ صفر ۱۴۴۱
شناسه خبر : 69252
1398,یکشنبه 10 شهريور09:00
اشتراک گذاری در:
عکس روز

خبر تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی ایثارگر


رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس از تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی ایثارگر به رسمی در آینده خبر داد.

خبر تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی ایثارگر

فاش نیوز - رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس از تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی ایثارگر به رسمی در آینده خبر داد.

 به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، حجت الاسلام و المسلمین حسن نوروزی با اشاره به قانون برنامه ششم توسعه کشور اظهار داشت: با توجه به تجمع و درخواست های مکرر فرزندان ایثارگر شاغل که به عنوان نیروهای شرکتی، قراردادی و پیمانی نامیده می شود، استفساریه ای با امضای هیئت رئیسه فراکسیون ایثارگران و تعدادی از نمایندگان ایثارگر تهیه و به هیئت رئیسه ارائه شده است تا بلکه معضل تبدیل وضعیت آنها حل و فصل شود.

 نماینده مردم رباط کریم و بهارستان ادامه داد: در این مورد قوانین شفاف ایثارگری در برنامه ششم توسعه کشور در مورد تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی، قراردادی و پیمانی لحاظ شده است اما متاسفانه مورد توجه قرار نمی گیرد.

 سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از دیوان عدالت ادای کشور خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی تنها نهاد قانونگذاری در کشور است و دیوان عدالت حق ندارد در مورد قوانین ایثارگری تفسیر به رای کند.

 لازم به ذکر می باشد تعدادی از خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران به دلیل اجرا نشدن ماده ۲۱ قانون جامع خدمات‌رسانی به خانواده‌های شهدا و ایثارگران دیروز شنبه 9 شهریور مقابل مجلس شورای اسلامی تحصن کردند.

 در گفت‌وگو با چند تن از این افراد مشخص شد که گلایه این افراد برای این است که نیروهای پیمانی را رسمی کنند ولی رای هیات عمومی در تاریخ ۷۸/۴/۱۱ به دلیل تناقض رای قضات اعلام کرده است که از این تاریخ به بعد حق تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی خانواده شهدا، ایثارگران،‌جانبازان و … به رسمی وجود ندارد.


کد خبرنگار : 17


برنامه ششم توسعه     حسن نوروزی     تبدیل وضعیت     فاش نیوز                            
Reply
no
0
yes
4
جانباز معسر صدقه بگیر ساتا
1398/06/10 - 12:47
أقاي نوروزی قبل از اینکه اتفاق بدی برای جانبازان معسر صدقه بگیر ساتا بیفتد قانون حداقل را اجرا کنید زندگی مان در وضعیت قرمز قرار دارد

Reply
no
0
yes
6
جانبازوبرادرشهید
1398/06/10 - 23:32
سلام.جناب نوروزی نماینده محترم مجلس.امروزثابت شد که هرگروهی تجمع کرد.قانون اجراءمیشودوبحقشان می رسند.؟! مظلوم هیج!سالهاست از ماده 38محروم هستیم فریادرسی نیست.وضع بیمه دی هم هیچکس به فکرمانیست!آیا این درسته؟؟؟

Reply
no
0
yes
0
رزمنده جانباز
1398/06/11 - 03:04
سلام آیا این قانون شامل ایثارگران شرکتی نیروی پیمانکاری باقرارداد موقت اداره کار که به مدت ۱۰سال کارمیکنند تاکنون تبدیل وضعیت به حالت استخدامی نشده اند شامل حالشان می شود ؟ جانبا زان با درصد پایین هم شامل این قانون میشود ؟

Reply
no
0
yes
0
رزمنده دفاع مقدس
1398/06/11 - 13:41
آیا این قانون شامل فرزندان ایثارگران رزمنده هم می شود.

no
0
yes
0
1398/06/11 - 14:21
بله می شود . قانون جامع را مطالعه کنید مشاهده خواهید کرد شامل فرزندان و همسران رزمندگان هم می شود.


Reply
no
0
yes
1
فرزد جانباز زیر 25
1398/06/12 - 09:02
سلام. لطفا جواب این سوال را بدهید. من با آزمون در دانشگاه علوم پزشکی قبول شدم. یعنی به چه دلیل نمیدانم دانشگاه ازمون شرکتی برپگزار کرد و ما طی چند مرحله به صورت شرکتی شروع به کار کردیم و فرزند جانباز زیر 25 هستم.آیا این قانون شامل همه چه زیر 25 چه بالای 25 می شود و شرکتی ها هم رسمی میشوند؟؟؟؟؟؟؟

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.