25 شهريور 1398/ ۱۷ محرم ۱۴۴۱
شناسه خبر : 69293
1398,چهارشنبه 13 شهريور13:27
اشتراک گذاری در:
عکس روز
در نامه جمعی از ایثارگران به رییس فراکسیون ایثارگران درخواست شد:

تبدیل وضعیت و شمول فوق العاده ایثارگری


جمعی از ایثارگران کشور با ارسال نامه ای به رییس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی خواستار تبدیل وضعیت استخدامی و شمول پرداخت فوق العاده ایثارگری به قانون دائمی شدند...

تبدیل وضعیت و شمول فوق العاده ایثارگری

فاش نیوز - جمعی از ایثارگران کشور با ارسال نامه ای به رییس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی خواستار تبدیل وضعیت استخدامی و شمول پرداخت فوق العاده ایثارگری به قانون دائمی شدند.

در این نامه با اشاره به ماده 51 قانون خدمات ایثارگران خواستار لحاظ و پرداخت این فوق العاده ایثارگری به کلیه جانبازان بالای ۲۵ درصد اعم از آنها که قبل از ۱۰/ ۱۱ / ۹۷ بازنشسته و یا بعد از آن به بازنشستگی نائل آمده شده اند.

در بخش دیگری از این نامه در خصوص تبدیل وضعیت استخدامی، امضا کنندگان خواستار لحاظ بازه زمانی برای تبدیل وضعیت استخدامی فرزندان شهدا و جانبازان در هنگام استخدام شده اند.

متن نامه ایثارگران به حجت الاسلام و المسلمین حسن نوروزی، رییس فراکسیون ایثارگران به شرح زیر است:

حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای حاج حسن نوروزی
نماینده محترم مردم رباط کریم و نماینده محترم ایثارگران
سلام علیکم
باسلام و تحیت موارد زیر پیشنهاد می گردد امیدواریم با تلاش و کوشش حضرتعالی و با تصویب آنها در فراکسیون ایثارگران و کمیسیون اجتماعی و صحن علنی مجلس به قانون تبدیل گردد.


1- سازمان امور استخدامی در تاریخ۱۰ / ۱۱ / ۹۷ طی نامه ای خواستار حذف فوق العاده ایثارگری ماده ۵۱ قانون خدمات ایثارگران از حقوق جانبازان بازنشسته بالای ۲۵ درصد گردید و این در حالی است که این فوق العاده ایثارگری به بازنشستگان قبل از تاریخ فوق الذکر پرداخت می گردد. عنایت فرمایید این فوق العاده ایثارگری به کلیه جانبازان بالای ۲۵ درصد اعم از آنها که قبل از ۱۰/ ۱۱ / ۹۷ بازنشسته شده و یا بعد از آن بازنشسته شده و می شوند پرداخت گردد.

2- در مورد استخدام فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان در حال حاضر قانون این است که فرزندان شهدا به محض استخدام به صورت پیمانی و رسمی تبدیل می شوند.

اما استخدام قراردادی فرزندان کلیه جانبازان زیر هفتاد درصد یا افراد غیر جانباز هیچ تفاوتی نمی کند و بعد از ۲۰ سال به پیمانی تبدیل می شوند. لذا در مورد فرزندان جانبازان زیر ۷۰ درصد که در این پیشنهاد به سه گروه تقسیم شده اند چنین پیشنهاد می شود.

الف - فرزندان جانبازان بین ۵۰ تا ۷۰ درصد پس از ۳ سال از حالت قراردی به پیمانی تبدیل شوند.

ب - فرزندان جانبازان بین ۲۵ تا ۵۰ درصد بعد از ۵ سال از حالت قراردادی به صورت به پیمانی تبدیل شوند.

ج - فرزندان جانبازان زیر ۲۵ درصد بعد از ۷ سال از حالت قراردادی به پیمانی تبدیل شوند.


کد خبرنگار : 23


استخدام ایثارگران     مجلس شورای اسلامی     ماده 51     فاش نیوز                            
Reply
no
0
yes
5
بازنشسته جانباز
1398/06/13 - 15:51
بازنشسته سال 90 هستم این مبلغ را دریافت نمیکردیم, که حذف شود .

Reply
no
4
yes
0
بازنشسته
1398/06/14 - 09:03
سلام در سال 92 بازنشسته شده ام فوق العاده ایثار گری ماده 51شامل همه جانبازان شده ولی فرزندان شهید از آن بهرمند نشده اند در اجرای قانون فرزندان شهید بازنشسته چه فرقی با فرزندان شهید شاغل می باشد

Reply
no
0
yes
3
1398/06/14 - 15:03
براساس ماده 21 قانون جامع بند ذ برنامه ششم توسعه ، کلیه ایثارگران که بعنوان نیروهای شرکتی ، قراردادی و پیمانی در ادارات دولتی هستند باید تبدیل وضعیت به رسمی قطعی شوند . هیئت عمومی دیوان عدالت اداری حق تفسیر این قانون را نداشته است و به مجلس مرتبط می باشد.

Reply
no
0
yes
0
مرتضی قنبری وفا
1398/06/18 - 19:58
آخرین وضعیت اجرای قانون ماده 48 استخدام فرزندان ایثارگران
در تاریخ 21/2/97 نمایندگان مجلس در آخرین وضعیت اجرای قانون ماده 48 در مورد گلایه برخی از فرزندگان ایثارگر برای برخورداری از ماده 48 مقررات مالی دولت و تبصره 2 ماده 21 قانون جامع اعلام کردند : متاسفانه اکنون یک قانون گریزی ، قانون شکنی و تساهل در قبال این قانون در بین مسئولان کشور ، مشاهده میشود.
از بهانه های دیگر دستگاه های اجرایی برای عدم اجرای این قانون ، گسترش دامنه تعریف شرایط استخدام است که مانع ورود این قشر به حوزه کاری دستگاه های دولتی شده است.
پاسخ های چند پهلو ، غیر مستند و ابهام انگیز ، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در تعریف شرایط عمومی استخدام برای جلو گیری از اجرای این قانون تا جایی رسیده که برداشت های غلط و متفاوت منجر به صدور آرای خلاف منافع ایثارگران شده.
شعبه 3 دیوان عدالی اداری در تاریخ 20/9/91 در پی شکایت یک فرزند جانباز در اجرای ماده 48 در یکی از موسسات اداری در صدور رای قطعی ، حق شاکی را در شکایت خود را وارد ندانست و رای به ضرر فرزند جانباز داد.
گویا تمام دستگاه ها دست به دست هم داده اند تا مانع اجرای این قانون شوند.
آقای یاوندی مشاور وزیر محترم کشور در امور ایثارگران در آخرین اظهار نظر در سال جاری ابراز داشتند: در قالب برنامه ششم توسعه پیش بینی شده که تمام فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان 70 درصد باید جذب شده و اشتغال آنها فراهم شود.
در ادامه آمده ماده (قانون ماده 48 الحاق ظرفیتی است ، علاوه بر ظرفیتی که سهمیه مطرح کرده).، اما از بیان مسئولان و شعار، تا اجرای قانون فاصله زیادی وجود دارد.
در مجموع چنین بر می آید که هیچ عزم جدی برای اجرای ماده 48 در بین مدیران و مسئولان وجود نداشته و ندارد و هر چه جلوتر می رویم بیشتر شاهد تناقضاتی هستیم و به نظر می رسد که هر مسئول سلیقه ای ابراز نظر میکند !!حال حرف چه کسی را باور کنیم ؟!!در واقع فرزندان ایثارگری که مشمول قانون ماده 48 می باشند بازنده واقعی این میدان بوده و هیچ نشانه ای از حمایت مسئولان و قانون گزاران در این حوزه ، وجود ندارد

Reply
no
0
yes
0
ایثارگر
1398/06/18 - 20:31
چرا قانون ماده 52 به جانبازان بالای 25 درصد شامل میشود ولی به زیر 25 درصد کارکنان آموزش و پرورش شامل نمیشود؟؟؟ چرا تبعیض؟

Reply
no
0
yes
0
رزمنده جانباز
1398/06/19 - 21:44
سلام افرادیکه درموقعیت قدرت با تفسیر اشتباه خیانت به قانوانین ایثارگران می کنند یقننا آیندگان درمورد آنها قضاوت خواهد کرد من الله توفیق

Reply
no
0
yes
0
1398/06/20 - 09:44
سلام فاش نیوز_ آقای مجتهد
با توجه به اینکه بسیاری از ایثارگران بازنشسته شده اند و قانون یک مدرک تحصیلی به آنان تعلق نمی گیرد لطفا پیگیر این موضوع باشید .دوم اینکه من بعد از بازنشستگی جانبازی خود را دریافت کردم محل کارم می گوید هیچ چیز به شما تعلق نمی گیرد باید در زمان اشتغالت گواهی جانبازی می آوردی. این هم از مواردی است که افرادی زیادی با چنین مشکلی مواجه هستند خواهش مندم این مورد را هم پیگیر ی کنید مگر بنده الان جانباز شده ام من سال 62 جانباز شدم ولی بدلیلی الان گواهی آنرا گرفتم چرا امتیازات نباید شامل امثال من بشود.متشکرم

Reply
no
0
yes
0
جانباز55درصد
1398/06/21 - 00:25
برج 12 سال 97بازنشسته شدم وفوق العاده ماده 51 ازحکمم حذف کردن آیا این عمل سازمان بازنشستگی قانونی بوده اگرهست آیا کسی از قانونش اطلاعی دارد یا نه اینکه زورشون زیاده دلشون خواسته حذف کنند لطفا اگرکسی اطلاعاتی دارد من هم مطلع نماید.. باتشکر

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.