22 فروردين 1399/ ۱۷ شعبان ۱۴۴۱
شناسه خبر : 69293
1398,چهارشنبه 13 شهريور13:27
اشتراک گذاری در:
عکس روز
در نامه جمعی از ایثارگران به رییس فراکسیون ایثارگران درخواست شد:

تبدیل وضعیت و شمول فوق العاده ایثارگری


جمعی از ایثارگران کشور با ارسال نامه ای به رییس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی خواستار تبدیل وضعیت استخدامی و شمول پرداخت فوق العاده ایثارگری به قانون دائمی شدند...

تبدیل وضعیت و شمول فوق العاده ایثارگری

فاش نیوز - جمعی از ایثارگران کشور با ارسال نامه ای به رییس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی خواستار تبدیل وضعیت استخدامی و شمول پرداخت فوق العاده ایثارگری به قانون دائمی شدند.

در این نامه با اشاره به ماده 51 قانون خدمات ایثارگران خواستار لحاظ و پرداخت این فوق العاده ایثارگری به کلیه جانبازان بالای ۲۵ درصد اعم از آنها که قبل از ۱۰/ ۱۱ / ۹۷ بازنشسته و یا بعد از آن به بازنشستگی نائل آمده شده اند.

در بخش دیگری از این نامه در خصوص تبدیل وضعیت استخدامی، امضا کنندگان خواستار لحاظ بازه زمانی برای تبدیل وضعیت استخدامی فرزندان شهدا و جانبازان در هنگام استخدام شده اند.

متن نامه ایثارگران به حجت الاسلام و المسلمین حسن نوروزی، رییس فراکسیون ایثارگران به شرح زیر است:

حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای حاج حسن نوروزی
نماینده محترم مردم رباط کریم و نماینده محترم ایثارگران
سلام علیکم
باسلام و تحیت موارد زیر پیشنهاد می گردد امیدواریم با تلاش و کوشش حضرتعالی و با تصویب آنها در فراکسیون ایثارگران و کمیسیون اجتماعی و صحن علنی مجلس به قانون تبدیل گردد.


1- سازمان امور استخدامی در تاریخ۱۰ / ۱۱ / ۹۷ طی نامه ای خواستار حذف فوق العاده ایثارگری ماده ۵۱ قانون خدمات ایثارگران از حقوق جانبازان بازنشسته بالای ۲۵ درصد گردید و این در حالی است که این فوق العاده ایثارگری به بازنشستگان قبل از تاریخ فوق الذکر پرداخت می گردد. عنایت فرمایید این فوق العاده ایثارگری به کلیه جانبازان بالای ۲۵ درصد اعم از آنها که قبل از ۱۰/ ۱۱ / ۹۷ بازنشسته شده و یا بعد از آن بازنشسته شده و می شوند پرداخت گردد.

2- در مورد استخدام فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان در حال حاضر قانون این است که فرزندان شهدا به محض استخدام به صورت پیمانی و رسمی تبدیل می شوند.

اما استخدام قراردادی فرزندان کلیه جانبازان زیر هفتاد درصد یا افراد غیر جانباز هیچ تفاوتی نمی کند و بعد از ۲۰ سال به پیمانی تبدیل می شوند. لذا در مورد فرزندان جانبازان زیر ۷۰ درصد که در این پیشنهاد به سه گروه تقسیم شده اند چنین پیشنهاد می شود.

الف - فرزندان جانبازان بین ۵۰ تا ۷۰ درصد پس از ۳ سال از حالت قراردی به پیمانی تبدیل شوند.

ب - فرزندان جانبازان بین ۲۵ تا ۵۰ درصد بعد از ۵ سال از حالت قراردادی به صورت به پیمانی تبدیل شوند.

ج - فرزندان جانبازان زیر ۲۵ درصد بعد از ۷ سال از حالت قراردادی به پیمانی تبدیل شوند.


کد خبرنگار : 23


استخدام ایثارگران     مجلس شورای اسلامی     ماده 51     فاش نیوز                            
Reply
no
0
yes
6
بازنشسته جانباز
1398/06/13 - 15:51
بازنشسته سال 90 هستم این مبلغ را دریافت نمیکردیم, که حذف شود .

Reply
no
0
yes
0
مرتضی قنبری وفا
1398/06/13 - 18:39
متاسفانه در کشور ما صرف تصویب یک قانون ، برای استخدام ایثارگران کافی نیست.
برای مثال قانون ماده 48 قانون استخدامی ، با اینکه سالهاست تصویب شده و به دستگاه های دولتی مشمول این قانون ابلاغ شده ، شاهد بی تفاوتی محض این دستگاه ها در اجرا هستیم.
در ماده 48 قانون استخدام کشوری صراحتا" قید شده که دستگاه ها و وزارتخانه هایی که به نحوی از بودجه دولتی استفاده کرده مشمول این قانون هستند و (باید) یکی از فرزندان جانباز یا ایثارگر شاغل خود را جذب کنند.
البته پس از تصویب اولیه این قانون در ابتدای امر دستگا ها به صورت سلیقه ای دست به استخدام فرزندان ایثارگر اقدام نمودند ، اما اینک مدت مدیدی است که این (ماده قانونی) کاملا" به بوته فراموشی سپرده شده و هیچ نهادی نیز جوابگوی اعتراض ایثارگران نیست و عملا" یک قانون گریزی در این مسیر به وجود آمده و یک ابر سنگین سکوت نیز در دولت سایه انداخته و چنین به نظر می آید که دولت و بنیاد شهید نیز اعتراضی به این شرایط اسفبار نداشته و هرگز ادارات تابعه خود و وزارتخانه ها را ملزم به پاسخگوئی نمی دانند.
در شرایط زندگی کنونی ایثارگران اشتغال پایدار فرزندان ایثارگر و جانباز یک ضرورت غیر قابل انکار بوده و بنیاد شهید نیز بعنوان متولی رسیدگی به نیازهای قشر ایثارگر جامعه باید به دنبال یک راهکاری باشد تا قوانین به زمین مانده مانند ماده 48 قانون استخدام کشوری به صورت اجرایی در دستور کار دولت ، ادارات و وزارتخانه ها قرار بگیرد ، مگر صرف تصویب یک قانون مشکل ایثارگران و جانبازان را حل نمی کند.والسلام

Reply
no
0
yes
0
جانباز
1398/06/13 - 20:46
سلام اين ماده٥١ چرا به زير ٢٥/ شامل نمى شود مگر بين ٢٠و ٢٥ چقدر تفاوت است اين قانون ناعادلانه است لااقل به نسبت جانبازى ودرصد تقصيم بندى كنند اصلاً تفاوت درصد اكثر از اشتباهات كميسيون پزشكان مى باشد خواهشاً درصورت امكان ا در اين مورد از مسولين بنياد سوال شود /

Reply
no
0
yes
2
رزمنده دفاع مقدس
1398/06/14 - 08:09
سلام به شهداء،جانبازان،آزادگان ورزمندگان دلیر ومقاومت 8سال دفاع مقدس عزیزان خانواده شهداء جانبازان وآزادگان همانطوریکه مسئولین خط کشی کردند شماهم مثل آنها به خودتان فکر می کنید مارزمندگان فراموش شده جای عزیزانمان شهداء زخمی ها واسیر ان را پر می کردیم ما به ظاهر رزمندگان سالم همه ای مان کم کم 20 ماه زیر بمباران گلوله باران دائماُ در استرس موج انفجار قرار می گرفتیم با آن هوای آلوده به خدا ما هم مشکلات اعصاب و روان داریم آثار تمام آن موج انفجارها استرس ها وهوای آلوده منطقه گریبانمان را گرفته ما همه رزمنده هستیم منتها یکی مان شهید عدهای شهید شدند عده ای زخمی عدهای اسیر ما رزمندگان هم مقاومت کردیم تا کشور عزیزمان به دست دشمن اشغال نشود حال انصاف است ما فراموش شویم قضاوت با شما

Reply
no
5
yes
0
بازنشسته
1398/06/14 - 09:03
سلام در سال 92 بازنشسته شده ام فوق العاده ایثار گری ماده 51شامل همه جانبازان شده ولی فرزندان شهید از آن بهرمند نشده اند در اجرای قانون فرزندان شهید بازنشسته چه فرقی با فرزندان شهید شاغل می باشد

Reply
no
0
yes
5
1398/06/14 - 15:03
براساس ماده 21 قانون جامع بند ذ برنامه ششم توسعه ، کلیه ایثارگران که بعنوان نیروهای شرکتی ، قراردادی و پیمانی در ادارات دولتی هستند باید تبدیل وضعیت به رسمی قطعی شوند . هیئت عمومی دیوان عدالت اداری حق تفسیر این قانون را نداشته است و به مجلس مرتبط می باشد.

Reply
no
0
yes
2
ج بازنشسته فرهنگی
1398/06/15 - 01:39
کی گفته جانبازان بازنشسته قبل از 97 فوق العاده ایثارگری میگیرند؟؟!! من سال 89 بارنشسته شدم وتا کنون یک ریال فوق العاده ایثارگری دریافت نکرده ام.

Reply
no
0
yes
0
مرتضی قنبری وفا
1398/06/18 - 19:58
آخرین وضعیت اجرای قانون ماده 48 استخدام فرزندان ایثارگران
در تاریخ 21/2/97 نمایندگان مجلس در آخرین وضعیت اجرای قانون ماده 48 در مورد گلایه برخی از فرزندگان ایثارگر برای برخورداری از ماده 48 مقررات مالی دولت و تبصره 2 ماده 21 قانون جامع اعلام کردند : متاسفانه اکنون یک قانون گریزی ، قانون شکنی و تساهل در قبال این قانون در بین مسئولان کشور ، مشاهده میشود.
از بهانه های دیگر دستگاه های اجرایی برای عدم اجرای این قانون ، گسترش دامنه تعریف شرایط استخدام است که مانع ورود این قشر به حوزه کاری دستگاه های دولتی شده است.
پاسخ های چند پهلو ، غیر مستند و ابهام انگیز ، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در تعریف شرایط عمومی استخدام برای جلو گیری از اجرای این قانون تا جایی رسیده که برداشت های غلط و متفاوت منجر به صدور آرای خلاف منافع ایثارگران شده.
شعبه 3 دیوان عدالی اداری در تاریخ 20/9/91 در پی شکایت یک فرزند جانباز در اجرای ماده 48 در یکی از موسسات اداری در صدور رای قطعی ، حق شاکی را در شکایت خود را وارد ندانست و رای به ضرر فرزند جانباز داد.
گویا تمام دستگاه ها دست به دست هم داده اند تا مانع اجرای این قانون شوند.
آقای یاوندی مشاور وزیر محترم کشور در امور ایثارگران در آخرین اظهار نظر در سال جاری ابراز داشتند: در قالب برنامه ششم توسعه پیش بینی شده که تمام فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان 70 درصد باید جذب شده و اشتغال آنها فراهم شود.
در ادامه آمده ماده (قانون ماده 48 الحاق ظرفیتی است ، علاوه بر ظرفیتی که سهمیه مطرح کرده).، اما از بیان مسئولان و شعار، تا اجرای قانون فاصله زیادی وجود دارد.
در مجموع چنین بر می آید که هیچ عزم جدی برای اجرای ماده 48 در بین مدیران و مسئولان وجود نداشته و ندارد و هر چه جلوتر می رویم بیشتر شاهد تناقضاتی هستیم و به نظر می رسد که هر مسئول سلیقه ای ابراز نظر میکند !!حال حرف چه کسی را باور کنیم ؟!!در واقع فرزندان ایثارگری که مشمول قانون ماده 48 می باشند بازنده واقعی این میدان بوده و هیچ نشانه ای از حمایت مسئولان و قانون گزاران در این حوزه ، وجود ندارد

Reply
no
0
yes
0
ایثارگر
1398/06/18 - 20:31
چرا قانون ماده 52 به جانبازان بالای 25 درصد شامل میشود ولی به زیر 25 درصد کارکنان آموزش و پرورش شامل نمیشود؟؟؟ چرا تبعیض؟

Reply
no
0
yes
0
رزمنده جانباز
1398/06/19 - 21:44
سلام افرادیکه درموقعیت قدرت با تفسیر اشتباه خیانت به قانوانین ایثارگران می کنند یقننا آیندگان درمورد آنها قضاوت خواهد کرد من الله توفیق

Reply
no
0
yes
0
1398/06/20 - 09:44
سلام فاش نیوز_ آقای مجتهد
با توجه به اینکه بسیاری از ایثارگران بازنشسته شده اند و قانون یک مدرک تحصیلی به آنان تعلق نمی گیرد لطفا پیگیر این موضوع باشید .دوم اینکه من بعد از بازنشستگی جانبازی خود را دریافت کردم محل کارم می گوید هیچ چیز به شما تعلق نمی گیرد باید در زمان اشتغالت گواهی جانبازی می آوردی. این هم از مواردی است که افرادی زیادی با چنین مشکلی مواجه هستند خواهش مندم این مورد را هم پیگیر ی کنید مگر بنده الان جانباز شده ام من سال 62 جانباز شدم ولی بدلیلی الان گواهی آنرا گرفتم چرا امتیازات نباید شامل امثال من بشود.متشکرم

Reply
no
0
yes
0
جانباز55درصد
1398/06/21 - 00:25
برج 12 سال 97بازنشسته شدم وفوق العاده ماده 51 ازحکمم حذف کردن آیا این عمل سازمان بازنشستگی قانونی بوده اگرهست آیا کسی از قانونش اطلاعی دارد یا نه اینکه زورشون زیاده دلشون خواسته حذف کنند لطفا اگرکسی اطلاعاتی دارد من هم مطلع نماید.. باتشکر

Reply
no
0
yes
0
1398/06/21 - 11:22
سلام خدا لعنت کنه کسانی را بایرنوست وابرو ما بازی کزدن ی مقطع بالاتر رزمتدگان چه ارزسز داشته خدا گواه میگیریم جه بازیهایی بر سر یی مقطع رزندگان در آوردن از حق قانونی مارا محروم کردن دم عیدی بازنشسته کردن خودشان کمش ۱۰ سال از ما بزرکتر هستن همچنان بر صندلی خودشان نشستن امیدواریم مرگ جدایشان کند

Reply
no
0
yes
0
جانباز
1398/07/10 - 21:29
سلام.چرا هر قانونی برای تصویب واجراع فقط از جانبازان ۲۵درصد به بالا صحبت می شود واقعا جای تآسف دارد .زیر۲۵درصدچه گنائی کردند.اینان چه کسانی هستند که همچین تصمیمی میگیرندلطفا پرونده هر چه زیر ۲۵درصد را جمع کنید

Reply
no
0
yes
0
1398/08/23 - 13:46
کارمندان بازنشسته راهم دریابید ماکه هیچ چیز نگرفته ام بابت ایثارگری چکار کنیم

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.