شناسه خبر : 69309
چهارشنبه 13 شهريور 1398 , 11:35
اشتراک گذاری در :
عکس روز

وزیر صمت مدعی شد:

ایثارگران در اولویت استخدام ما قرار دارند!

وزیر صنعت، معدن، تجارت در حالی مانند بسیاری از دیگر مسئولان مدعی در اولویت بودن ایثارگران برای استخدام شد که اکثر سازمان ها و وزارتخانه ها حتی از اختصاص سهمیه قانونی استخدام به خانواده بزرگ ایثارگران سرباز می زنند...

فاش نیوز - وزیر صنعت، معدن و تجارت بر اولویت استخدام ایثارگران در صورت اخذ مجوز استخدامی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت(صمت) در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ما با تاکید بر دراولویت قراردادن ایثارگران برای استخدام در این وزارتخانه، آن را منوط به صدور مجوز استخدام از سوی دولت کرد و اظهار داشت: استخدام ایثارگران جزء اولویت های دستگاه های دولتی است و خانواده معظم شهدا و ایثارگران در اولویت استخدام ما قرار دارند.

وی افزود: ما افتخار می کنیم هر چقدر که بتوانیم از حضور خانواده بزرگ ایثارگران در وزارت صمت استفاده کنیم، اما متاسفانه مجوز استخدام در دست ما نیست و باید از آقای انصاری سوال شود.

رحمانی ادامه داد: ما از خدا می خواهیم که از این نیروها استفاده کنیم و اگر همین امروز هم به ما مجوز استفاده از 1000 نفر را بدهند، ایثارگران را استخدام می کنیم.

وزیر صمت یادآور شد: در این خصوص ما نامه نوشته ایم و درخواست نیرو کرده ایم و هر چقدر که بتوانیم مجوز بگیریم از نیروهای ایثارگر استفاده خواهیم کرد.

رحمانی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص ایجاد تعادل در بازار یادآور شد: اقداماتی که تا کنون انجام و در کلان اقتصاد اتفاقاتی که افتاده، در مجموع شرایطی را فراهم کرده است که منجر به آرامش و سکون نسبی در بازار شده است.

وزیر صمت ادامه داد: به نظر من شرایط بازار در آینده بهتر خواهد شد و شوک ناشی از تحریم در حال تخلیه شدن است و هم اکنون بازار هم به یک ثبات نسبی رسیده است.

رحمانی تاکید کرد: پیش‌بینی من این است که شرایط بازار و تعادل در آن، از این که هست بهتر خواهد شد و ما اصلا نگران بوجود آمدن تلاطم هایی در بازار نیستیم.

وی در خصوص وضعیت بازار خودرو نیز گفت: حفظ تولید موجود و بلکه تولید و عرضه بیشتر در اولویت های کاری وزارت صمت قرار دارد؛ بنابراین دو اتفاق در حال رخ دادن است که بر مبنای آن، تعهدات ما در مورد واگذاری خودرو در حال کم شدن است و تا پایان سال جاری به صفر خواهد رسید.

رحمانی در پایان متذکر شد: وقتی تعهدات کم شود، خودرو ساز عرضه غیر تعهدی اش بیشتر خواهد شد و این موضوع در بازار تاثیر خواهد داشت و یکی از این تاثیرات پایین آوردن قیمت است.

کد خبرنگار: 17
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
با سلام واحترام
یک بابایی گفت مردم بگوش مردم به هوش که پدرم را میفروشم خیلی آمدند گفتند مرد حسابی پدر است چه کسی پدرش را میفروشد جواب داد میفروشم اما آنقدر قیمت بالا میدم که کسی نتواند بخرد. حال جناب وزیر میفرمایند در صورت مجوز درحالی که مجوز استخدام رسمی وپیمانی بسیار کم شده ودولت به فکر چابک سازی بدنه خود است استخدام قرادادی هم که پارتی میخواهد یعنی فقط کشک ...
سلام. از آقای وزیر بپرسید منظور از ایثارگرکدام ایثارگران است شهید داریم جانباز زیر25% بالای 25% 40،30،28، الا ماشالله رزمنده داریم زیر شش ماه بالای شش ماه من رزمنده تا به حال نفهمیدم من ایثارگرم رزمنده ام یا ... الحمدلله نه از قانون گزاران نه از خود قانون ونه از مسئولین صداقتی دیدیم 30 سال از جنگ گذشته بیشتر بقول شما ایثارگران فوت کردن شما یک قانون شفاف تصویب نکردین 30 سال بعد هم همین آش و همین کاسه است ایثارگران شدند توپ یک روز در زمین دولت است یک روز در زمین مجلس آنقدر برای یک قانون ساده تبصره گذاشتند خودشان هم نمیدانند اصل قانون چی است
مطابق قانون باید به جانبازان یک پایه حقوق بدهند توی سیستم یک گروه مثلا لیسانسیم شدیم فوق لیسانس ولی هیچ خبری از مبلغ ریالی نیست اینو خدمتتو بگم اگر یک ریال به حقوق بخواهند اضلفه کنند طبق یک حکم باید باشد اصلا حکمی دراین خصوص به ما ندادند .قابل توجه وزیر محترم و شرکت ایساکو
سلام
با بنده هم همین کار را کردند فقط روی کاغذ آوردند ودیگر هیچ . ازبس پارتی ورانت توی این دستگاه ها زیاداست دیگر بصورت آشکارا قوانین را اجرا نمیکنند وسلیقه ای کار میکنند .
بنام خدا
بخدا قسم دروغ میگین از سال 90 پسرم در نوبت اشتغال است که جایگزین من که پدرش هستم بشود سنش رفته بالا نه ازدواجی نه شغلی . چرا ای خدا ؟
برادر من بعد ازپایان جنگ در سال 68 کجا اولویت با خانواده ایثارگران و شهدا هستش؟؟؟؟؟؟؟؟؟اینقدر که در ادارات دولتی افراد عادی بدون کوچکترین آزمونهای استخدامی جذب شده اند که باید گفت علی برکت العالی؟؟؟؟فقط حرف حرف اگه راست می گویید چرا قانون ماده 48 را اعمال نکردند و نمی کنند؟؟؟؟؟؟؟
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi