شناسه خبر : 69319
چهارشنبه 13 شهريور 1398 , 10:42
اشتراک گذاری در :
عکس روز

برگزاری مراسم بزرگداشت شهید داود کریمی

مراسم بزرگداشت پانزدهمین سالگرد شهادت حاج «داود کریمی»، ۱۴ شهریور بر سر مزار این شهید والامقام واقع در بهشت زهرای تهران برگزار می‌شود.

مراسم بزرگداشت شهید «داود کریمی» برگزار می‌شود

مراسم بزرگداشت پانزدهمین سالگرد شهادت حاج «داود کریمی»، پنج‌شنبه ۱۴ شهریور از ساعت ۱۷ بر سر مزار این شهید والامقام واقع در قطعه ۲۹ بهشت زهرای تهران برگزار می‌شود.

این مراسم با حضور خانواده شهید، رزمندگان، ایثارگران و عموم مردم همراه با مداحی ذاکران اهل بیت (ع) برگزار خواهد شد.

به گزارش دفاع‌پرس، شهید حاج «داود کریمی» سال ۱۳۲۶ در تهران متولد شد. وی در جوانی از طریق حاج مهدی عراقی با امام خمینی (ره) آشنا شد و در دهه ۵۰ با عده‌ای از دوستان خود، گروه «فجر اسلام» را راه‌اندازی کرد که معتقد به عملیات چریکی ضد حکومت وقت بود. حاج «داود» بعد از سال ۱۳۵۵ به لبنان رفت و در آن‌جا با (شهید) «مصطفی چمران» و (شهید) «محمد منتظری» آشنا و مربی نیرو‌های چریکی شد.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، حاج «داود کریمی» با دیگر مبارزان در کمیته انقلاب اسلامی فعالیت کرد و همچنین از اعضای اصلی تشکیل‌دهنده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و عضو هیئت مرکزی سپاه تهران بود.

با شروع جنگ تحمیلی، حاج «داود کریمی» به منطقه جنوب و سپس غرب رفت و تا سال ۱۳۶۱ مسئول آموزش نظامی سپاه شد و سپس مدتی کوتاه‌تر از یک سال فرمانده سپاه تهران بود. وی همچنین در طرح شکستن حصر آبادان نقش به‌سزایی داشت.

حاج «داود کریمی» بین سال‌های ۱۳۶۵ تا ۱۳۶۷ با سمت فرماندهی قرارگاه مرکزی «محمد رسول‌الله (ص)» و قرارگاه‌های تاکتیکی تابعه شرق کشور، مسئول مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر شد.

حاج «داود کریمی» در عملیات «فاو» شیمیایی شد و در عملیات «مرصاد» ترکش گلوله‌ای در قلب وی جا گرفت تا این‌که در خرداد سال ۱۳۸۲ بیماری‌اش شدت گرفت و بستری شد برای پزشکان برای درمان بیشتر وی را به آلمان فرستادند که پزشکان آلمانی تشخیص داد بیماری او ناشی از مسمومیت گاز‌های شیمیایی است. حاج «داود کریمی» سرانجام در شهریور سال ۱۳۸۳ بر اثر جراحات ناشی از استشمام گاز‌های شیمیایی هدیه غرب به صدام به شهادت رسید.

 

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi