شناسه خبر : 69339
پنجشنبه 14 شهريور 1398 , 09:57
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

واکنش جمعیت جانبازان به پیشنهاد حضور دوباره امریکا در برجام

مذاکره با آمریکا ممنوع!

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی پیشنهاد دعوت کردن از آمریکا برای بازگشت به برجام را غیرقابل قبول دانسته و تاکید کردند چنین پیشنهادی با هیچ دلیل کارشناسی و نیز با توجه به تجربه قبلی از حضور کینه ورزانه امریکا در برجام، قابل توجیه نیست.

فاش نیوز - جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی پیشنهاد دعوت کردن از آمریکا برای بازگشت به برجام را غیرقابل قبول دانسته و تاکید کردند چنین پیشنهادی با هیچ دلیل کارشناسی و نیز با توجه به تجربه قبلی از حضور کینه ورزانه امریکا در برجام، قابل توجیه نیست.


به گزارش روابط عمومی جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی، اعضای شورای هماهنگی و برنامه‌ریزی جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در تازه‌ترین نشت هفتگی خود ضمن تجلیل از جایگاه بلند مکتب عاشورا و شخصیت سیدالشهدا و یارانش در پایه گذاری قیام علیه ظلم در گذر قرن‌ها، انقلاب شکوهمند اسلامی را ثمره اندیشه پایداری مکتب عاشورا در مقابل ظلم و پیوند خوردن آن با مکتب انتظار و ظهور منجی عالم بشریت برشمرد.

جمعیت جانبازان ضمن رصد مسائل داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی در طول هفته‌ای که گذشت، یادآور شد: شگفتی‌های بزرگی به دنبال 40 ساله اول انقلاب خود را نشان می‌دهد که حاکی از تغییر مولفه‌های قدرت در نظام بین‌الملل است؛ کمااینکه تهدید مقتدرانه و هوشمندانه رهبر حزب‌الله لبنان چنان  ترامپ، نتانیاهو و مکرون را دچار آشفتگی کرد که فرصت هرگونه تصمیم را از آنها گرفت.
این جمعیت با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی که مدعی چهارمین ارتش مجهز دنیاست و آمریکا که خود را قدرت بلامنازع می‌داند این چنین منفعل در مقابل تهدید حزب‌الله لبنان، پیغام‌های پنهان و آشکار برای مذاکره می‌فرستند، خاطرنشان کرد: مسیری این چنین را معمار بزرگ انقلاب اسلامی پایه‌گذاری کرد و امروز مبارزان یمن، نیروهای جهادی فلسطین، مبارزان حشدالشعبی و رزمندگان سوری نیز از آن پیروی می‌کنند.

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی تاکید کرد: باید به قدرت‌ها آموخت دوره بازیگری شما برای تعیین سرنوشت ملت‌های مظلوم به پایان رسیده است؛ امروز مکتب انقلابی عاشوراست که سرنوشت شما را رقم می‌زند.
جمعیت جانبازان در ادامه جلسه هفتگی خود با پیگیری فرایند عهدشکنی‌های اروپا در عمل به تعهدات ۱۱ بندی برجام طی ۱۷ ماه سپری شده از زمان خروج آمریکا از برجام، پیشنهاد مکرون را عملیات فریب به منظور فرصت خریدن برای ترامپ و موفقیت وی در رقابت‌های انتخاباتی برشمرد و تاکید کرد: دستگاه دیپلماسی ما باید بداند منفعل شدن اروپا برای شکل‌گیری مذاکره پیش از آن که مدیون گام‌های طراحی شده باشد، مدیون دیپلماسی دفاعی و اقتدار اطلاعاتی، امنیتی و نظامی از دستاوردهای ما در این حوزه بازمی‌گردد.

به اعتقاد این جمعیت، میدان داری شگفت انگیز جبهه مقاومت و عملیات آنها و رخدادهای هر روزه در این حوزه ناقوس مرگ را در فضای ذهنی آنان تکرار می‌کند؛ از این رو باید از شتاب‌زدگی و ذوق‌زدگی‌های مشابه آغاز مذاکرات برجامی خودداری کرد و با کسب عبرت از رفتار نابجای قرنطینه سازی اطلاعات برجامی (در اختیار نگذاشتن «Fact sheet») و عدم پایبندی به فرمان ۹ ماده‌ای مقام معظم رهبری در تنظیم و اجرای برجام پرهیز کرد.

جمعیت جانبازان با تاکید بر اینکه اکنون که اروپا به نمایندگی از آمریکا در مسائل داخلی و بین‌المللی دچار ضعف است، نباید با کوتاه آمدن از حقوق مسلم ملت ایران به وعده‌های موهوم و تضمین نشده قانع شد و اجازه داد عجز آنها تبدیل به گستاخی شود، افزود: اروپا برای عمل نکردن به تعهدات ۱۱ بندی باید در گفتگوهای آتی دستگاه دیپلماسی به چالش کشیده شود و محور این گفتگوها، مطالبه همین بدعهدی ها باشد.

این جمعیت تصریح کرد: جوهره فریب و پیمان‌شکنی اروپا پس از باز کردن اعتبار ۱۵ میلیارد یورویی و یا تعهد خرید نفت بدون تضمین‌های واقعی، نباید ما را به دوره جدیدتری از گفتگوهای بی‌خاصیت دیپلماتیک گرفتار کند.
اعضای شورای هماهنگی و برنامه‌ریزی جمعیت جانبازان همچین پیشنهاد دعوت کردن از آمریکا برای بازگشت به برجام را غیرقابل قبول دانسته و تاکید کردند چنین پیشنهادی با هیچ دلیل کارشناسی و نیز با توجه به تجربه قبلی از حضور کینه ورزانه امریکا در برجام، قابل توجیه نیست.
جمعیت جانبازان پیگیری پرونده‌های مفاسد در قوه قضاییه با رویکرد برخورد قاطع با دانه درشت‌ها را در این عرصه امیدآفرین و اعتمادساز خواند و روحیه انقلابی و کار جهادی دست اندرکاران قوه را تحسین برانگیز و یادآور شد: نقش فرهنگ‌سازی برای همکاری بیشتر مردم در میدان مبارزه با مفاسد نیازمند به صحنه کشیدن هنر و زبان فیلم و سریال در بازخوانی سوژه‌های مناسب در این است. کار بزرگ‌تر قوه قضاییه در مبارزه با مفاسد نیز ترویج فرهنگ مبارزه در این عرصه با کمک مردم و تنگ کردن فضای حیات برای تنفس مفسدان است.

کد خبرنگار: 17
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
صادق قطب زاده ، کسی بودکه ازفرانسه باامام به ایران آمد و در هواپیمای حامل امام حضورداشت و ایشان راهمراهی میکرد! ومردم فکر می کردند که صادق وصله ی تن امام است!!!
بنی صدر هم که رسوای عالم شد!
و امثالهم!!!
آقایان حکومتی هم ازاین غائله استثناءنیستند!
هرکسی میتواندیک روزی خائن شود!
خداروشکر که سایه ی ولایت برسراین ملت وکشوراست،،،وگرنه گرگ های تیزدندان،چه داخلی وچه خارجی، آماده دریدن وپاره پاره کردن این ملت و کشور هستند!
ماجانبازان،آزادگان،ایثارگران،رزمندگان،خانواده معظم شهدای گرانقدر، پاسداران، نیروهای انقلابی و.....
ساکت!!! امامنتظرفرمان آقاییم که نه جان،،،بلکه جانها تقدیم کنیم.
هرکس درهرلباس ومقام وجایگاهی بداند،این مملکت ولی فقیه دارد.
ومطمئنأآسیب نمی بیند.
چون ولایت فقیه تحت پوشش پروردگاراست...والسلام.
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi