شناسه خبر : 69388
چهارشنبه 20 شهريور 1398 , 11:36
اشتراک گذاری در :
عکس روز

حسین قدیانی به زندان برود هم زندانی نمی‌شود!

حسین قدیانی مطلب انتقادی ملایم و نه تندی درباره «یکی از نامزدهای انتخابات» نوشته است و حسن روحانی آن را درباره خود تشخیص داده و از آنجا که این پیرترین و فرسوده‌ترین دولت، تحمل احمدی‌نژاد و خاتمی و حتی هاشمی را...

۱. یکی از کسانی که من به قلمشان غبطه می‌خورم، «حسین قدیانی» است. این را در کلاس‌های نگارش و نویسندگی هم به دوستان می‌گویم؛ فارغ از اینکه با متنی که می‌نویسد موافق باشم یا مخالف. بارها با حسین در همین فضای مجازی و گاهی در چت خصوصی سر بعضی موضوعات با هم کل‌کل هم داشته‌ایم اما اولاً قلمش عالی و بهره‌گیری‌اش از واژگان و تعابیر متنوعش،  فوق‌العاده است چه رسد که چاشنی طنز و طعنه هم به آن اضافه کند. و البته اینها اصلاً ربطی به «فرزند شهید» و «رفیق ناب بیست‌وپنج‌ساله» بودن او ندارد.

۲. تا قبل از ریاست جمهوری حسن روحانی فکر می‌کردم دیکتاتورترین رئیس دولت بعد از انقلاب آقای هاشمی رفسنجانی باشد، اما الان برای دوست و دشمن و مخالف و موافقِ منصف شکی باقی نمانده که رکورد با فاصله زیاد از آن روحانی است. فقط به کمیت و کیفیت دستگیری‌ها و توقیف کردن‌ها و بستن دهان‌ها و تعطیلی نشریات و حتی مجوز چاپ ندادن به کتبی که نسبت به آنان افشاگری، روشنگری، انتقادی شده است نگاه کنید.

۳. حسین قدیانی مطلب انتقادی ملایم و نه تندی درباره «یکی از نامزدهای انتخابات» نوشته است و حسن روحانی آن را درباره خود تشخیص داده و از آنجا که این پیرترین و فرسوده‌ترین دولت، تحمل احمدی‌نژاد و خاتمی و حتی هاشمی را نداشته و مثل ده‌ها مورد دیگر بگیر و ببندِ مشابه، شکایت کرده، دادگاه رسیدگی کرده، حکم شش ماه حبس تعلیقی داده به شرط عذرخواهی شخص منتقد، منتقد جوان ما حرف خود را درست دانسته و دلیلی برای عذرخواهی ندیده، وکلای روحانی پیر، بیشتر عصبانی شده و در تجدیدنظر خواستار حتمی حبس منتقد جوان شده و دادگاه حکم نهایی شش ماه حبس قطعی حسین قدیانی را صادر کرده. این روایتی است که اخبار آشکار این ماجرا به ما می‌گوید. دوستان حسین ناراحت از به زندان رفتن او و طرفداران روحانی و اصلاح‌طلبان در سکوت محض.

۴. بنده با اینکه حسین را به دلایل متعدد دوست دارم و زندان رفتن او برایم بسیار سخت است، مشکلی با زندان رفتن او ندارم!
فرض بر این است که دادگاه و قاضی و قوه قضاییهٔ یکی‌دوسال پیش، تحت هیچ فشاری! و ان‌شاء‌الله با عدالت! حکم داده‌اند که گفتن این حرف آن هم بدون اسم بردن از «یک نامزد انتخابات در یک سخنرانی بشدت به سپاه حمله می‌کند و موشک‌های سپاه را عامل ناامنی می‌داند و در جای دیگر با آقاعزیز عکس یادگاری می‌گیرد!» مجازاتش شش ماه حبس است! (فرض که محال نیست! هست؟)، حتی خوشحال هم هستم. چرا؟

۵. چون بر نفاقی که آدرس داده بود و ضمیر اشاره هم آن را گرفته بود، اطمینان داشت و کوتاه نیامد. فرق حسین قدیانی با امثال تاج‌زاده که او را قهرمان معرفی می‌کنند و حتی خاتمی این است که در جمع خصوصی خودشان اعتراف می‌کنند که تقلب ادعایی ما دروغ و شوخی است و جلوی تریبون‌ها و رسانه‌های الکی‌قهرمان‌ساز، برعکس. اما حسین در خفا و علن و در بین دوست و دشمن و رسانه و قاضی و دادگاه یک حرف زد و از حرف حقش کوتاه نیامد. پس یک موی نتراشیده او شرف دارد به آنها.

۶. در این مدت روسیاهی برای کسانی ماند که شعار آزادی بیان و آزادی پس از بیان و تساهل و تسامحشان گوش فلک را کر کرده بود، اما در این مورد، در مورد حسن عباسی، در مورد شکایت‌ها و تعطیلی‌های روزنامه‌ها و هفته‌نامه‌های منتقد لام تا کام حرف نزدند. فکر می‌کنید مثلاً اصلاح‌طلبان و دولتی‌های مهم را می‌گویم؟ نه! همین مسئولان برخی بخش‌های مثلاً روزنامه اون‌وری که به قدیانی گفته بود بیا برای ما بنویس هر چقدر خواستی بهت حقوق می‌دهیم! و الان نطق نمی‌کشد را می‌گویم.

۷. حرف آخر هم با حسن روحانی است که سال گذشته قمپز درکرده بود: هر چه می‌خواهید از دولت و من انتقاد کنید؛ به شما جایزه هم می‌دهند. و امسال همین چند روز پیش در آغاز هفته دولت گفته بود: انتقاد از دولت بلامانع است و ما به منتقدان خودمان جایزه هم می‌دهیم!
آقای رئیس‌جمهور! لطف کنید زیر آتیش اون جایزه‌ات رو کم کن. ما به همون ۵۲ تا فحش و دری‌وریی که تو این شش سال نثار منتقدانت کرده‌ای، راضی هستیم.

تقی دژاکام

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
آقای قدیانی در بعضی مقالات خویش جانب رعایت احترام قلم و حرمت آیه شریفه قران: (قولو للناس حسنا) را می شکنند. و علاوه بر دولت به هر کسی که بخواهند!! بدون رعایت انصاف و رعایت انتقاد سازنده ، .. فقط می نویسند. البته بنده با زندانی شدن این آقای محترم که نوشته های زیبایی هم دارند، و دیگر نویسندگان و منتقدان عزیز کاملا مخالفم و معتقدم اهل اندیشه و قلم با تذکر و امر به معروف و الگوگیری از سیره پیامبر اکرم ص و اهل بیت ع ان شاءالله مفیدتر و سازنده تر و انتقاد محکم در خدمت اسلام و انقلاب خواهند بود.
دادگاه باید آقای دژاکام رو هم زندانی کنه به دلیل توهین وقیحانه اش به آقای هاشمی رفسنجانی. این جور آدم ها باید قلمشون بشکنه تا نتوانند آن چه را که در ذهن و دل بیمارشون هست به نگارش در بیارن.خجالت بکش بابا یه کم حرمت بزرگت رو حفظ کن
با سلام وعرض ادب
اگه میخواهید بفهمید کی راست میگه وکی دروغ ببینید خودشون را معرفی میکنند یا نه یک جانباز . یک ایثارگر . یک همشهری که نشد معرفی اگه حرف حق میزنید باید با اسم وفامیل خودتون باشه . بقیه را تو خود بخوان حدیث مفصل. وسلام
سلام این اقا یی چیزی گفتی چه دادکاه حکم داده ؟ برادر عزیز دادکاه بدون دلیل و مدرک نمی تواند رای بدهد حتما دلیل داشته چه حکم داده؟
آقا دژاکام وقیحانه نوشتی و هر چی دلت خواست گفتی خجالت بکش. شما اگر خودتون اهل تقوا و عمل بودین این چرندیات رو نمی نوشتی. دیکتاتور خودتی و اون قلم تفرقه افکن و نفرت انگیزت.شما به چه جراتی به آقای هاشمی میگی دیکتاتور و بعد هم صفت ترین رو بهش اضافه می کنی. تو کجا و آن مردم بزرگ کجا برو یه کم درس اخلاق و یه کم ادب شو. به بهانه دفاع از یک نویسنده هتاک آدرس غلط میدی . شما اصلا هیچ جایگاهی ندارین.
سلام
بله من هم قبول دارم که آقای دژاکام واژه ملایم تر را می توانست بکار ببرد ولی خدا رحمت کنه آقای هاشمی رو ایشون واقعا هر حرف مخالف و انتقادی رو برنمی تابید و یادم هست زمان ریاست جمهوریش درزمانی که هنوز حتی انتقاد به این شکل مرسوم نبود و با سلام و صلوات و خیلی ملایم بعضی روزنامه ها توصیه ملایمی به ایشون می کردند دادش در می آمد و حتی به رهبری هم شکایت می کرد.
حتی به شوخی اون زمونا شعار می دادند که خامنه ای رهبر است/ هاشمی پیغمبر است!
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi