شناسه خبر : 69428
چهارشنبه 20 شهريور 1398 , 08:37
اشتراک گذاری در :
عکس روز

شب شعر «هیئت واژه های رو به عطش» در اهواز

شب شعرِ عاشورایی باعنوان "هیئت واژه های رو به عطش" با حضور موکب داران انجمن های ادبی کلان شهر اهواز برگزار گردید.

فاش نیوز - همزمان با فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی، شب شعرِ عاشورایی باعنوان "هیئت واژه های رو به عطش" با حضور موکب داران انجمن های ادبی کلان شهر اهواز برگزار گردید.

بنا به گزارش همکار ما از اهواز، شاعران پیشکسوت و جوانِ انجمن های شعر و ادب خوزستان شامل: "خروش کارون، انجمن شیدا، انجمن شعر جوان، انجمن نقد ادبی خوزستان و انجمن شعر آفتاب شهرستان ادب" در محفلی ادبی و معنوی، به میزبانی سازمان بسیج هنرمندان استان خوزستان اشعار خود را در تجلیل از حماسه و نهضت عاشورا سالار شهیدان حسین علی (ع) قرائت کردند و به بارگاه آن امام همام و اهلبیت علیه السلام عرض ارادت نمودند.

در آغاز جلسه دکتر داود رضا کاظمی، شاعر، نویسنده و منتقد توانای خوزستان به عنوان متولی برنامه، ضمن خیرمقدم به شاعران حاضر در جلسه، اولین شعر عاشورایی خود را با نام "کتیبه خون" در این محفل معنوی خواند  که چند بیت آن چنین بود:

همه جا سرزمین کرب و بلا

روزهامان هنوز عاشوراست

مثل ایمان و عشق تا دم مرگ

خیمه گاه تو قلب های ماست

ای امام عطش نشانه من

جاودان نام کوچک غم توست

زیر بار ستم نخواهم رفت

درسی از مکتب محرم توست

شرح این باور خدایی را

پیروان تو خوب می فهمند

پایمردی، عطش، غریبی را

نخل های جنوب می فهمند

در ادامه برنامه، شاعران و شاعره های حاضر در محفل از جمله: فرهنگ دشتی، علیرضا شکرریز، شاعر سپیده سرای اهوازی، استاد محمد بقالان، امید رضا کاظمی، استاد مصطفی اسماعیلی، محمد نبهانی، کیماسی، سیدحجت صالحی، آرش محبوب زاده، استاد خواجوی، محمد حسین اسماعیل زاده، احمد تمیمی، نوید امامی، رضا حیاتی، سید محمد رضا حسن زاده، مرتضی عاشورزاده، حسین فرجی، زیلایی، هاشمی، نبهانی و خانم ها رویا عفری، زهره نظارت، نسرین رازی، صنیعی، نادیا حزباوی، لیلا کوتی عرب، سهیلا غلامعلی، پروانه جهانگیری و خانم ها بهداروند اشعار خود را خواندند و با عطر سروده های عاشوراییشان حضار را به فیض رساندند.

از حاشیه های به یاد ماندنی این مراسم باصفا، قرائت شعر توسط پسر نوجوان استاد کاظمی بود و حضور خانم ها بهداروند، که مادر و دختر،  هر دو  شاعره بودند و دیگر آنکه دکترحامد صافی، استاد نویسنده و شاعر خوزستانی مجری گری این محفل عاشورایی را به عهده داشت که با اجرای زیبایش، فضا بیشتر معنوی شده بود.

گزارش از جعفری

کد خبرنگار: 17
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
این خبرنگارهای فاش نیوز کجا هستند که یه عکس و گزارش از حضور دکتر عزیز سایت آقای ساقی شاعر نامدار جامعه جانبازان نخاعی تهیه کنند ... ؟
من از جو دلمرده سایت خیلی ناراحتم . این جانبازان نخاعی هر کدوم دارای فعالیت های خاص هستند این خبرنگاران سایت برن ونبال جانبازان بهشون بگن چند تا عکس می خوان بگیرن در حالی که دارن کارشونو انجام می دن
مثلا از ساقی خان در حال نوشتن شعر و الباقی
حتما که نباید گزارش طویل و عریض باشه . مردم ببینن جانبازان هنوزم فعال و پر تلاشند . تا الان دیدیم جانبازان تو یه اتاق و فضای بسته از خودشون حرف می زنن به نظرم عکس و گزارشی باید باشه از حضورشان در جامعه
مثلا چند تا عکس از جانبازی که تو بازار است
مثل ان دفعه که اون جانبازه تو نمایشگاه کتاب بود
واویلا یه وقت دلمرده را به حرف بد نگیرید ؟ منطورم غربت و دلتنگی بود .
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi