24 مهر 1398/ ۱۷ صفر ۱۴۴۱
شناسه خبر : 69458
1398,دوشنبه 01 مهر12:05
اشتراک گذاری در:
عکس روز

ضرورت بازنگری جدی در بیمه و درمان ایثارگران


هیچ ضرورتی ندارد که ایثارگران را در معرض آزمون و خطایی بی مورد برای اثبات اینکه آیا بیمه دی تحت مدیریت بنیاد شهید می تواند در آینده ای نامعلوم در حد یک شرکت بیمه گر موفق و تمام عیار ظاهر شود یانه...

ضرورت بازنگری جدی در بیمه و درمان ایثارگران

فاش نیوز -  زمانی که بیمه ایثارگران از ایران به دی منتقل شد بنیاد شهید و امور ایثارگران مبلغ هنگفتی به بیمه ایران بدهکار بود، مبلغی بیش از هزار و چندصد میلیارد تومان، و بیمه ایران هم مدام داشت بازی در می آورد. وقتی از بنیادی ها سئوال می شد می گفتند به بیمه ایران بدهکاریم و توان پرداختش را نداریم و آنها هم خدمات درستی نمی دهند. تصور می شد بیمه ایران یک بیمه خصوصی است و نمی شود کاری کرد.

بعد از مدتی بیمه ایران کنار گذاشته شد و بنیاد بیمه دی را به عنوان دست اندرکار رفع و رجوع مسایل درمانی ایثارگران تعیین کرد. همان ایام در نشستی که اعضای هیئت مدیره انجمن جانبازان با رئیس بنیاد شهید داشتند، وقتی علت این اقدام را جویا شدیم رئیس بنیاد گفت به بیمه ایران بدهی سنگین داشتیم و فکر کردیم دیدیم اگر خودمان باشیم بهتر می توانیم از عهده کار برآییم و بیمه دی چون متعلق به خودمان است اگر کمکی هم بکنیم جای دوری نمی رود و با هم بهتر کنار می آییم.

در همان آغازین روزهای شروع به کار این بیمه اشکالاتی گزارش و دیده می شد اما هم آقای شهیدی توجیه می کرد که اوایل کار است و بهتر می شود و هم ما امیدوار بودیم که اینطور شود و البته تصور هم می شد که به هرحال بیمه ایران یک بیمه خصوصی است و اگر قرار است به هرحال اشکالاتی در کار باشد بیمه دی متعلق به خود بنیاد است و به تبع آن، به ایثارگران تعلق دارد؛ اگر هم قرار است کمکی شود و پولی از بیت المال به آن تزریق شود، چه بهتر که این کمک به زیرمجموعه خود بنیاد باشد.

اما رفته رفته اوضاع شفاف تر شد و نه تنها مشکلات در گذر زمان کمتر نشد بلکه گویی چون جمع خودمانی و بی رودربایستی شده بنیاد و بیمه دی با هم خیلی زود کنار می آیند و این همدلی در تحمل یکدیگر باعث می شود این وسط چیزی بنام بیمه و درمان ایثارگران از یادها برود و انگار نه انگار که اقشار مختلف ایثارگران از جانبازان نخاعی و 70 درصد با وضعیت دشوار جسمی گرفته تا جانبازان درب داغان شیمیایی و اعصاب و روان و والدین پیر و سالخورده شهداست.

ابتدا قرار شد مسئولان بیمه دی به طور مرتب با خود ایثارگران ارتباط داشته باشند و به مرور کمبود ها و نواقص موجود مربوط به تازه کاریشان برطرف گردد ولی بعد که تازگی کار کهنه شد، این ارتباط هم شروع نشده به تیرگی گرایید و به بهانه تشدید تحریم ها و درنتیجه کمبود اعتبار و بو دجه، روزبه روز هم به اشکالات افزوده گردید. اما تنها چیزی که این وسط مانع از بهم ریختگی کار و وخامت اوضاع بیمه و درمان ایثارگران شده است نجابت جامعه هدف و مراعات شرایط خاص کشور بوده است.

اما بعدها معلوم شد که نه بیمه دی به خاطر زیرمجموعه بنیاد بودنش توانست دردی از دردهای جامعه ایثارگری را درمان کند، بلکه به دغدغه های آنان افزود؛ و نه بیمه ایران بیمه ای خصوصی و غیردولتی بوده است! بیمه ایران هم متعلق به بیت المال و زیرنظر دولت است و با کمک های آن اداره می شود و بالطبع وامدار قشر دردکشیده ایثارگران است و دولت هم موظف است از این طریق برای رفع مشکلات ایثارگران اقدام کند.

علاوه بر این تنها دلیل مشکلات موجود در بیمه دی هم دلایل مالی نیست؛ چراکه بیمه صنعت بزرگ و پیچیده ای است که شرکتی مثل بیمه دی به راحتی نمی تواند جای خالی تجربه سال های طولانی بیمه ایران را با پول و اعتباری که از دولت و بنیاد می گیرد جبران کند و هزار نکته باریکتر زمو اینجاست!

هیچ ضرورتی ندارد که ایثارگران را در معرض آزمون و خطایی بی مورد برای اثبات اینکه آیا بیمه دی تحت مدیریت بنیاد شهید می تواند در آینده ای نامعلوم در حد یک شرکت بیمه گر موفق و تمام عیار ظاهر شود یانه، قرار دهیم و روح و جسم رنجور آنان را بیش از این با خطر مواجه سازیم.

چنین شرایطی ایثارگران را به این نتیجه رسانده که باید مسئولیت بیمه و درمانشان به بیمه ایران بازگردد و دولت نیز چه با واسطه بنیاد و چه بی واسطه، موظف است بیشتر و بهتر از هر وقت دیگر به وضعیت بیمه و درمان ایثارگران رسیدگی کند.


کد خبرنگار : 19


Reply
no
0
yes
1
دختر جانباز
1398/06/26 - 13:50
چند روز پیش از بیمه دی پرسیدم گفتن تا اخر شهریور قرارداد داریم خواهش می کنیم کاری بکنید ما دیگه خسته شدیم از بیمه دی بیمه ی ما باید به ایران تغییر پیدا کنه دولت هم باید بدحسابی نکنه و هزینه ها رو پرداخت کنه

no
0
yes
0
1398/07/04 - 14:43
بیمه کارآمد از نان شب واسه ایثارگران جانباز واجبتره .


Reply
no
1
yes
3
1398/06/26 - 15:05
سلام..خداوکیلی ازاینهمه شعاردادن خسته نشدید؟؟ماکه خسته ورنجوروناامیدازاینهمه وعده های پوچ شدیم..هرچه میخوانیم ومیبینیم همش شده وعده ووعید..این دولت هفت سال ازعمرمان رادرحسرت ونداری گذراند...خداخیرشان بدهد...

no
1
yes
3
1398/06/26 - 19:06
خدا وکیلی به فاش چه مربوطه که داری بهش نق میزنی ها ؟؟؟
فاش واسه عمم اینو نوشته یا واسه یه مشت مدیر نادان ها ؟؟؟
انصاف داشته باش به اندازه یه هسته انگور انصاف داشته باش .
فاش تویه این متن شعار داد یا مدافع جانباز بود ها ؟؟؟
دادا قر وقمیش واسه خودت نیا و با کلمات جملات قصار ننویس .


Reply
no
4
yes
3
احمدی
1398/06/26 - 15:16
مقصر اصلی دولت است نه بیمه ها. اگر سازمان مدیریت بودجه بیمه ها را بموقع می داد این مشکل پیش نمی آمد.

Reply
no
1
yes
3
جانباز بازنشسته
1398/06/26 - 22:02
سلام بسیار بسیار این بنده حقیر نیز موافقم بیمه ایران دولتی است وسابقه سالیان سال در امر بیمه گری دارد و باید وباید حق ایثارگران جانبازان وخانواده شهدا وآزادگان است که بیمه آنهابازگشت به بیمه ایران باشد تا انشا الله بتواند جوابگو مشکلات درمانی این چند سال آنها باشد هیچ چیز جای سلامتی را نمی گیرد به حق می توان گفت چندسال که بیمه ایران متولی امور بیمه تکمیلی بنیادشهید بود خیلی خیلی موفق عمل می نمود


Reply
no
0
yes
7
جانبازجنگ
1398/06/27 - 00:49
نمیخواهندجامعه هدف درآرامش روحی روانی ودرمانی قراربگیرند!
شک نکنید،،،دسیسه است!
و چه کسی برای ایثارگران دسیسه چینی میکند؟!
جزمنافقین!!!!!
و.....

Reply
no
1
yes
0
جانبازشيميايي
1398/06/27 - 18:55
بيمه دي خيانتي بزرگ به ايثارگران کرد که تاريخ خواهد نوشت مگر جانبازان جنگ که همگي سن شان بالاي 50 سال است موش ازمايشگاهي هستند که ميخواهند تست کنند ببينند که ايا هر بيمه اي ميتواند از عهده درمان جانبازان در ايد ...
خدا کند هيچ کس بيماري صعب العلاج نگيرد تا ببينيد فاجعه چقدر بزرگ است . بيماري و درد و دکتر و دارو و ازمايشگاه و ام ار اي و غيرو از يک طرف بي توجهي عده اي که انسان نميشود به انها گفت و عدم رسيدگي و عدم قرارداد و هزار بدبختي از سوي ديگر....
در استان فارس فقط در شيراز يک داروخانه قرارداد دارد ان هم اول مي پرسد بنيادي هستيد بعد نيمي را نميدهد نيمي هم ميگويند ازاد است . بنده هرچي داشتم و هرچي قرض کردم و هزينه همسرم کردم که بيماري اي ال اس دارد .

حالا بيمه دي اين هزينه ها ميدهد مبلغي بالغ بر دويست ميلیون تومان خرج کردم فقط 130 ميليون هزينه دارو شد که يک ريالش هم بيمه دي نداد گفتند داروي خارجي است هرچه بگويم کم است ...

خدا لعنت کند بيمه دي را که بلايي بسرم اوردند که ... فکر مي کنيد يک بار ديگر وضع من مثل سابق خواهد شد؟ والله محال است

عزيزان ايثارگر حمايت کنيد تا بيمه دي برداشته شود معلوم نيست بيماري درب خانه عده اي ديگر را بزند مريضي خبر نميکند همکاري کنيد همت کنيد تا وضع درمان درست شود .

ان شاالله ... اللهم عجل لوليک الفرج

Reply
no
0
yes
0
صدای مدافعان
1398/06/28 - 20:57
مشکل اصلی عدم نظارت درسته دولت است. تعدادی سودجو هم در بنیاد متاسفانه از این قضیه سوءاستفاده میکنند. ما چندین بار عنوان کردیم این مسئله رو در صدای مدافعان و حتی تماس گرفتیم با مسئولین بیمه دی. ماشاالله آقایون در بنیاد که پاسخگو نیستند. ممنون از فاش که پیگیری میکنه و ناراحت کنندست که برخی به فاش و یا به ما و دیگر رسانه ها ایراد میگرن در حالی که بدون اینها جانبازان تقریبا هیچ صدایی ندارن. با تشکر

Reply
no
0
yes
3
1398/06/29 - 01:40
سلام..اولا بنده نق نزدم اگرمنظورتان بنده کمترین هست..دومأبنده ارادت ویژه به تمام کارکنان ومسئولین فاش نیوزدارم که همیشه مطالبه گرومدافع برای حق ایثارگران بوده..سومأبنده منظورم کسانی بودکه وعده واهی میدهند..چهارم شماچه میدانی که بنده درچه وضعیتی بسرمیبرم.؟؟؟

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.