شناسه خبر : 69472
پنجشنبه 21 شهريور 1398 , 12:19
اشتراک گذاری در :
عکس روز

یک جهان مشترک با شهدا

نقاش برجسته کشورمان:

 

تصویر بیش از ۳ هزار شهید را نقاشی کرده‌ام

 احمد کوچکیان‌فرد گفت: هنرمند نقاش معمولاً در سکوت و خلوت خود به سر می‌برد و بنده نیز یک جهان مشترک با شهدا پیدا کردم. در حقیقت تصاویر شهدا به بنده درس سکوت داد و معتقدم نسل‌های آینده می‌توانند از برکات این هنر استفاده کنند.

 

هنرمندان کف شهر را به جامعه معرفی کنیم
 
  «احمد کوچکیان فرد» در خصوص نقاشی قهوه خانه‌ای اظهار داشت: نقاشان قهوه‌خانه‌ای دوران معاصر در اواخر دوره قاجار و اوایل دوره پهلوی ظهور کردند «حسین قُلَلر آغاسی» یک نقاش ایرانی و از بنیان‌گذاران شیوه مردمی در نقاشی ایرانی بود. او بین سبک و شیوه کار خود با نقاشان طبیعت‌ساز تفاوت قائل بود و بیشتر تصویرگر سوژه‌های مذهبی و رزمی و بزمی شناخته می‌شد.

این نقاش بیان داشت: بنده به‌عنوان یک نقاش چهره‌نگار در حوزه مقاومت، تصویر بیش از سه هزار شهید دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و شهدای فاطمیون را نقاشی کرده‌ام. هنرمند نقاش معمولاً در سکوت و خلوت خود به سر می‌برد و بنده نیز یک جهان مشترک با شهدا پیدا کردم. در حقیقت تصاویر شهدا به بنده درس سکوت داد و معتقدم نسل‌های آینده می‌توانند از برکات این هنر استفاده کنند.

وی در رابطه با مهم‌ترین ویژگی هنرمند شمایل‌نگاری گفت: بنده تصاویر شهدا را به‌صورت سورئال (فراواقع گرا)، خیال نگاری و روی بوم نقاشی می‌کنم. در حقیقت، زبان هنرمند نقاش همان قلم و بوم نقاشی اوست که حرف‌های خود را با خلق یک اثر هنری با مخاطبان در میان می گذارد.

هنرمندان کف شهر را به جامعه معرفی کنیم

کوچکیان‌ فرد همچنین خاطر نشان کرد: هنرمند نقاش نیازمند توجه و دیده شدن است. هنرمندان کف شهر باید به جامعه معرفی شوند و در این صورت است که آثار هنری فاخر و با ارزشی خلق خواهند شد.

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi