شناسه خبر : 69510
شنبه 23 شهريور 1398 , 15:22
اشتراک گذاری در :
عکس روز

نخستین شهید فاطمیون چه کسی بود؟

نخستین شهید فاطمیون که تنها بعد از گذشت سه ماه از تأسیس فاطمیون به شهادت رسیده است، به دلیل عدم شناخت مردم در ماه‌های ابتدایی از فعالیت‌های جهادی تیپ فاطمیون در گمنامی و غربت به خاک سپرده شد.

از 22 اردیبهشت ماه 92 که فاطمیون تأسیس شد تا به امروز به دلیل حضور بی‌نظیر رزمندگان افغانستانی در مناطق درگیری سوریه، لشکر فاطمیون بیشترین تعداد شهدای جبهه مقاومت را از آن خود کرده‌اند. رزمندگان افغانستانی بیش از سه برابر ایرانی‌ها در دفاع از حرم اهل بیت(ع) شهید داده‌اند.

نخستین شهید فاطمیون چه کسی بود؟+فیلم

شهید «عظیم واعظی» نخستین شهید مدافع حرم لشکر فاطمیون است. او در 24 خرداد 1360 متولد شد. ساکن مشهد بود و حزو  گروه 22 نفره‌ای بود که پایه گذار فاطمیون بودند. عظیم واعظی که جزو نخستین گروه رزمندگان افغانستانی فاطمیون برای دفاع از حریم اهل بیت(ع) راهی سوریه شد در 30 مرداد ماه 92 توسط تروریست‌های تکفیری به شهادت رسید و لقب نخستین شهید فاطمیون را از آن خود کرد. شهید عظیم واعظی که تنها بعد از گذشت سه ماه از تأسیس فاطمیون به شهادت رسیده است، به دلیل عدم شناخت مردم در ماه های ابتدایی از فعالیت‌های جهادی تیپ فاطمیون و شهدای آن، در گمنامی و غربت در گلزار شهدای بهشت رضا مشهد به خاک سپرده شد.

نماهنگی درباره این شهید والامقام توسط مرکز رسانه فاطمیون تهیه و منتشر شده است که در ادامه قابل مشاهده است:

download

منبع: تسنیم
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi