شناسه خبر : 69553
دوشنبه 25 شهريور 1398 , 13:51
اشتراک گذاری در :
عکس روز

ادعای حذف غیرعمدی نام شهدا غیرمنطقی است

جانباز «مجتبی شاکری»، رئیس سابق کمیته فرهنگی شورای شهر تهران، در خصوص حذف نام و عنوان شهدا از معابر اظهار داشت: برخی اقدام به حذف نام شهدا از معابر را غیرعمدی دانستند، این حرف غیر منطقی است. پلاک‌های شهرداری با لوگوی نام شهید بوده است، چطور ممکن است که به طور اتفاقی حذف شده باشد.

http://www.defapress.ir/files/fa/news/1398/6/25/800825_974.jpg

وی با بیان این که حذف نام شهدا از معابر نوعی بی‌توجهی به ارزش‌ها و اهانت به خانواده معظم شهداست، تصریح کرد: به هر دلیلی که این اتفاق رخ داده باشد، قابل پیگیری است.

جانباز شاکری خاطرنشان کرد: حداقل کاری که در شورای شهر می‌توان برای حفظ نام شهدا و احترام به خانواده معظم شهدا انجام داد، نام‌گذاری کوچه یا خیابانی است که خانواده شهید در آن‌جا سکونت دارند.

وی در خصوص مراحل نام‌گذاری یک کوچه یا خیابان به نام یک شهید، عنوان کرد: خانواده شهید یا اهالی محل اگر تصمیم داشته باشند نام یک شهید را در یک معبر جدید نام‌گذاری کنند، ضمن هماهنگی با بنیاد شهید و امور ایثارگران، تقاضا را به کمیته نامگذاری شهرداری منطقه می‌برند. پس از بررسی اولیه در منطقه، اسناد و مدارک نهایی به کمیسیون نامگذاری شورای شهر می‌آید.

جانباز شاکری ادامه داد: در کمیسیون شورا هم بر اساس ضوابط آیین‌نامه شورای فرهنگ عمومی، مدارک برای ارائه به صحن برده و برای رای‌گیری نهایی مطرح می‌شود و پس از رای‌گیری، مصوبه صحن برای نصب تابلو ابلاغ می‌شود. نام‌گذاری معابر با شورای شهر و اجرای آن با شهرداری است. رئیس شورا باید اجرای طرح را پیگیری کرده و وزارت کشور ناظر بر مصوبات شورای شهر باشد.

وی در پایان گفت: شهدا از افتخارات کشور هستند، از این رو باید کلمه «شهید» در کنار اسم‌شان در معابر باقی بماند. 

 

 

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi