شناسه خبر : 69613
پنجشنبه 28 شهريور 1398 , 09:22
اشتراک گذاری در :
عکس روز

برای دیدن شکارچی ایرانی پهپاد آمریکایی به موزه دفاع مقدس بروید

مدیرعامل موزه دفاع مقدس از انتقال سامانه پدافندی تمام ایرانی "سوم خرداد" که پهپاد متجاوز آمریکایی را در خلیج همیشه فارس شکار کرد، به این موزه خبر داد.

برای دیدن شکارچی ایرانی پهپاد آمریکایی به موزه دفاع مقدس بروید

صبح امروز علی اصغر جعفری مدیر عامل موزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی در نشست خبری، برنامه‌‌های موزه را در هفته دفاع مقدس تشریح کرد.

وی در معرفی برنامه‌های موزه گفت: یکی از برنامه‌های مهم، نمایشگاه "شکار کرکس‌‌ها" است؛ از این برنامه در تاریخ 30 شهریور رونمایی می‌شود و تا 15 مهر ادامه دارد، محتوای این نمایشگاه حاوی پهپادهای متجاوزی است که نیروهای نظامی به غنیمت گرفته‌اند.

جعفری از نمایش پهپاد RQ170 و سامانه بومی پدافندی سوم خرداد که پهپاد آمریکایی را مورد هدف قرار داد , به باغ موزه دفاع مقدس انتقال داده شده است، برای عمومخبر داد و گفت: یکی دیگر از برنامه‌ها، نمایشگاه "پایان داعش" است که شامل مجموعه‌ای از اسناد و مدارک، ماکت‌های انتحاری، تجهیزات جنگی، وسایل شکنجه و کتاب‌های فرهنگی و فقهی است که از گروه تروریستی داعش به دست آمده و با همکاری سپاه قدس به کشور انتقال داده شد و از تاریخ 31 شهریور در مکان "سراسر نما" ی موزه برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند از این نمایشگاه بازدید کنند.

جعفری در ادامه افزود: یادواره "شهدای دیده‌بان" در هفته دفاع مقدس با همکاری گردان 2 پادگان ولی‌عصر(عج) اجرا می‌شود.

وی با اشاره به نقش ارزشمند و تاثیرگذار زنان در دوران دفاع مقدس گفت: همایش "عصمت عاشورایی" یکی دیگر از برنامه‌ها است که در 3 مهرماه با هدف تقدیر و گرامیداشت شهدا، بانوان جانباز و آزاده، در سالن آزادگان برگزار می‌شود. در این همایش کتاب "عصمت" که در مورد شهیده زن شاخص سال 1398 است رونمایی می‌شود.

جعفری با بیان نکاتی در مورد عملیات ثامن‌الائمه افزود: یکی دیگر از برنامه‌هایی که با همکاری آبادانی‌های مقیم تهران اجرا می‌شود، بزرگداشت شهدای عملیات ثامن‌الائمه است که در تاریخ 4 مهرماه در سالن خلیج فارس برگزار می‌شود.

رئیس سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس با اشاره به نقش سینما در حوزه دفاع مقدس گفت: برنامه‌ "انتهای خیابان سرو" روزهای یکشنبه در سالن هویزه به نمایش و نقد فیلم‌های دفاع مقدس می‌پردازد، همچنین فیلم "آن 23 نفر" با حضور عوامل آن فیلم، از تاریخ 31 شهریور تا 7 مهرماه در مکان "خلیج فارس" موزه، اکران می‌شود.

جعفری گفت: برنامه "تاریخ زنده" با هدف آسیب‌شناسی تاریخ شفاهی دفاع مقدس با حضور اساتید و فعالان این حوزه در تاریخ یکم مهرماه در مکان "قصرشیرین" حوزه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به دستاوردهای دفاعی بیان کرد: نمایشگاه دستاوردهای دفاعی با مشارکت نیروی هوا فضای سپاه، از 31 شهریور تا 6 مهرماه در خیابان "سرو" موزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی به نمایش درمی‌آید.

مدیرعامل موزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی از برگزاری سومین اجلاس همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطین در تاریخ 11 مهرماه در سالن خلیج فارس موزه خبر داد.

جعفری با اشاره به برنامه "آیین رونمایی" موزه که به تازه‌های نشر حوزه دفاع مقدس می‌پردازد، افزود: در تاریخ 3 مهرماه از مجموعه‌ کتاب‌های اسناد تبادل اسرا و آزادگان با مشارکت سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس در سالن هویزه رونمایی و در ادامه این برنامه از تازه‌های نشر مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در مکان خلیج فارس رونمایی می‌شود.

به گزارش تسنیم، در این مراسم از دو پوستر شکار کرکس‌ها و پایان داعش رونمایی شد.

انتهای‌پیام/

منبع: تسنیم
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi