24 مهر 1398/ ۱۷ صفر ۱۴۴۱
شناسه خبر : 69621
1398,پنجشنبه 28 شهريور09:52
اشتراک گذاری در:
عکس روز

سهمیه ایثارگران در کنکور با دستور مجلس اعمال شده


وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره اعتراض به نتایج کنکور ارشد 98 توسط داوطلبان گفت: اعمال سهمیه‌های کنکور ارشد امسال با دستور مجلس بوده و بازنگری در سهمیه‌ها هم منوط به نظر نمایندگان مجلس است.

 

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره اعتراض به نتایج کنکور ارشد 98 توسط داوطلبان گفت: اعمال سهمیه‌های کنکور ارشد امسال با دستور مجلس بوده و بازنگری در سهمیه‌ها هم منوط به نظر نمایندگان مجلس است.

به گزارش فارس، منصور غلامی دوشنبه شب در سفر به استان مازندران در جمع خبرنگاران این شهرستان در مورد اعتراض داوطلبان به اعمال سهمیه در نتایج آزمون کنکور کارشناسی ارشد 1398، اظهار کرد: اجرای سهمیه‌های کنکور کارشناسی ارشد و سهمیه‌های ایثارگران مصوب مجلس است.

وی در مورد اعمال سهمیه‌های مازاد در روند نتایج آزمون کارشناسی ارشد 98 و ادغام آنها از سوی وزارت علوم، افزود: البته چندی قبل درخواست اصلاحیه لازم به مجلس داده شد ولی در مجلس برای رسیدگی رأی نیاورد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به موارد سهمیه و اعمال آن تکلیف قانونی است، تصریح کرد: وزارت علوم نمی‌تواند قانون مصوب مجلس را اجرا نکند، هر مورد از قانون که به تصویب نمایندگان در مجلس در آمده است باید اجرا شود.

غلامی گفت: امیدواریم داوطلبان امسال در دانشگاه‌هایی که استحقاق آن را داشتند قبول شده باشند هرچند این موارد را سال قبل و امسال به مجلس انتقال دادیم و امید داریم مجلس در فرصت مناسب به تجدید نظر آن بپردازد.

 

 

 


منبع : Entekhab.ir


سهمیه‌های کنکور     مجلس     سهمیه ایثارگران     کنکور ارشد                            
Reply
no
0
yes
0
محسن
1398/06/28 - 13:17
سلام ، از دفاعیات وزیر محترم علوم از الزام به اجرای قوانین مصوب مجلس تشکر و قدردانی میکنیم امیدواریم سایر مسئولان نیز از وزیر محترم علوم بیاموزند تا اینگونه متعهد به اجرای قوانین بالا دستی شوند و هرگز با نظر شخصی و سلیقه ای نسبت به تغییر یا حذف قوانین مصوب مجلس یا هر مرجع بالاتر از خودشان اقدام نکنند.

Reply
no
0
yes
0
جانباز بیست درصد شیمیایی و اعصاب وروان
1398/06/28 - 13:19
دروغ است دانشگاه ازاد اعمال نشده خدا از دروغگو نمی گذرد

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.