24 آبان 1398/ ۱۸ ربيع الأول ۱۴۴۱
شناسه خبر : 69763
1398,چهارشنبه 03 مهر11:58
اشتراک گذاری در:
عکس روز

برگزاری ۶۳ تئاتر و نمایشگاه نقاشی در موزه دفاع مقدس


بخش هنری فعالیت‌های موزه دفاع مقدس به برگزاری گالری نقاشی شهدای دانش‌آموز، اکران و نقد و بررسی فیلم‌های بین‌المللی جنگ و برگزاری هر روزه تئاترهای موزه‌ای اختصاص دارد.

باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برنامه‌های مختلفی به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار می‌کند. بخش هنری این فعالیت‌ها به برگزاری گالری نقاشی شهدای دانش‌آموز، اکران و نقد و بررسی فیلم‌های بین‌المللی جنگ و برگزاری هر روزه تئاترهای موزه‌ای در موضوع دفاع مقدس اختصاص دارد.

معاونت فرهنگی و هنری موزه انقلاب اسلامی همزمان با هفته دفاع مقدس، نمایشگاهی از شهدای دانش آموز با عنوان «شاگرد اول» را برپا کرده است. «شاگرد اول» نمایشگاه نقاشی از شهدای دانش آموز در هشت سال دفاع مقدس است که این نمایشگاه به مناسبت آغاز سال تحصیلی از اول تا 15 مهرماه از ساعت 9 الی 18 در گالری کارون موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس پذیرای علاقمندان است.

«شاگرد اول» نمایشگاهی با محوریت شهدای دانش‌آموز هشت سال دفاع مقدس است.  38 اثر نقاشی سیاه قلم از صدیق هنرمند، کشور با محوریت شهدای دانش آموز دفاع مقدس به نمایش گذاشته می‌شود. بازدید از این نمایشگاه برای عموم رایگان است.

***

محمد مهدی همتی، مسئول بخش تئاتر موزه‌ای هفته دفاع مقدس در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس درباره اجرای آثار تئاتری در موزه، گفت: برگزاری تئاتر موزه‌ای که یکی از برنامه‌های معاونت فرهنگی و هنری موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است، از 31 شهریور تا 6 مهرماه در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اجرا می‌شود.  63 تئاتر موزه‌ای به شکل میدانی در ساعت‌های 10 الی 12، 14 الی 16 و 18 الی 20 در میان مخاطبان اجرا می‌شود و در هر زمان گروه‌های تئاتری، سه نمایش اجرا می‎‌کنند که در مجموع روز 9 اجرا بر صحنه می‌رود.

وی افزود: محتوای این آثار همگی حول محور دفاع مقدس و انقلاب اسلامی است که با درون‌مایه کمدی، طنز تلخ و درام اجرا می‌شود. البته تمامی آثار در عین اهمیت به دفاع مقدس، گریزی نیز به مسائل روز جامعه می‌زنند. این گروه‌های تئاتری منتخب تیر و مردادماه سال گذشته در اولین جشنواره «تئاتر موزه‌ای» انتخاب شدند و از میان دیگر گروه‌های تئاتری که در جشنواره حضور داشتند، سه اثر «آرایشگاه صلواتی»، «انتخاب» و «آنجا کجاست» آثار برگزیده‌ی ما در هفته دفاع مقدس شدند و حال ما آن‌ها را بر صحنه می‌بینیم.

وی تصریح کرد: تئاتر صحنه‌ای، هنری برای قشر خاصی از جامعه است، اما تئاتر خیابانی یا میدانی تئاتری از دل مردم و برای همه مردم است که همه قشری در آن حضور دارد. تئاتر موزه‌ای به دلیل اینکه از دل مردم بیرون می‌آید و مردم نیز به انقلاب اسلامی و دفاع مقدس پایبند هستند، تئاتری همگانی و مردم‌پسندتر است و بیشتر آثار تئاتر خیابانی، در حوزه دفاع مقدس، جنگ و مسائل انقلاب اسلامی است. در تلاش هستیم تا دومین دوره جشنواره تئاتر موزه‌ای را با استقبال خوب اهالی هنر در شرایط مطلوب برای علاقه‌مندان به هنر تئاتر و دفاع مقدس فراهم کنیم.

فیلم سینمایی «فرار بزرگ» به کارگردانی جان استرجز روز یکشنبه 31 شهریور ماه ساعت 18 در اولین برنامه «انتهای خیابان سرو» با حضور منتقدان سینما نقد و بررسی شد. نرگس معدنی‌پور، معاون فرهنگی و هنری باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هر یکشنبه تا پایان مهرماه پس از اکران فیلم میزبان جلسات نقد و بررسی نقش قهرمان در سینمای جنگ با حضور رامتین شهبازی، منتقد سینما خواهد بود.

برنامه «انتهای خیابان سرو» از 31 شهریور تا پایان مهرماه هر یکشنبه از ساعت 18 الی 21 به اکران فیلم‌های بین‌الملل همچون «سه‌تیغ اره‌ای» روز 7 مهرماه،  «اسپارتاکوس» روز 14 مهرماه،  «مهلکه» روز 21 مهرماه و فیلم «شکارچی گوزن‌ها» روز 28 مهرماه می‌پردازد.

انتهای پیام/


منبع : تسنیم


موزه دفاع مقدس     شهدای دانش‌آموز     تئاتر     فاش نیوز                            
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.