09 بهمن 1398/ ۰۴ جمادى الثانية ۱۴۴۱
شناسه خبر : 69884
1398,سه شنبه 09 مهر12:47
اشتراک گذاری در:
عکس روز

جانباز نخاعی نیشابوری به شهدا پیوست


جانباز نخاعی ۷۰ درصد «محمود انتظاری» از رزمندگان خراسان رضوی پس از سال‌ها تحمل درد و رنج مجروحیت به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

جانباز نخاعی نیشابوری به شهدا پیوست

فاش نیوز - جانباز ۷۰ درصد «محمود انتظاری» از رزمندگان خراسان رضوی پس از سال‌ها تحمل درد و رنج مجروحیت به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

پیکر شهید انتظاری صبح امروز 9 مهر با حضور مردم شهیدپرور نیشابور، از مقابل مسجد صاحب الزمانی(عج) به طرف مسجد جامع نیشابور با حضور مسئولان و آحاد مردم برگزار و پیکر مطهرش در گلزار شهدای بهشت فضل به خاک سپرده شد.

محمود انتظاری در ۱۹ اردیبهشت ۱۳۴۵ چشم به جهان گشود و در ۲۴ فروردین ۱۳۶۲ منطقه جنوب فکه در اثر ترکش از ناحیه کمر قطع نخاع شد و پس از تحمل ۳۶ سال درد و رنج ۸ مهر ۱۳۹۸ به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

https://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/1398/07/09/139807091021543818542414.jpg

 

گفتنی است شهرستان نیشابور که ۱۲۹ کیلومتر با مشهد مقدس فاصله دارد، یک هزار و ۸۷۰ شهید، چهار هزار و ۶۳۴ جانباز و ۲۹۲ آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.

بر اساس آمار بنیاد شهید، تعداد جانبازان زیر ۲۵ درصد ۳۳۱ هزار و ۵۵۵ نفر، جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر ۲۳۳ هزار و ۲۶۷ نفر، جانبازان ۵۰ تا ۶۹ درصد ۲۵ هزار و ۴۸۱ و جانبازان بالای ۷۰ درصد حدود ۹ هزار و ۶۸۸ نفر است؛ ضمن اینکه حدود هفت هزار جانباز اعصاب و روان شدید در کشور بسر می برند. همچنین حدود ۲۳۰ هزار شهید تقدیم انقلاب شده است.


منبع : ایثار


جانباز نخاعی     محمود انتظاری     گلزار شهدا                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.