شناسه خبر : 69949
دوشنبه 15 مهر 1398 , 16:48
اشتراک گذاری در :
عکس روز

پنج درصد جانبازی یا آغاز دربدری؟!

به کارکنانی که در زمان جنگ بیش از ۶ در مناطق عملیاتی خدمت کرده اند ۵درصد جانبازی و به تبع آن، تسهیلاتی در نظر گرفته اند. این در حالیست که...

۱) برابربند الف ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه کشور، به کارکنانی که در زمان جنگ بیش از ۶ در مناطق عملیاتی خدمت کرده اند ۵درصد جانبازی و به تبع آن، تسهیلاتی در نظر گرفته اند. این در حالیست که قبل از این در سال ۱۳۹۱ در قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران نیز برای حاضرین در جنگ به تناسب حضورشان امتیازاتی مصوب گردیده است ولی از آنجائی که در کشور ما فقط قانون مصوب می شود و قابلیت اجرایی ندارد، تاکنون غافل مانده و کاری صورت نگرفته است.

۲) در تیرماه سال ۱۳۹۷ یگان های نزاجا اقدام به تشکیل پرونده به استناد بند الف ماده ۸۷ کرده و رزمندگان را ۳۰ سال پس از اتمام جنگ به شهرها و بیمارستان های نزاجا گسیل کرده تا با معاینه با هزینه آزاد، برای اینان مدارک پزشکی تهیه و تکمیل نمایند؛ که این مشکلات عدیده ای را برای این یادگاران ۸ سال دفاع مقدس به بار آورده است؛ از جمله دوری راه از محل سکونت تا خدمت، سالمندی و انواع بیماری های جسمی، هزینه های سنگین بابت تردد و اسکان، هزینه های معاینه با تعرفه آزاد و غیره.

۳) اکنون که تعدادی از این عزیزان موفق به عبور از خان های یادشده گشته و پرونده ۴ گانه ای را تشکیل داده و به تهران ارسال شده، با گذشت ۶ماه حتی بیشتر، هیچ اقدامی صورت نگرفته و کسی هم پاسخگو نیست. یگان ها اعلام می کنند به تهران ارسال و تحویل شده و در تهران هم سازمانی، ارگانی، دفتری شخصی جوابگو نیست. (بعضی از عزیزانی که پرونده داده اند به علت کهولت سن، قبل از اقدام فوت نموده اند)

۴) اگر موارد یادشده را کلا" نادیده بگیریم و بخواهیم قانون مصوب را اجرا کنیم، مدت منطقه عملیاتی همه ی رزمندگان حاضر در جنگ در معاونت احتیاط شعبه ی ایثارگران موجود است و نیاز نیست کسی از جایش تکان بخورد. کافیست با انگشت به دکمه اینتر سیستم اشاره بفرمایند تا قانون را بدون کم و کاست برای واجدین شرایط اقدام‌ نماید و دیگر این همه سرگردانی و اتلاف نیروی نسانی و مکاتبات مدید نیاز نیست.

۵) اگر مسئولین محترم چند صباحی کوتاهی بکنند که حتما" خواهند کرد، همه ی این عزیزان دارفانی را وداع کرده و کسی در جلو دفاتر این مسئولان زحمتکش حاضر نشده و سبب ناراحتی آنان نخواهد شد.

۶) حال درعوض این رنج کشیدگان جنگ کرده خون دل خورده، مجلس طرحی را مصوب کرده که کارمندان عادی و نظامی که در زمان جنگ هنوز به دنیا نیامده بودند ولی الان شرف حضور در شهرهای مرزی را دارند از ۲۵ درصد مزایای ایثارگری برخوردار باشند و بازنشستگان نیز شب روز در گروه های مجازی فقط می توانند افسوس بخورند که آیا مصوبان این قانون واقعا" موقع تهیه این طرح،  رزمندگان ۸سال دفاع مقدس را به خاطر نداشتند و یا فکر می کردند همگی از این دنیا رخت بر بسته اند.

۷) گاهی می گویند وزارت دفاع و ساتا مسئول اجرای امور رزمندگان و ایثارگران است؛ کسی می تواند بگوید چه تسهیلاتی برای ما در نظر گرفته شده که از ساتا طلب کنیم!

۸)سرانجام مشکلات و مسائل بازنشستگان ۸سال دفاع مقدس حق برخورداری از مزایای ایثارگری است که در فیش حقوقی قید نمی شود واعلام می شود در دل حقوق است. هیچ بازنشسته ای راضی نیست حق ایثارگری در دل حقوقش باشد ولی در کشوری به این پهناوری کسی پاسخگویی این عزیزان نبوده و به درخواستشان اهمیت داده نمی شود.
 رزمنده ۸سال دفاع مقدس
انتشار بدون تحریف آزاد است...

*شهری

کد خبرنگار: 23
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
ما جاماندگان نه تنها بورکراسی اداری بلکه تاریخ جنگ هستیم. با امور ایثارگران 01 جهت تشکیل پرونده ماده 87 موضوع 5% جانبازی تماس میگیریم جواب میدهند طرح تا اطلاع ثانوی متوقف شده . ما را از این حق ناچیز هم محروم کردند . یا قانون نگذارید یا اجرا کنید . با وعده و وعید و نزدیک شدن انتخابات شعارهای توخالی ندهید. ما را از صندوق رای به صندوق صدقات پاس ندهید.
سلام ، از مواهب الهی سایت مقدس فاش نیوز انعکاس مشکلات ایثارگران به مسئولان ارشد کشور است که در این راستا فاش نیوز عزیز موفق شده برای رزمندگان و جانبازان زیر 25 درصد تسهیلات و امتیازاتی نظیر سهمیه دانشگاه ، امتیاز وام مسکن و تسهیلات تخفیف در شهریه و موارد دیگری را پیگیری و در قوانین کشوری و لشکری تصویب نماید هرچند در این دولت برخی مصوبات اجرا نشده اما اقدامات و زحمات فاش نیوز عزیز جای تقدیر و تشکر فراوان دارد.
مهمترین موضوع در نظام اسلامی جهاد فی سبیل الله و فرهنگ ایثار و شهادت است که این مهم توانسته با رهبری عالمانه پشت ابر قدرتها را در تمام توطئه ها خم کند و پیروزیهای بسیاری را نصیب ملت مسلمان نماید لذا توجه ویژه به امور ایثارگران و فرهنگ ایثار و شهادت جزو اهم موضوعات حاکمیت اسلامی میباشد گرچه برخی مسئولان در راستای غربگرایی و بدهی به دشمنان اسلام برای اخذ گرین کارت و حمایت از اقدامات ضد انقلابی مخالف با دستورات اسلام و فرمایشات مقام معظم رهبری عمل کردند اما مردم ایشان را شناختند و بحول و قوه الهی بزودی از کردونه حاکمیت اسلامی خارج خواهند شد تا ویژگی اصلی نظام اسلامی یعنی فرهنگ ایثار و شهادت بطور کامل در حاکمیت اسلامی مستقر و راهگشای آیندگان گردند. انشاالله
سایت مقدس؟؟؟!!!
این ترفندی است برای فرار هر چه بیشتر از خدمت رسانی و احقاق حقوق جانبازان به بهانه بالا بودن تعداد آمار جانبازان,خصوصا" که تعداد این رزمندگان بالای ۶ میلیون نفر اعلام شده است.
اصولا" وقتی جانباز به معنای کسی است که در جنگ دچار صدمه و آسیب شده، خیلی نابخردانه و مضحک و خلاف مسلم عقل است که افراد سالم را جانباز تلقی کنند، اگر قصد خدمتی به این همسنگران دارند می توانند تحت عنوان رزمندگان دارای ۶ ماه حضور در جبهه اقدام کنند.
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi