شناسه خبر : 69975
دوشنبه 15 مهر 1398 , 08:57
اشتراک گذاری در :
عکس روز

شنیده بودم شیعیان به ویژه مردم ایران کافر هستند!

«حسنا لتانگ» از شهروندان اندونزی در گفت‌وگو با خبرنگار حماسه و جهاد دفاع‌پرس، اظهار داشت: من در جزیره سلبس در اندونزی متولد و بزرگ شدم و تا سن ۱۶ سالگی از مذهب اهل سنت بودم. در کشور ما وهابی زیادی وجود دارد که می‌گویند شیعیان به ویژه مردم ایران کافر هستند. وهابی‌ها حرف‌هایی را علیه شیعه به مردم تلقین می‌کنند.

وی افزود: من تا سن ۱۶ سالگی اسمی از انقلاب اسلامی ایران نشنیده بودم. شاید مردم ساکن در پایتخت اندونزی نامی از انقلاب اسلامی شنیده باشند، اما مردمی که در حاشیه شهر زندگی می‌کنند، هیچ چیزی نمی‌دانند. در شهر ما تنها چیزی که از مردم ایران می‌دانند این است که کافر هستند. این هم به خاطر تبلیغات و سخنانی است که علیه شیعه و به ویژه ایرانیان ترویج می‌شود.

به واسطه آشنایی با انقلاب اسلامی شیعه شدم

لتانگ خاطرنشان کرد: از آنجایی که من بی‌حجاب بودم و احساس ناامنی می‌کردم، شروع به مطالعه و تحقق کردم و ناخودآگاه شیعه را پیدا کردم. برای دریافت اطلاعات بیشتر، با شیعیان ارتباط برقرار کردم. در این میان با یک طلبه‌ای آشنا شدم که در جامعه‌المصطفی درس خوانده بود و اطلاعات خوبی در مورد انقلاب اسلامی داشت. از این طریق با انقلاب اسلامی آشنا شدم. در اینجا بود که فهمیدم تمام اطلاعاتی که پیش از این به من داده بودند دروغ بوده است.

وی با بیان این که به جرات می‌توانم بگویم که اگر من با اسلام آشنا نمی‌شدم در جهالت و گمراهی به سر می‌بردم، عنوان کرد: شیعه شدنم و همچنین اطلاعات و نعمت‌هایی که امروز دارم به برکت خون شهدا و انقلاب اسلامی است. طلبه‌های دیگر کشور‌ها که در ایران تحصیل می‌کنند و سپس به کشور خودشان برمی‌گردند، سفیران خوبی هستند. 

لتانگ بیان داشت: مسلمانان ایرانی وظیفه دارند که کتاب‌های اسلام و زندگی‌نامه شهدا را ترجمه کنند و در اختیار مردم دیگر کشور‌ها قرار دهند تا آن‌ها به حقیقت دین اسلام و انقلاب اسلامی آگاه شوند.

وی در پایان گفت: از مردم مسلمان می‌خواهم که در شهر من هم دین اسلام را تشریح و ترویج دهند تا مردم راه‌شان را پیدا کنند. مردم شهر من در مظلومیت هستند، زیرا اگر برنامه‌های دینی را برگزار کنند، مورد حمله وهابی‌ها قرار می‌گیرند.

 

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi