28 مهر 1398/ ۲۱ صفر ۱۴۴۱
شناسه خبر : 69989
1398,چهارشنبه 24 مهر11:56
اشتراک گذاری در:
عکس روز

با این مصوبه، هیچ بهانه ای برای مشکلات بیمه و درمان ایثارگران نیست


دولت مکلف است ۱۰۰ درصد اعتبارات مورد نیاز هزینه های درمانی ایثارگران را تخصیص دهد و نمی تواند بگوید که چون اعتبارات کم شده به تدریج اختصاص می دهد.

با این مصوبه، هیچ بهانه ای برای مشکلات بیمه و درمان ایثارگران نیست

فاش نیوز - عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از الزام دولت برای تامین اعتبارات مورد نیاز بنیاد شهید برای بیمه تکمیلی ایثارگران خبر داد.

 به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، محمدمهدی مفتح، نماینده ایثارگر مردم "رزن" در مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی مجلس یادآور شد: ما تمام تدابیر را در رابطه با بیمه تکمیلی ایثارگران و تامین اعتبارات مورد نیاز آن در قانون برنامه بودجه پیش‌بینی کرده ایم.

وی گفت: بر اساس قانون برنامه سال ۹۸ دولت مکلف است که هزینه درمان ایثارگران را صد درصد تخصیص دهد.

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران بر اساس تجارب سالیان گذشته خود باید به درستی هزینه‌های درمانی ایثارگران را پیش‌بینی  و در لایحه بودجه سال ۹۹ لحاظ کند.

 عضو مجمع نمایندگان استان همدان در خانه ملت ادامه داد: در صورتی که این موضوع در لایحه بودجه لحاظ شود، دولت مکلف است ۱۰۰ درصد اعتبارات مورد نیاز هزینه های درمانی ایثارگران را تخصیص دهد و نمی تواند بگوید که چون اعتبارات کم شده به تدریج اختصاص می دهد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم  در خصوص این موضوع که جامعه ایثارگری در موضوع هزینه‌های درمانی دچار سردرگمی و سرگردان شده است پاسخ داد: تامین ۱۰۰ درصد هزینه های درمانی ایثارگران تکلیف مجلس به دولت است و اگر دولت آن را انجام ندهد، همانطور که در قانون پیش‌بینی شده است باید با اخذ حکم، از خزانه برداشته شود و به حساب بنیاد شهید و امور ایثارگران واریز گردد.

 نماینده چندین دوره مجلس شورای اسلامی متذکر شد: طرح تامین ۱۰۰ درصد هزینه های درمانی ایثارگران در سال جاری از سوی بنده به مجلس پیشنهاد و در صحن علنی با اکثریت آرا به تصویب رسید. اما اگر قرار است این قانون به طور کامل اجرا نشود مابقی قوانین هم به همین سرنوشت دچار خواهد شد.

 مفتح که خود فرزند شهید و از جامعه ایثارگری است در پایان تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی قصد ندارد تورم قانون ایجاد کند و موضوع بیمه تکمیلی ایثارگران به صورت شفاف به تصویب مجلس رسیده است و از مبانی حقوقی و قانونی برخوردار است و باید به طور کامل اجرا شود.

 بنیاد شهید نیز باید به دنبال این کار برود و آن را به درستی اجرا کند و جامعه ایثارگری نیز پیگیر اجرای آن باشد.


کد خبرنگار : 23


بیمه و درمان     ایثارگران     مشکلات     فاش نیوز                            
Reply
no
1
yes
21
همقطار
1398/07/16 - 14:05
با سلام و احترام
لطفا دقت کنید
امسال چه سالی است؟ سال 1398، یک غلط 19
جواب: سال آخر نمایندگان در مجلس است!!!
این همه لطف آنها برای چیست؟
معلومه ...!!! از کجا معلومه، از دم خروس و قسم حضرت عباس

برای یآدآوری فقط و فقط نوشته قبلی‌ام را باز نشر می‌کنم، البته اگر منتشر نمایند دوستان عزیز تر از جانم در فاش نیوز


10سال برای عمل به قوانین

همقطار- جناب آقای ...! نماینده مجلس محترم شورای اسلامی، چرا انتقاد به بنیاد، بهتر است یک سوزن به خودمان بزنیم یک جوالدوز به دیگران، نمایندگان مجلس محترم شورای اسلامی چه گلی به سر جانبازان زده‌اند؟ هر طرح و لایحه را آنقدر طول می‌دهند تا تصویب نمایند، اثر که ندارد، بعضی وقت‌ها تأثیر سوء هم بر تعاملات اجتماعی جانبازان می‌گذارد.
با توجه به نظرات برخی از نمایندگان مجلس محترم شورای اسلامی، پیشنهاد اجرایی و بدون هزینه برای این نمایندگان معزز دارم و خواهشمندم این پیشنهاد به طریق ممکن توسط جنابعالی به استحضار عزیزان نماینده مجلس برسد:
برای بررسی و تصویب قوانین مربوط به جانبازان حداقل 10 سال زمان در نظر گرفته شود. با لحاظ زمان یاد شده اکثر قریب به اتفاق جانبازان عمرشان را به شما داده و به دیار باقی پر می‌کشند و پرنده‌های پر کشیده، دیگر نیازی نخواهند لذا تصویب قوانین فاقد بار مالی خواهد بود و نگرانی برای تصویب آن نیست.

عزیزان نماینده محترم خواهند دید که با این راه حل تمام مشکلات حل می‌شود، اگر و چنانچه نمایندگان عنوان نمودند که این پیشنهاد را قبول ندارند (البته به نظر می‌رسد این پیشنهاد نو و تازه نیست. چرا که به نظر می‌رسد مدت هاست دارد عمل می‌شود)، اشکالی هم ندارد، اگر واقعاً قبول ندارند عملاً نشان بدهند و حداقل یکبار هم که شده به موقع قوانین تصویب، به موقع قوانین اجراء، به موقع قوانین پیگیری، به موقع در مورد عدم اجراء کنندگان قوانین اقدام (سوال، استیضاح و ...) نمایید، تا باورتان نماییم.
با تشکر از ... به موقع.Reply
no
0
yes
2
علیرضا رحمتی
1398/07/16 - 15:21
هفته جنگ که میشه از کارت ایـارگری رونمایی میکنن که نه به درد دنیای ما میخوره نه آخرتمون .روز جانباز که میشه نمایش دیدار با جانبازان راه میندازن .الان هم که انتخابات نزدیکه شوی رسیدگی به ایـارگران راه انداخته اند. بابا 40 سال از انقلاب و 30 سال از پایان جنگ گذشته هنوز مسیله درمانی جانبازان را نتونستین حل کنین . به خدا توقع زیادی نیست مسیله دارو و درمان ما . جوانی و سلامت خودمون را پای مملکت گذاشتیم حالا که پیر شدیم انصاف نیست اینطوری با جون ما بازی میکنین . خدا ازتون نگذره


Reply
no
0
yes
2
1398/07/16 - 20:07
سلام جناب مفتح چرا درطول 3سال گذشته که شاهدبودیدبنیاد ودر راسش دولت پرزیدنت روحانی با جان جانبازان بازی نموده هیچ عکس والعملی نشان نداده حال که نزدیک انتخابات شده کاسه داغترازآش شده ایددرطول3سال گذشته که پسته برای هم مغزمیکردین واما عرض شوددرخصوص وظیفه نمایندگان 10%تصویب قوانین و90%پیگیری قوانین ودولت را ملزم کردن به اجرای قوانین که اگراجرامیکردن فهبها وچنانچه اجرا نکرده به مجلس کشانده واستیضاح وازپستش اخراج واما قضیه بیمه دی هرچندکه میدانیم که میدانیدولی تاًکیدش ضرر نداشته وآن اینکه اولاً بانک دی عمده سهامدارانش مدیران ارشدبنیادوهمچنین بیمه دی عمده سهامدارانش همان مدیرانی که اشاره داشته وحال چه با هماهنگی چه بی هماهنگی مبالغ هنگفتی ازبانک دی اختلاس نموده وحضرات آمدندبرای جبران مافات بدون مناقصه درمان جامعه هدف را به بیمه دی واگذار کرده والبته موفق هم شده نمونه سال گذشته ازتیرماه البته به لطف حضرات بیش از90%مراکزدرمانی و...فسخ قراردادکرده وخوب دراین میان جانبازان واقعی از دیگرجامعه هدف بیشترنیازمنددرمان ودارو خوب مجبوربوده برای درمانمان که البته طبق قانون ازصفرتاصدش به عهده بنیادمیباشدخودازجیب پرداخت کنیم وازتیرماه بابت فاکتورهزینه های درمان که به نمایندگی های بیمه دی ارائه داده در اسفندماه در دونوبت البته باکسر25%بحسابمان واریزکرده ودرسالجاری ازاول فروردین ماه تا این تاریخ 98/7/16ریالی ازبابت هزینه های درمانیمان واریزننموده اند حال خودپیداکنیدپرتغال فروش را الی برکت الله واما حال چی شده که همه نمایندگان شده اندنماینده ایثارگرفلان وبهمان شهرولی حنایتان رنگی نداشته ازطرفی ازجامعه هدف خواستارم که قیددفترچه درمانی که جزبه سخره گرفتنمان چیزی عایدمان نمیشودهمان بهتردرکمال ادب واحترام به بنیادشهرستانها مراجعه کرده ودفترچه های درمانی را تحویل معاونت بهداشت ودرمان بنیادشهیدوامورایثارگران داده وپس ازتشکربخاطرزحماتشون سربزیرانداخته وازدرب بنیادبیرون رفته ،نمایندگان محترم مارا به خیرشماامیدی نیست لطف نموده وشرمرسانیدباتشکراززحماتتان مجروح دفاع مقدس همیگیتان را به خداوندبی نهایت قادرمطلق میسپارم عزّت زیاد

Reply
no
3
yes
5
جانباز دل سوخته-بیست درصد
1398/07/17 - 09:14
درود بر این عزیز .
در زمان تصویب برنامه ششم هم همین حرف ها و شعارها واقعا خجالت دارد این همه دروغ و فریب برای رسیدن به خانه ...

Reply
no
0
yes
11
جانبازوبرادرشهید
1398/07/17 - 23:44
خدایاحرف چه کسانی راباورکنیم.درشرایط حاضرحتی به اندازه گدای خیابانی بخصوص درمراکزدرمانی.داروخانه هااعتبارنداریم!

Reply
no
0
yes
2
سنگرسازبی سنگ
1398/07/20 - 23:31
سلام..مصوبات مجلس درخصوص درمان ومعیشت ایثارگران شفاف تصویب وبیان شده ولی وقتی دولت مکلف به اجرای آنهانیست پشیزی برای جانبازان وخانواده شهداارزش ندارد..چرااین مصوبات دراین دولت اجرانمیشود؟؟دردولت قبل هیچ نارضایتی وجودنداشت چون دولت تمام مصوبات رااجرامیکرد..ماایثارگران نه ازدولت بلکه ازکل نظام توقع داریم که کمکمان کنند..چراکمک به این قشراینقدرسخت شده برای دولت؟؟همش جلسه پشت جلسه..همش مصوبه پشت مصوبه..همش وعدعه ووعید..ایرادازکجاست؟

Reply
no
0
yes
1
یک رزمنده
1398/07/22 - 15:22
هیچکدام از نمایندگان مجلس ، فراکسیونهای ایثارگری ، بنیاد شهید و امور ایثارگران ، ایثارگران نیروهای مسلح و آنهایی که "دم " از ایثارگر و جانباز میزنند !!!!؟؟؟؟؟

فقط لاف دروغگویی به زبان میاورند و بس ...

فقط چند نفر از نمایندگان در مجلس هستند که متعهد به قانون و دفاع از مصوبات مجلس نسبت به حق نمایندگی بودن خود ، درستکار هستند

اکثریت آنها هزینهای کلان میکنند تا وارد مجلس شوند ، اینها هدفشان نیز مشخص هست ، تعدادی هم فقط امتیاز میگیرند و بر علیه و یا موافق نطق میکنند
پس توقع داشتن از این نمایندگان اساسا بیمورد هست
انشاالله همه رزمندگان و ایثارگران به سلامت باشند تا تغییرات مدیریتی بعدی در مجلس و دیگر نهادهایی که قدر و منزلت این عزیزان را داشته باشند

Reply
no
1
yes
0
سعید
1398/07/23 - 10:12
عرض ادب و احترام حضور جناب اقای مفتح در این دو دوره ریاست جمهوری این چندمین بار است که ایثارگران عزیزمان در تمام کشور از قطع بیمه و مستمری اسیب جدی میبینند بهتر نیست یک لایحه مبنی بر (ایثارگر ستیزی )در مجلس به تصویب برسانید شاید گوشه ای از مشکلات این قشر فراموش شده و اسیب پذیر مرتفع گردد باتشکر

Reply
no
0
yes
0
جانباز 70% نخاعی
1398/07/24 - 12:22
هفته جنگ که میشه از کارت ایـارگری رونمایی میکنن که نه به درد دنیای ما میخوره نه آخرتمون .روز جانباز که میشه نمایش دیدار با جانبازان راه میندازن .الان هم که انتخابات نزدیکه شوی رسیدگی به ایـارگران راه انداخته اند. بابا 40 سال از انقلاب و 30 سال از پایان جنگ گذشته هنوز مسیله درمانی جانبازان را نتونستین حل کنین . به خدا توقع زیادی نیست مسیله دارو و درمان ما . جوانی و سلامت خودمون را پای مملکت گذاشتیم حالا که پیر شدیم انصاف نیست اینطوری با جون ما بازی میکنین . خدا ازتون نگذره

Reply
no
0
yes
1
جانباز دردمند
1398/07/24 - 15:01
باسلام‌خدمت‌همه‌جانبازان‌‌دردمند‌مثل‌خودم،درهفته‌گذشته‌به‌جهت‌انجام‌تاییدیه‌داروی‌قلب‌به‌‌ساختمان‌جبران‌
واقع‌درتهران‌ خیابان‌‌پاکستان‌رفتم، بعدبرای‌‌‌تحویل‌دادن‌فاکتورهای‌‌درمان‌ مراجعه‌کردم ،که‌سوال‌کردم‌چرا‌اینقدر‌ زمان‌برده‌‌۱۱ماه‌است‌ که‌فاکتورهای‌من‌برنگشته‌ و‌صددرصدهزینه‌راچرا‌کسر‌ میکنید‌‌؟یکی‌ازکارمندان‌بیمه‌گفت‌‌صددرصدهزینه‌هابرطبق‌‌تعرفه،بگردید‌وپیداکنید‌زغال‌فروش‌را...،تعرفه ؟کدام‌تعرفه؟ کی‌ابلاغ‌شده‌وبه‌چه‌کسی‌ ابلاغ‌شده؟اگرکسی‌خبر‌دارداز‌تعرفه‌بیمه‌‌بهمه‌اطلاع‌دهد،ممنون‌میشم

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.