21 آبان 1398/ ۱۵ ربيع الأول ۱۴۴۱
شناسه خبر : 70038
1398,پنجشنبه 18 مهر10:57
اشتراک گذاری در:
عکس روز

«موزه تهران» احداث می‌شود


با نامگذاری هفته تهران در تقویم رسمی کشور، موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، از مدت‌ها قبل پروژه احداث «موزه تهران» را در دستور کار خود قرار داده است که در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.

«موزه تهران» احداث می‌شود

روز تهران، عنوانی است که از سه سال قبل به پیشنهاد شورای اسلامی شهر تهران برای چهاردهم مهرماه تعیین شد. علت این نامگذاری آن است که درست 234 سال پیش در چنین روزهایی (یکشنبه 11 جمادی ‌الثانی 1164 شمسی)، آقا محمدخان قاجار در کاخ گلستان تاج سلطنت ایران را بر سر گذاشت و تهران را به عنوان پایتخت پادشاهی خود قرار داد.

شهرداری تهران برای پاسداشت تاریخ و فرهنگ این شهر که روزی «آبادی طهران» بود و امروز به کلانشهر تهران تبدیل شده است، هفته‌ای را به عنوان هفته تهران در نظر گرفته است که طی آن برنامه‌های مختلفی از جمله رایگان بودن موزه‌ها، تورهای تهرانگردی، کارگاه‌های آموزشی و از این قبیل توسط این نهاد برگزار می‌شود.

موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نیز در این راستا از مدت‌ها قبل پروژه احداث «موزه تهران» را در دستور کار خود قرار داده است که در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید. استان تهران با تقدیم بیش از 27 هزار شهید سرافراز نقش ویژه‌ای در پیروزی انقلاب اسلامی و در دوران دفاع مقدس داشته است.

انتهای پیام/


منبع : تسنیم


موزه تهران     شهرداری تهران     دفاع مقدس     فاش نیوز                            
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.