شناسه خبر : 70101
دوشنبه 22 مهر 1398 , 10:17
اشتراک گذاری در :
عکس روز

استقبال زائران اربعین از موکب فاطمیون در مرز شلمچه

مجاهدان افغانستانی در موکب رزمندگان و شهدای فاطمیون در مرز شلمچه فعالیت‌های فرهنگی و خدمت رسانی خوبی را به زائران حسینی ارائه می‌دهند.

استقبال زائران اربعین از موکب فاطمیون در مرز شلمچه+عکس و فیلم

مجاهدان افغانستانی در موکب رزمندگان و شهدای فاطمیون در مرز شلمچه از زائران امام حسین(ع) که راهی حماسه راهپیمایی اربعین هستند، استقبال کرده و به همین مناسبت برنامه‌هایی را در این موکب برگزار می‌کنند. اکران مستند روی خط آتش(روایتگر نقش پررنگ نیروهای فاطمیون در آزادسازی شهر پالمیرا در سوریه) از جمله برنامه‌های برگزار شده این موکب طی روزهای گذشته بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین محمود مهدوی، فعال فرهنگی فاطمیون درباره موکب ویژه رزمندگان و شهدای فاطمیون در مرز شلمچه در گفتگو با تسنیم گفت: این موکب بیش از یک هفته است که برپا شده و تا 4 روز بعد از اربعین هم خدمت رسانی به زوار حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را ادامه می‌دهد. گروه خادمان موکب فاطمیون از رزمندگان، حابنزاان و خانواده‌های شهدای فاطمیون هستند که به صورت افتخاری و داوطلبانه برای خدمات رسانی به زائران در این محل گرد آمده‌اند. گروه 40 نفره‌ای که هم اکنون در حال خدمت رسانی هستند، از سایر افراد داوطلب سبقت گرفته‌اند و تعداد دیگری نیز در نوبت هستند تا خود را در این حماسه حسینی سهیم کنند.

لشکر فاطمیون , مدافعان حرم , شهدای مدافع حرم , جبهه مقاومت اسلامی ,

وی افزود: موکب دارای نمایشگاهی از فعالیتهای رزمندگان و یادبود شهدای تیپ ابوذر در دوران دفاع مقدس و نقش مجاهدان افغانستانی در جبهه مقاومت است. در موکب کتاب‌هایی درباره شهدای فاطمیون و مدافع حرم به زائران اهدا می‌شود تا در این مسیر معنوی همراه خود برده و با سیره شهدا بیشتر آشنا شوند. دروازه قرآنی در نظر گرفته شده تا رزمندگان فاطمیون به وسیله آن زائران را از زیر قرآن رد کرده و بدرقه کنند. علاوه بر این اقدامات فرهنگی، پذیرایی و خدمات رسانی و ارائه تسهیلات به زائران نیز صورت می‌گیرد.

لشکر فاطمیون , مدافعان حرم , شهدای مدافع حرم , جبهه مقاومت اسلامی ,

حجت الاسلام مهدوی در ادامه تصریح کرد: موکب شهدای فاطمیون مورد توجه دو قشر از زائران حسینی قرار پرفته است. یکی زائران ایرانی که ابراز احساسات می‌کنند و با افتخار به لشکر مومنین افغانستانی از موکب دیدن می‌کنند و دوم زائران خارجی است که از مرز زمینی شلمچه وارد کشور عراق می‌شوند. عمده این زائران خارجی را پاکستانی‌ها و افغانستانی‌ها تشکیل می‌دهند. البته از ملیت‌های دیگری مثل بحرین و ترک و ... نیز در این میان حضور دارند که موکب فاطمیون برایشان تازگی دارد و جالب توجه است. برای برخی زائران هم حضور رزمندگان فاطمیون با لباس نظامی و ارم فاطمیون عجیب است و سوال برانگیز و موکل محلی برای پاسخ به سوالاتشان در مورد فاطمیون است.

لشکر فاطمیون , مدافعان حرم , شهدای مدافع حرم , جبهه مقاومت اسلامی ,

لشکر فاطمیون , مدافعان حرم , شهدای مدافع حرم , جبهه مقاومت اسلامی ,

 

منبع: تسنیم
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi