22 آبان 1398/ ۱۶ ربيع الأول ۱۴۴۱
شناسه خبر : 70143
1398,چهارشنبه 24 مهر13:07
اشتراک گذاری در:
عکس روز

"نائب الشهید" به‌روایت آیت‌الله مصباح یزدی


فیلمی از گفتار آیت‌الله مصباح یزدی درباره طرح نیابت از شهدا در راهپیمایی اربعین منتشر شد.

رهبر معظم انقلاب فرمودند «درسی که اربعین به ما می‌دهد این است که باید یاد حقیقت و خاطره شهادت را در مقابل طوفان تبلیغات دشمن زنده نگه‌داشت» در جای دیگری نیز فرمودند «با این ستاره‌ها (شهدا) می‌توان راه را پیدا کرد.»، طبق فرمایش معظم‌له، چراغ راه ما در عبور از فتنه‌های آخرالزمانی همراهی و رفاقت با شهدا است. این رفاقت و همراهی، شناخت مرام و سیره شهید، انس و الفت با شهید و در نهایت شباهت و مانند شهید شدن را به‌دنبال خواهد داشت.

طرح زیارت به‌نیابت از شهیدان چندسالی است در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین فراگیر شده است. در سال‌های گذشته این سنت حسنه در قالب طرح "نائب‌الشهید" و با شعار "هر زائر به‌نیابت از یک شهید" در ایام اربعین حسینی(ع) عملی شد و در اربعین امسال نیز این طرح به‌همت شبکه فعالان جهاد و شهادت (وارثون) و مرکز همیشگی فرزندان شاهد و همراهی کمیته فرهنگی ــ آموزشی ستاد مرکزی اربعین و بسیاری از فعالان اربعین حسینی اجرا و به‌عنوان سنت حسنه‌ای در این پیاده‌روی عظیم نهادینه خواهد شد.

آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام‌خمینی(ره) درباره اجرای این طرح گفت: به‌یاد دارم وقتی بچه بودیم در مجالس وعظ و دعا، یکی از دعاهای شایع این بود که "خدایا، راه زیارت کربلا را باز کن"، بسیار سعادت بزرگی است که شرایطی فراهم شده تا کاروان‌ها بتوانند به‌سمت کربلا حرکت کنند، با زبان ذکر امام یا حسین بگویند و با پا هم حرکت کنند... .

ادامه سخنان آیت‌الله مصباح یزدی را در فیلم زیر ببینید.


download

منبع : تسنیم


نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.