شناسه خبر : 70165
پنجشنبه 25 مهر 1398 , 18:46
اشتراک گذاری در :
عکس روز

خاطرات مریم مقدس رسید

تا ابد با تو می مانم - انتشارات به نشر

کتاب «تا ابد با تو می مانم» خاطرات مریم مقدس؛ همسر سردار جانباز اکبر نجاتی به قلم مریم عرفانیان توسط انتشارات به‌نشر روانه بازار کتاب شد.

به گزارش مشرق، کتاب «تا ابد با تو می مانم» خاطرات مریم مقدس؛ همسر سردار جانباز اکبر نجاتی به قلم مریم عرفانیان توسط انتشارات به‌نشر روانه بازار کتاب شد.

زنان این مرزوبوم با الگو قراردادن سیره حضرت زهرا(س) و حضرت زینب(س) در طول دفاع مقدس حماسه های بی بدیلی آفریدند. عده ای از همان نخستین روزهای جنگ به مناطق مرزی شتافتند تا دوشادوش رزمندگان امدادگر باشند یا همدم و پشتوانه ای برای همسر. در جایی که بمباران های هوایی و حملات موشکی هر لحظه رعشه بر تن آدمی می انداخت، بودند شیرزنانی که دلیرانه و استوار در جبهه ها ماندند تا روحیه دفاع و رزمی همسرانشان بیش از بیش تشدید شود.آنان در سال های دفاع مقدس به جهانیان ثابت کردند حاضرند در راه آرمان و عقیده خویش، از عواطف، احساسات و دلبستگی ها چشم بپوشند و با پیروی از مکتب عاشورا و پیام‌رسان آن زینب کبری(س) حماسه های فراموش نشدنی بیافرینند.

«تا ابد با تو می مانم» زندگی شیرزنی را به تصویر می کشد که عشق دنیوی مانع بندگی اش نشد و با اشک و آه عزیزترین دلبستگی اش را رهسپار میدان نبرد کرد. این کتاب حکایتی دیگر است از لیلی و مجنون قصه ها؛ اما در زندگی واقعی. حکایتی که ماندگار می شود و جاودان.

«تا ابد با تو می مانم» در ژانر دفاع مقدس، خاطرات مریم مقدس همسر سردار نجاتی یکی از فرماندهان جانباز دفاع مقدس است که بر مبنای روابط درون خانوادگی به شکل خاطره نوشته است و نوعی ادبیات شفاهی توسط نویسنده روایت می شود که زاویه اول شخص دارد.

مریم عرفانیان نویسنده این اثر؛ از سال ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۹ در بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان مسئولیت جمع‌آوری آثار از جمله عکس ها، فیلم، وصیت نامه، دست نوشته و...از شهدا و جانبازان ۷۰ درصد را به عهده داشت. در همین راستا حدود سه هزار مصاحبه تصویری و مستندات از خانواده شهیدان و جانبازان جمع‌آوری نمود.

این مصاحبه ها منجر به تالیف آثاری همچون فاتحان خرمشهر(تاصبح) روایت جانباز ۷۰ درصد محمود باقرزاده، از نگاه من آخرین پرواز (مصاحبه با همسر شهید رضا خاک بین)، گرم ترین شب زمستانی)داستان کوتاه براساس خاطرات شهدا و... شد.

کتاب «تا ابد با تو می مانم» نیز ماحصل ساعت ها مصاحبه، هفته ها تأمل، ماه ها نوشتن و تدوین خاطرات مریم مقدس، همسر سردار جانباز اکبر نجاتی است.

این اثر ۲۴۷ صفحه ای در قطع رقعی و با تیراژ یک هزار نسخه و با قیمت ۳۲۰ هزار ریال توسط به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) به بازار کتاب عرضه شده است.
«تا ابد با تو می مانم»در ۲۶ فصل روایت می شود که در فصل پایانی، خاطرات در قالب عکس ها به تصویر کشیده شده است.

منبع: مشرق
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi