07 بهمن 1398/ ۰۲ جمادى الثانية ۱۴۴۱
شناسه خبر : 70179
1398,یکشنبه 28 مهر11:56
اشتراک گذاری در:
عکس روز

گزارشی از فعالیت موکب زینبیه شهدای مدافع حرم در راهپیمایی جاماندگان اربعین تهران


خادمان موکب زینبیه شهدای مدافع حرم در روز اربعین از عاشقان حضرت اباعبدالله (ع) و راهپیمایانی که جامانده از مسیر نجف تا کربلا بودند و به نیابت از زیارت امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع) و به قصد رجاء، از میدان امام حسین (ع) به سمت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در حرکت بودند پذیرایی کردند.

گزارشی از فعالیت موکب زینبیه شهدای مدافع حرم در راهپیمایی جاماندگان اربعین تهران

فاش نیوز - ایستگاه صلواتی شهدای مدافع حرم گلزار شهدای بهشت زهرا (س) با پرپایی موکب زینبیه در جوار حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، از جاماندگان راهپیمایی اربعین پذیرایی کردند.

به گزارش خبرنگار حوزه ایثار و مقاومت فاش نیوز، خادمان ایستگاه صلواتی شهدای مدافع حرم ارتش جمهوری اسلامی ایران، واقع در گلزار شهدای بهشت زهرا (س)، با برپایی موکب زینبیه شهدای مدافع حرم مستقر در میدان شهدای شاملو (میدان فرمانداری) شهر ری که احداث آن از روز چهارشنبه ۲۴ مهر آغاز شده بود، در روز اربعین از عاشقان حضرت اباعبدالله ( ع ) و راهپیمایانی که جامانده از مسیر نجف تا کربلا بودند و به نیابت از زیارت امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع) و به قصد رجاء، از میدان امام حسین (ع) به سمت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در حرکت بودند پذیرایی کردند.

این خدمت رسانی از ساعت ۷:۳۰ صبح روز اربعین با ۲۰۰۰ لیتر شیر و ۵۰۰ کیلو بیسکوییت صبحانه از راهپیمایان و عزاداران شروع شد. برای میان وعده نیز ۱۵۰۰ عدد ساندویچ الویه و ۳۰۰۰ عدد نان و تخم مرغ در نظر گرفته شد و شربت زعفران و شیره انگور و آبلیمو و تخم شربتی و چای و... را شامل می شد.

برای وعده غذایی ناهار ۲۲ عدد دیگ شامل ۴ دیگ خورشت قیمه و ۱۸ دیگ چلو طبخ شد که در مجموع جوابگوی ۷۰۰۰ نفر از زائران شد. این خدمت رسانی تا ساعت ۱۵:۳۰ بعدالظهر ادامه داشت.
در میان اجتماع خیل عظیم دسته های عزاداری و سینه زنی، نوگلان حسینیِ مجتمع فرهنگی مذهبی یاس کبود، شعبه حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) نیز در محل این موکب به اجرای جمع خوانی، تواشیح و مداحی پرداختند.

گزارش از: تورج اردشیری نیا


کد خبرنگار : 17


موکب     گلزار شهدای مدافع حرم     اربعین     حرم عبدالعظیم حسنی                            
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.