شناسه خبر : 70265
چهارشنبه 01 آبان 1398 , 14:36
اشتراک گذاری در :
عکس روز

دلنوشته شهید حججی برای شهادت عباس‌گونه همرزمش

شهید مدافع حرم «پویا ایزدی» متولد سال 1362 در منطقه لنجان استان اصفهان بود که در جوانی به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد. او در جریان جنگ سوریه به عنوان نیروی داوطلب جهت مبارزه با نیروهای تکفیری عازم این کشور شد تا اینکه در یکم آبان سال 94 همزمان با تاسوعای حسینی به شهادت رسید.

نوشته شهید حججی برای شهید روز تاسوعا

شهید محسن حججی از همرزمان شهید پویا ایزدی در سوریه بود. شهید حججی یادداشتی را درباره شهید ایزدی از خود به یادگار گذاشته است. او در این یادداشت آورده است:

«سلام بر سقای دشت کربلا، سلام بر مسافر تاسوعا، سلام بر مردانگی و غیرت عباس گونه‌ات.

در منطقه‌ای که بودیم لوله کشی آب وجود نداشت. آب مصرفی‌مان را با یک بشکه 200 لیتری از چاه می آوردیم. اکثر اوقات که خستگی کار بهانه می‌شد برای فراموش کردن آب، پویا بدون اینکه حرفی بزند با تمام خستگی که داشت می‌رفت و آب می‌آورد.

هیکل رشید و قشنگی داشت، مثل حضرت عباس (ع)، قرار شد تاسوعا برویم عملیات. جنگید، تا جواب سقایی کردن‌هایش را گرفت.

عصر تاسوعا بود، موشک که خورد، از روی تانک پرت شد پایین. درست مثل حضرت عباس (ع)، از روی مرکب.
شهادتت مبارک رفیق، کاش یادت نرود ما را.»

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi