03 بهمن 1398/ ۲۸ جمادى الأولى ۱۴۴۱
شناسه خبر : 70314
1398,دوشنبه 06 آبان13:45
اشتراک گذاری در:
عکس روز

گزارشی از حرکت انقلابی بازیکن دهه هفتادی پرسپولیس


حرکت ارزشی یک جوان دهه هفتادی در زمین فوتبال در روزگاری که رسانه های صهیونیستی و بوق های تبلیغاتی غرب از هیچ گونه حرکتی برای وارونه نشان دادن واقعیت ها در کشورمان فروگذاری نمی کنند، بسیار تاثیرگذار و امیدآفرین است...

گزارشی از حرکت انقلابی بازیکن دهه هفتادی پرسپولیس

فاش نیوز -  حرکت ارزشی یک جوان دهه هفتادی در زمین فوتبال در روزگاری که رسانه های صهیونیستی و بوق های تبلیغاتی غرب از هیچ گونه حرکتی برای وارونه نشان دادن واقعیت ها در کشورمان فروگذاری نمی کنند، بسیار تاثیرگذار و امیدآفرین است.

مهدی ترابی، جوان کرجی و بازکن تیم فوتبال پرسپولیس، متولد شهریور سال 1373 که نه دوران انقلاب اسلامی و نه جنگ تحمیلی را درک کرده است اما با این وجود از بصیرتی برخوردار است که نشان دهنده حس مسئولیت و دلسوزی اش برای کشور و مردمش است. این جوان ورزشکار در روز 28 مهرماه، پس از به ثمر رساندن گل پیروزی پرسپولیس  در مقابل تیم پیکان، در اقدامی تحسین انگیز در زمین فوتبال با نشان دادن نوشته ای بر روی پیراهن ورزشی خود تنها راه پیشرفت کشور را اطاعت از رهبر معظم انقلاب اسلامی دانست. «تنها راه نجات کشور= اطاعت از رهبری»، عبارتی بود که مهدی ترابی پس از به ثمر رساندن گل اول مقابل پیکان نشان داد.

ترابی که کار خود را به عنوان بازیکن فوتبال در سال های گذشته از تیم نوجوانان سایپا آغاز کرد و در نخستین بازی‌اش در لیگ برتر فوتبال ایران در فصل92-93 مقابل مس کرمان به عنوان بازیکن جایگزین به میدان رفت  در سال۱۳۹۷ با قراردادی به تیم پرسپولیس پیوست.

پیام ترابی برای مسئولان

برخی از رسانه های این اقدام  را به مشمول بودن مهدی ترابی نسبت دادند اما او در جواب چنین صحبتی گفت: من اکنون دانشجو هستم و اگر می خواستم معافیت بگیرم به دنبال کارهای دیگر می رفتم. من پیامی برای مسئولانی داشتم که امیدشان برای رفع مشکلات جاهای دیگر است، من معتقدم با هم می توانیم مشکلات کشور را حل کنیم. این خوشحالی هم ایده خودم بود و از کسی دستور نگرفته ام، من به همه اتفاقات بعد از این اقدام فکر کردم و آگاهانه آن را انجام دادم، می دانم خیلی ها در فضای واکنش منفی داشتند اما این مخالفت ها من را دلسرد نخواهد کرد و به کاری که انجام دادم اعتقاد دارم.

تقدیر مادر شهید از حرکت ارزشی بازکن پرسپولیس

مادر شهید محمد خلیل پورنهر، در نامه ی به مدیرعامل باشگاه پرسپولیس از اقدام زیبای مهدی ترابی هافبک تیم فوتبال این باشگاه تجلیل کرد.

در همین ارتباط مادر شهید خلیل پور نهر در نامه ی به مدیرعامل باشگاه پرسپولیس ضمن تحلیل از حرکت زیبای وی از محل حقوق فرزندش یک میلیون تومان به او هدیه داده تا ایشان به زیارت امام رضا ع برود.

این مادر شهید تبریزی نوشته است حرکت زیبای وی در ورزشگاه مرا به یاد فرزند شهیدم انداخت و دوست دارم هر حاجتی که دارد از امام رضا (ع) بگیرد.

در بخشی از نامه این مادر شهید آمده است: از اقدام مبتکرانه و هوشمندانه مهدی ترابی در نمایش دادن  شعار "تنها راه نجات کشور اطاعت از رهبری است" بسیار مسرور و خرسند شدم، ضمن تبریک و قدردانی از همت والای والدین ایشان در تربیت چنین فرزندی، درخواست دارم درصورت امکان همین پیراهن را به من هدیه کنند.

در ادامه نامه وی تاکید شده است: همه ما اعتقاد داریم که نجات کشور در وحدت و همدلی و همزبانی و  اطاعت از رهبری عزیز، فرزند زهرای اطهر (س) حضرت آیت الله خامنه ای مدظله العالی است .

مادر شهید خلیل پور نهر ابراز امیدواری کرده است روزی در تبریز آقا مهدی  ترابی را ملاقات کند.

مادر شهید تبریزی برای مهدی ترابی که بعد از زدن گل به پیکان زیر پیراهنش شعار «تنها راه نجات کشور= اطاعت از رهبری» را به نمایش گذاشت، تحفه‌ای فرستاده است. ..

صدیقه برهون مادر شهید محمد خلیل پورنهر، طی نامه‌ای به مدیرعامل باشگاه پرسپولیس خواسته، مهدی ترابی از محل حقوق شهید این خانواده، به سفر معنوی مشهد مقدس برود.

این مادر شهید تبریزی می‌گوید: او مرا به یاد فرزند شهیدم انداخت و دوست دارم هر حاجتی که دارد از امام رضا (ع) بگیرد.

مادر شهید پورنهر از ترابی خواسته پیراهنی که شعار اطاعت از رهبری را روی آن نوشته بود به وی هدیه بدهد.

مهدی ترابی البته در گذشته نیز مواضعی گرفته بود که نشان‌دهنده اعتقادش بوده است. او چند سال پیش نوشته‌ای با عنوان «من عاشق مبارزه با صهیونیست هستم« در دست گرفته بود.

متن نامه مادر شهید به شرح زیر است

بنام خدا 
فرزند عزیزم جناب آقای حاج محمدحسن انصاری فرد
مدیرعامل محترم باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس
با سلام و احترام
  امروز خبر مربوط به اقدام و عمل مهم و ارزشمند بازیکن ارزنده و محبوب باشگاه پرسپولیس آقای مهدی ترابی را در خصوص شادی پس از گل و نمایش نمادین فرمایش مقام معظم رهبری ( تنها راه نجات کشور = اطاعت از رهبری ) بر روی پیراهن ورزشی شان در بازی پرسپولیس و پیکان دریافت کردم. از دریافت این خبر و اقدام زیبا و مسئولانه وی واقعا خوشحال شدم. ابتدا این اقدام مبتکرانه و هوشمندانه و هنرمندانه را به حضرتعالی و سپس به این بازیکن محجوب تبریک عرض می کنم. سپس خواهش می کنم پیام من را به این بازیکن غرورآفرین فوتبال کشورمان برسانید. برای این اقدام و عمل زیبایشان از محل حقوق فرزند شهیدم، مبلغ یک میلیون تومان به ایشان هدیه می کنم تا به سفر زیارت امام رضا ع مشرف بشوند و نائب الزیاره من و فرزند شهیدم محمد هم باشند. البته این دعا باید شامل همه شهدای عزیز و مومنان و دوستداران حضرت آقا علی ابن موسی الرضا ع باشد.

سپس خواهش میکنم لطفا اگر ممکن است، همین پیراهن را که پوشیده بودند، به من هدیه بکنند. صمیمانه از والدین شریف و بزرگوار آقای مهدی ترابی، بخاطر این تربیت والا و بالا تشکر و قدردانی می کنم. امیدوارم روزی در تبریز فرزند عزیزم آقا مهدی را زیارت بکنم. همه ما اعتقاد داریم که نجات کشور در وحدت و همدلی و همزبانی است. نجات کشور در این است که اطاعت از رهبری عزیز، فرزند زهرای اطهر س حضرت آیت الله خامنه ای مدظله العالی بشود. از جنابعالی هم که مسئولیت خطیر باشگاه معظم پرسپولیس را بر عهده دارید خیلی تشکر و قدردانی می کنم. حضور شما در منزل من در تبریز برایم بسیار شیرین و محترم بود و هست. امیدوارم ایمان و تقوای شما فرزندم بتواند همه سختی ها و موانع را برایتان آسان سازد. من همیشه شما را برای تحقق اهداف فرهنگی و ورزشی تان و آرزوهای خیر قلبی تان و همچنین سلامتی تان دعا می کنم. لطفا سلامهای گرم من را خدمت مدیران و مسئولان محترم و پرسنل خدوم و بازیکنان و مربیان و هواداران باشگاه محترم پرسپولیس برسانید
با تشکر و قدردانی
صدیقه برهون
مادر شهید محمد خلیل پورنهر

 

تجلیل فرمانده سپاه از اقدام بازکن پرسپولیس

سردار سرلشکر، حسین سلامی، فرمانده‌کل سپاه نیز در واکنش به نوشته روی پیراهن مهدی ترابی گفته است: جوان فوتبالیست یک پیام جهانی و الهی را از روی سینه‌اش ارسال کرد.

سردار سرلشکر حسین سلامی در جمع پاسداران کهگیلویه و بویراحمد: این کلام که اطاعت از رهبری تنها راه نجات کشور است، حقیقت بوده و این کلام الهی و واقعیت بوده و شعار نیست.

سردار سلامی اظهار کرد: من این جوان فوتبالیست را ستایش می کنم که این شجاعت را داشت یک پیام الهی و جهانی را از روی سینه‌اش ارسال کرد که اطلاعت از رهبری تنها راه نجات کشور است.

 

 

مرکز مقاومت بسیج وزارت ورزش و جوانان نیز در حمایت از حرکت ارزشمند مهدی ترابی بیانیه‌ای صادر کرد که در آن آمده است: مهدی عزیز با نام بزرگ خود به تاسی از شهدا عزیزمان در راه انقلاب، هشت سال دفاع مقدس و شهدای به خون خفته مدافع حرم که در سالهای گذشته اوج وفاداری خود را به آرمانهای انقلاب امام و ولایت نشان داده و با خون خود معامله کرده و از این آزمایش بسیار مهم با موفقیت عبور کرده و سربلند بیرون آمده بودند، با این حرکت خود به عنوان نماینده شایسته‌ای از خیل عظیم جوانان ورزشکار انقلابی به بیانیه گام دوم انقلاب لبیک گفت.

مرکز مقاومت بسیج وزارت ورزش و جوانان ضمن ارج نهادن به این حرکت انقلابی و ارزشی مهدی ترابی عزیز قدردانی از این جوان مومن و شایسته، تجلیل و تکریم از این اقدام فرهنگی وارزشی را در دستور کار خود قرار می‌دهد و با هماهنگی سازمان بسیج ورزشکاران در شان این پهلوان شایسته از ایشان تجلیل خواهد کرد.

فدراسیون پزشکی ورزشی نیز با صدور بیانیه ای بر حمایت خود از این ورزشکار جوان و ولایتمدار تاکید کرد .بسیج ورزشکاران ضمن حمایت از حرکت ارزشمند مهدی ترابی، از تمامی مسئولان کشور درخواست کرد تا به توصیه های جوانان با بصیرتی چون مهدی ترابی توجه کرده و شعار تنها راه نجات کشور=اطاعت از رهبری را سرلوحه کار خود قرار دهند.
پیام  ترابی برای مسئولان کشور بسیار واضح است، چراکه هر زمان از دستورات رهبری و فرمایشات ایشان پیروی کردند به دستاورد های بزرگ اقتصادی ، سیاسی، علمی و فرنگی دست پیدا کرده اند. بسیج ورزشکاران ضمن حمایت از حرکت ارزشمند مهدی ترابی، از تمامی مسئولان کشور می خواهد به توصیه های جوانان با بصیرتی چون مهدی ترابی توجه کرده و شعار"تنها راه نجات کشور=اطاعت از رهبری" را سرلوحه کار خود قرار دهند.

بنر حمایت از ترابی در ورزشگاه بوشهر

پس از اقدام مهدی ترابی، هافبک تیم فوتبال پرسپولیس در نشان دادن شعار «تنها راه نجات کشور = اطاعت از رهبری» پس از گلزنی به پیکان، جمعی از خانواده‌های شهدای روستای زایر عباسی، بنرهایی در حمایت از ترابی تدارک دیدند و آنها را در ورزشگاه شهید مهدوی بوشهر نصب کردند.

مردم اصفهان نیز با امضای طوماری از مهدی ترابی به خاطر حرکت ابتکاری و جالب درباره راهکار برون رفت از مشکلات کشور، حمایت کردند.

واکنش کاربران فضای مجازی به اقدام مهدی ترابی

اقدام ارزشی ترابی در شبکه‌های اجتماعی میفاوتی را به همراه خود داشت برخی از آن تمجید و تشکر و حتی از آن با عنوان "گل بصیرت" یاد کردند و برخی دیگر هم او را متهم به تملق، چاپلوسی و خودشیرینی کردند.

 
مهدی ترابی     ارزش های انقلابی     ایثارگران     فاش نیوز                            
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.