19 آذر 1398/ ۱۳ ربيع الثاني ۱۴۴۱
شناسه خبر : 70538
1398,شنبه 18 آبان09:57
اشتراک گذاری در:
عکس روز
سعید عاکف:

شهدای هنرمند همچنان مظلومند


نویسنده مطرح کتاب "خاک‌های نرم کوشک " معتقد است در عرصه هنر شهدای هنرمندی هستند که هنوز پس از سالها به آنها پرداخته نشده است و جای کار بسیاری دارد.

سعید عاکف: شهدای هنرمند همچنان مظلومند

سعید عاکف نویسنده کتاب "خاک‌های نرم کوشک" در خصوص اهمیت برگزاری مراسم پاسداشت شهدای هنرمند گفت: به نظرم هرکاری در عرصه بزرگداشت شهدا شود کم است و ملت ما بیش ازاین ها به شهدا مدیون است و باید باکیفیت و به بهترین نحو این گونه مراسم‌ها برگزار شود.این مراسم بسیار کار نیکو و شایسته‌ای است که امیدوارم در شان نام و یاد شهدای هنرمند برگزار شود.

عاکف افزود: امروز هزینه‌های بسیاری در امور فرهنگی و هنری می‌شود و اگر این هزینه‌ها صرف اموری نظیر ترویج سیره و راه شهدا بشود و مکتوب و ماندگار شود بسیار موثر و اثر بخش خواهد بود.

وی در ادامه افزود: ما در عرصه هنر شهدایی نظیر سیدشهیدان اهل قلم سید مرتضی آوینی را داریم که هنوز پس از سالها راه و منش وی چاره ساز و راهگشاست.

چهره‌هایی نظیر شهید سعید جانبزرگی، شهید رهبر، شهید حمیدرضا نظام و بسیاری از شهدای این عرصه راداریم که  هنوز جای پرداخت بسیاری دارند اما متاسفانه شهدای هنرمندمان مظلوم هستند.

مراسم پاسداشت شهدای هنرمند باعنوان "شاهدان شیدایی" به همت سازمان بسیج هنرمندان کشور بیست و هفتم آبان ماه در تالار اندیشه حوزه هنری باحضور جمعی از خانواده‌های معظم شهدا و مسئولان لشکری و کشوری و جامعه فرهنگ و هنر کشور برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/


منبع : تسنیم


کتاب     خاک‌های نرم کوشک     شهدای هنرمند                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.