شناسه خبر : 70552
شنبه 18 آبان 1398 , 14:58
اشتراک گذاری در :
عکس روز

توصیه دو هنرمند برجسته برای پاسداشت هنرمندان شهید

دو هنرمند نام آشنا و برجسته کشور خواستار پاسداشت هنرمندان شهید به منظور آشناکردن جامعه با آنان و اعتلای هنر کشور شدند.

فاش نیوز -  دو هنرمند نام آشنا و برجسته کشور خواستار پاسداشت هنرمندان شهید به منظور آشناکردن جامعه با آنان و اعتلای هنر کشور شدند.

خالق آثار ماندگار موسیقیایی سینمای دفاع مقدس گفت: از مهمترین وظایف هنرمندان و نویسندگان و فرهیختگان جامعه به عنوان قشر نخبه و اثرگذار این است که رد آثار خود به شهدای هنرمند بیشتر بپردازند.

توصیه انتظامی و سراج برای پرداختن به شهدای هنرمند

به گزارش ستادخبری پاسداشت شهدای هنرمند، مجید انتظامی آهنگساز و نوازنده برجسته موسیقی کشور ضمن تاکید بر برگزاری هرچه باشکوه تر پاسداشت شهدای هنرمند گفت: در خصوص ضرورت و چرایی برگزاری این گونه مراسم‌ها باید بگویم که کمترین و کوچکترین اثر این گونه نکوداشت‌ها این است که مردم و جامعه ما با این قشر هنرمند شهید آشنا خواهند شد و جامعه متوجه می‌شود که در کنار سایر اقشار و صنوف، جامعه هنری ایران نیز در راه اعتلای میهن و سرفرازی کشور ادای دین کرده و شهید داده است.
برنده چندین سیمرغ بلورین جشنواره بین المللی فیلم فجر همچنین گفت: به نظرم یکی از مهمترین وظایف هنرمندان و نویسندگان و فرهیختگان جامعه به عنوان قشر نخبه و اثرگذار مردم این است که به شهدای هنرمند بیشتر بپردازند و شمه‌ای از جلوه‌های ایثار و پایداری این شهدای گرانقدر را در آثار سمعی و بصری و مکتوب خویش منعکس کنند.

* نزدیکی هنرمندان به شهدا می تواند منشا برکات زیادی باشد
همچنین سید حسام الدین سراج هم در خصوص برگزاری مراسم شاهدان شیدایی گفت:مراسم تجلیل و تقدیر از شهدای معظم هنرمند کاری بسیار ارزشمند و ستودنی است و اینکه تفکر معنوی این شهدای هنرمند که جزء میراث معنوی و مانای فرهنگ و هنر کشور ما هستند کار ارزشمندی است و بنده بابت برگزاری این مراسم به بسیج هنرمندان کشور و بسیج وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و کلیه دست‌اندرکاران آن خسته نباشید و خداقوت می‌گویم.
سراج در خصوص ترویج سیره شهدا در سطح جامعه نیز افزود: تجلیل از شهدا یک قسمت از کار است که باید در خور نام و یاد شهدای هنرمند باشکوه برگزار شود و قسمت دیگر کار این است که همه هنرمندان نویسندگان و اهالی فرهنگ و هنر و حتی مدیران و متولیان دستگاه های فرهنگی و هنری کشور رفتار و خوی و منش آن‌ها شبیه شهدای هنرمند شود و این نزدیکی به شهدای هنرمند در رفتار و اقوال می‌تواند منشا ثمرات و خیرات و برکات بسیار زیادی برای حوزه فرهنگ و هنر کشور باشد.

مراسم پاسداشت شهدای هنرمند باعنوان «شاهدان شیدایی» به همت سازمان بسیج هنرمندان کشور و بامشارکت بسیج وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی، بیست و هفتم آبان در تالار اندیشه حوزه هنری با حضور جمعی از خانواده‌های معظم شهدا و مسئولان لشکری و کشوری و جامعه فرهنگ و هنر کشور برگزار خواهد شد.

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi