شناسه خبر : 70560
یکشنبه 19 آبان 1398 , 10:58
اشتراک گذاری در :
عکس روز

ترفند شهید موسوی برای آمادگی مادر برای شهادت

مادر شهید «سیدمصطفی موسوی» در گفت‌وگو با دفاع‌پرس مطرح کرد؛
 
 مادر شهید سیدمصطفی موسوی گفت: سه روز بعد از تولد مصطفی در تاریخ ۲۱ آبان که شب اول ماه صفر نیز بود، به دلم افتاد که حلوا به نیت شهدای کربلا بپزم. حلوا را پختم و سهم سیدمصطفی را کنار گذاشتم. بعد‌ها متوجه شدم که در همان روز سیدمصطفی به شهادت رسیده است.
 «سید مصطفی موسوی» از جوانان دهه هفتادی و تک پسر خانواده بود. انگیزه دفاع از مظلوم و اسلام، او را به سوریه کشاند. مادرش روایت کرد که قبل از رفتن تمام عکس‌ هایش را پاره کرد حتی وسایلی که من و خودش هم علاقه داشتیم، دور انداخت. بعد از شهادتش فهمیدم که این کار را کرد تا من بدانم نباید در این دنیا به چیزی وابسته باشم.» وی در ۱۸ آبان سال ۷۴ به دنیا آمد و ۲۱ آبان ۹۴ به شهادت رسید.

روز شهادت پسرم برای شهدای کربلا حلوا پختم

«زینت سادات موسوی» مادر شهید «سید مصطفی موسوی» با اشاره به اینکه پسرش عاشق شهید بابایی بود، اظهار داشت: ابتدا راضی نمی‌شدم که مصطفی برود، از طرف دانشگاه هم به او برگه نمی‌دادند تا بتواند از کشور خارج شود. یک روز سراغ من آمد و خواست تا رضایت دهم به سوریه برود. وقتی دیدم راهش را انتخاب کرده است و ماندنی نیست، رضایت دادم. پس از رضایت من، دانشگاه هم برگه خروج از کشور را به او داد. همه چیز برای اعزامش مهیا شد.

وی افزود: قبل از اعزامش گفت مادر هر خبری از من شنیدی، نگران نباش و به دلت بد راه نده. خداحافظی کرد و رفت. ۲۰ روز بعد، از سوریه تماس گرفت. آن سال نخستین باری بود که در سالروز تولدش در خانه نبود. سه روز بعد از تولد مصطفی در تاریخ ۲۱ آبان که شب اول ماه صفر نیز بود، به دلم افتاد که حلوا به نیت شهدای کربلا بپزم. حلوا را پختم و سهم سیدمصطفی را کنار گذاشتم. بعد‌ها متوجه شدم که در همان روز سیدمصطفی به شهادت رسیده است.

مادر شهید موسوی خاطرنشان کرد: آن شب خواب خانمی را دیدم که کنارم نشسته است و من را دلداری می‌دهد. ایشان سر من را بوسیدند و دستم را فشار دادند. صبح که بیدار شدم، خوابم را برای همسرم تعریف کردم. بعد از شهادت سیدمصطفی به دلم افتاد که آن خانم در خوابم، حضرت زینب (س) بودند. بعد از آن خواب من آرام شدم در حالی که گمان می‌کردم بدون مصطفی دیگر نمی‌توانم زندگی کنم.

وی تصریح کرد: مصطفی ۲۱ آبان به شهادت رسید. در مراسم تشییع و خاکسپاری، اطرافیان می‌گفتند اشک بریز تا سبک شوی، اما من گفتم که از حضرت زینب خجالت می‌کشم. ایشان پسرها و برادرشان را در راه اسلام دادند، ولی من فقط یک شهید دادم. خدا را شاکرم که پسرم راه درست را انتخاب کرد و عاقبت به خیر شد.

انتهای پیام/

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi