23 آبان 1398/ ۱۷ ربيع الأول ۱۴۴۱
شناسه خبر : 70568
1398,یکشنبه 19 آبان14:43
اشتراک گذاری در:
عکس روز

نحوه پرداخت تسهیلات خرید و ساخت مسکن به ایثارگران


مدیرکل مسکن و امور گلزارهای بنیاد شهید از ابلاغ دستورالعمل نحوه پرداخت تسهیلات خرید و یا ساخت مسکن به ایثارگران به بنیاد شهید استان‌ها خبر داد.

نحوه پرداخت تسهیلات خرید و ساخت مسکن به ایثارگران

خداکرم کولیوند، مدیرکل مسکن و امور گلزارهای بنیاد شهید و امور ایثارگران، گفت: پس از تصویب مبلغ قابل پرداخت در قالب خرید و یا ساخت مسکن ایثارگران برای سال 1398 در هیئت محترم دولت، موضوع از آن به بانک مرکزی برای تعیین بانک‌های عامل و سهمیه هر یک از بانک‌ها ابلاغ شد؛ بانک مرکزی نیز پس از تصویب آن در شورای پول و اعتبار، بانک‌های عامل و سهمیه آن‌ها را مشخص و به بنیاد شهید و امور ایثارگران و بانک‌های عامل ابلاغ کرد.

وی ادامه داد: بر این اساس مقرر شده است در سال 1398 در شهرهای بیش از یک میلیون نفر جمعیت، مبلغ 130 میلیون تومان، مراکز استان‌ها 100 میلیون تومان، سایر شهرها 85 میلیون تومان، روستاها 50 میلیون تومان و در شهرهای جدید معادل سقف تسهیلات مرکز استان‌ها و با نرخ چهار درصد با مدت باز پرداخت 20 ساله بدون رعایت الگوی مصرف و نوساز بودن مسکن پرداخت شود.

مدیرکل مسکن و امور گلزارهای بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه این تسهیلات نسبت به مبلغ تسهیلات سال گذشته 30 درصد افزایش یافته است، افزود: واجدین شرایط دریافت این تسهیلات جانبازان با اولویت درصد جانبازی، آزادگان، خانواده شهدا (همسر، فرزند و والدین)، همسر جانبازان و آزادگان متوفی و یا قیم قانونی آنان طبق ماده 3 قانون جامع خدمت‌رسانی به ایثارگران و فرزندان جانبازان 70 درصد و بالاتر هستند.

کولیوند ادامه داد: وام مجدد صرفاً در قالب خرید به ایثارگرانی پرداخت خواهد شد که وام فعلی آنان تا سقف 20 میلیون تومان بوده و تا پایان سال 1396 تسویه شده باشد. جانبازان 70 درصدی نیز که با توجه به وضعیت جسمانی دارای مسکن نامناسب هستند می‌توانند پس از تسویه تسهیلات قبلی مسکن مجدداً از این تسهیلات بهره‌مند شوند. همچنین وام مجدد صرفاً در قالب ساخت به ایثارگرانی که در سنوات گذشته از تسهیلات مسکن کمتر از سقف تسهیلات مصوب در سال 1390 استفاده کرده‌اند فقط برای یک بار پس از تسویه تسهیلات قبلی امکان‌پذیر است.

وی در پایان در خصوص روند ارائه تسهیلات مسکن گفت: ایثارگران ابتدا باید در سیستم اینترنتی ثبت‌نام کرده و پس از تعیین اولویت و اعلام بنیاد شهید و امور ایثارگران به دفاتر مربوطه مراجعه تا اقدامات لازم صورت پذیرد.

انتهای پیام/


منبع : تسنیم


بنیاد شهید     تسهیلات     ساخت مسکن     ایثارگران                            
Reply
no
0
yes
0
1398/08/20 - 12:26
با سلام و احترام ، نظر باینکه قیمت مسکن از ابتدای سال 98 جهش بی سابقه داشته و لازم است چندین برابر مبلغ وام توسط ایثارگران تهیه شود تا به قیمت مسکن 50 تا 60 متری برسد لذا با توجه به عدم جذب کامل وام سال 97 بدلیل جهش قیمت مسکن که روی دست بنیاد ماند پیشنهاد میگردد نسبت به اختصاص زمین به ایثارگران واجد شرایط اقدام فرمایند در غیر اینصورت با توجه به قیمت بالای مسکن و الزام ایثارگران برای تهیه مبلغ آورده چندین برابر مبلغ وام همچنان مثال سال گذشته بخش زیادی از وامها روی دست بنیاد خواهد ماند.
از مسئولان دلسوز تقاضا داریم بررسی کنند وامهای سال 97 که توسط ایثارگران جذب نشد کجا رفته است.

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.